Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golden Mask 5
21-05-2015, 11: 25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2015 13: 07 przez Tomasz.)
Golden Mask 5
Filmy

Podoba mi się sposób w jaki detektor wizualizuje metale na wyświetlaczu.Cena 600€

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2015, 14: 54
RE: Golden Mask 5
Można linka do sklepu :-)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-06-2015, 09: 09
Jest już w sprzedaży.Cena 2499zł http://mocnysygnal.pl/pl/p/Golden-Mask-5...Spider/153

02-10-2015, 13: 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2015 14: 09 przez _cheetah_.)
(02-10-2015 13: 12)Abaqus napisał(a):  Cheetah, mnie też intryguje ten GM5. Co sądzisz o funkcji spektrum i jej miarodajności? Ja do Argo dokupiłem Coin Killer'a i naprawdę jestem zadowolony. Nie wiem tylko jak niektórzy za każdym razem są w stanie odróżnić w GM'ach dźwięk foli alu od monetek bo wydawało mi się, że słoń mi na ucho nigdy nie nadepnął, a tu chyba jednak Uśmiech

Jeśli tylko GM5 jest lepszy od Killer'a, a raczej jest, chociażby ze względu na to spektrum i szersze możliwości konfiguracyjne, no i nie ustępuje czułością, selektywnością itd., to musi to być maszynka naprawdę prima sort, szczególnie, że nie kosztuje kosmicznych pieniędzy.

Cytat:Cheetah, mnie też intryguje ten GM5.
Mnie też. To jest to, co dawno powinien zrobić Rutus, a spoko mógł.

Cytat: Co sądzisz o funkcji spektrum i jej miarodajności?
Ciężko powiedzieć, bo wiedza tylko z filmików. Ale, wygląda nieźle.

Tak po prawdzie to moim zdaniem jest to normalne VDI plus poziom odebranego sygnału (próbki), tyle, że wyświetlane bardzo szybko w postaci graficznej.
Jak piszą, sprzęt jest dwuprocesorowy, więc pewnie drugi procek to właśnie obsługa grafiki.
Każdy sprzęt dynamiczny próbkuje odbierane sygnały ileś tam razy na sekundę i potem wyświetla co któryś wynik, tak jak mu czasu starcza. Ten może sobie pozwolić na wyświetlanie każdej próbki (a może tylko co którejś) i dzieje się to w takiej ilości i czasie, że widmo jest prawie w czasie rzeczywistym.

Tak po prawdzie, to samo dzieje się i w Rutusach, tyle, że po skali latają kwadraciki i 'widmo' trzeba sobie układać samemu w głowie. W jednym z protoplastów Argo było właśnie widmo składane z kwadracików.

Na pewno widmo jest bardziej informacjodajne niż kwadraciki, co do tego to wydaje mi się, że nie ma dyskusji. Tylko, że oczywiście to jest jak zwykle tylko narzędzie, pomocna, ale narzędzie, do rozróżniania koloru i żelastwa. Ale jeśli można go mieć, moim zdaniem warto. Choć to nie hodograf, ale lepiej niż kwadraciki.

Cytat: Nie wiem tylko jak niektórzy za każdym razem są w stanie odróżnić w GM'ach dźwięk foli alu od monetek bo wydawało mi się, że słoń mi na ucho nigdy nie nadepnął, a tu chyba jednak
Są dwie możliwości:
  • mają tak genialny słuch, ze to słyszą;
  • wydaje im się, że słyszą, a tak naprawdę słyszą to tylko w pewnych przypadkach, o innych na wszelki wypadek nie pisząc...
Optima ma w miarę dobre dźwięki i daje się zwykle usłyszeć, że to folia (plus pomocnicze wskazanie VDI), ale nigdy bym nie powiedział, że ZAWSZE byłbym w stanie rozróżnić folię o monet, zwłaszcza tych o zbliżonych VDI.

Tak samo, jak niektórzy są w stanie bezbłędnie rozróżnić polmosa od monety - chciałbym ich widzieć z rosyjskimi monetami, dającymi dokładnie tak samo, jak typowy polmos... dla mnie to wszystko bajki... po prostu NIGDY nie ma pewności, co jest w ziemi póki się tego nie wykopie...

Cytat:Jeśli tylko GM5 jest lepszy od Killer'a, a raczej jest, chociażby ze względu na to spektrum i szersze możliwości konfiguracyjne, no i nie ustępuje czułością, selektywnością itd., to musi to być maszynka naprawdę prima sort, szczególnie, że nie kosztuje kosmicznych pieniędzy.
Nie ma powodu, żeby ustępował. Ale jego zaletą tak naprawdę są dwie częstotliwości: myk - i mamy 18kHz, znaczy się szybki drobnicowiec (taka Optima), myk - i mamy 8kHz i jest uniwersalny masowiec (takie ARGO w standardzie, ale proste w obsłudze jak Optima), bo jak wszystko wskazuje wraz ze zmianą częstotliwości zmieniają mu się znacznie parametry torów elektroniki.

Tak, naprawdę wygląda to na dobrze pomyślane. I ta paleta cewek, to też duży plus.
Jeśli tylko cewki są powtarzalnie strojone, maja porównywalne parametry na obu częstotliwościach to może być to hicior.

Co do ceny, to tu nie byłbym już takim hurra optymistą, bo on zbliża się do Deusa Lite, a to jednak inna klasa. Z tym, że dla osoby chcącej mieć sprzęt o klasie obsługi "cepa" (co pewnie dla 99% poszukiwaczy jest pożądane i wystarczające), to moim zdaniem zapowiada się na dobrą opcję.

Ale za to wszystko wskazuje na to, że może to być realną konkurencją Optimy i Argo, bo cena niewiele większa, a funkcjonalność nieporównywalna.
02-10-2015, 14: 38
Na filmach widać ,że wyświetlacz GM5 pokazuje wskazania z opóźnieniem około 2s w stosunku do toru audio.

02-10-2015, 16: 38
Jak dla mnie ta wizualizacja niewiele wnosi, w praktyce nie ma możliwości żeby cały czas zwracać uwagę na ekran. Było by dobrze żeby jeszcze pokazano jak on zachowuje się na zardzewiałych gwoździach, blaszkach, tutaj użyto przedmiotów czysty nawet bez patyny to wiele ułatwia wykrywaczowi.
W zachowaniu tak na pierwszy rzut oka podobny do argo leciutko popiskuje więc jest chyba czuły.
Zmiana częstotliwości bardzo przydatne jeśli jeszcze jest to proste.
Poczekamy co napiszą koledzy gdy sprawdzą go w terenie.
02-10-2015, 19: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2015 19: 50 przez @liens.)
GM5
03-10-2015, 10: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2015 13: 01 przez Abaqus.)
Cheetah, dzięki za - jak zwykle zresztą - wyczerpującą i merytoryczną opinię. Takim hurra optymistą to nie jestem w stosunku do samego GM'a. Natomiast zwyczajnie doceniam i nieco zazdroszczę Bułgarom takiej firmy. Niestety Rutus chyba trochę przysiadł na laurach. Jest parę rzeczy do modyfikacji lub drobnej poprawy, prawie bezkosztowej dla producenta, ale ani widu ani słychu. Daje się niestety odczuć, że - jak kiedyś przeczytałem w sieci - wykrywki to zupełnie poboczna już teraz działalność p. Arka. Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie mam powodu nie wierzyć, że tak jest. Rozumiem niszowość rynku, ale jak widać na przykładzie Bułgarów i także Rosjan (AKA: http://www.aka-detectors.com/), inni sobie radzą doskonale zdobywając kolejne rynki. Celowo przytaczam wcześniej mało znane firmy z tzw. bloku wschodniego, a nie zachodnich potentatów z potężnymi budżetami, doskonałym marketingiem i rozwiniętą dystrybucją.

Stan, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą w kwestii przydatności wizualizacji. Otóż sądzę, że każda dodatkowa informacja dla operatora jest istotna i to on decyduje czy i w jakim stopniu z tej informacji skorzysta oraz na ile jej zaufa w konkretnych warunkach terenowych opierając się na swoim doświadczeniu. Jak to mówią: od przybytku głowa nie boli Uśmiech
03-10-2015, 16: 00
Przede wszystkim to 5-tka to dwie częstotliwości. Co do reszty - '?'

Sama firma wygląda na dość porządna, chyba 'ma wiatr w żaglach' patrząc, co się wyrabia u różnych ich dystrybutorów.

W każdym razie dla mnie wygląda to nieźle. Niestety, pomimo wad, które ma dla mnie Optima, jakoś nie czuje w tej chwili musu zmiany, ale gdym miał czegoś szukać, to chyba brałbym go poważnie pod uwagę. A czas zmiany albo doposażenia nadejdzie... Oczko

Na filmiku Aliensa jest cewka mono, która się tak ciekawie zachowuje. To ciekawostka.

Spekrum jest na pewno przydatne, choć oczywiście generalnie w małej ilości przypadków ze wszystkich namierzonych, porównywalnie do wykorzystania zwykłego VDI. Przecież nie chodzi się gapiąc cały czas w skaczące kwadraciki, a rzuca się tam okiem tylko po znalezieniu obiektu, a dokładniej to głównie tam, gdzie jest wątpliwość, ile żelaza jest pod cewką. I do oszacowania tego 'żelaza' spektrum na pewno może być lepiej przydatne od kwadracików.

A faktyczny problem 5-tki to chyba brak manuala... Oczko

OT:
Co do modernizacji Rutusów, to coś mi się nie wydaje, że to nie tylko kwestia braku czasu i środków na "poboczny produkt"...
03-10-2015, 17: 19
Tak czy inaczej mógłby coś Rutyna wypuścić nowego w "dobrej cenie". Jakiegos pinpointerka lub odchudzone argo (waga). Zostaje też kwestia słuchawek bezprzewodowych chociażby przez bluetooth. Wtedy słuchawkę od telefonu na ucho i jazda. Może inny wyświetlacz chociaż. Kiedys czytałem jego wypowiedź że wykrywka na dwie częstotliwości przełączalne to wyższa szkoła jazdy ale możnaby pomyśleć. Opinie już ma wyrobiona to i nowe produkty by sie sprzedały.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS