Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golden Mask 5
07-05-2017, 22: 45
RE: Golden Mask 5
Śledzę na bieżąco filmy Michała i na podstawie powyższych filmików mogę stwierdzić że GM daje radę, jest prosty w obsłudze, ma fajną sztycę lepszą wg mnie niż Rutusy i ogólnie jest ciekawą slternatywą w klasie wykrywaczy do 3 tysięcy.
A tak na marginesie jak wygląda naprawa GM5 po gwarancji?. Podejrzewam że tanio to nie wygląda..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 07: 03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2017 07: 06 przez benekpe.)
Producent udziela 5-cio letniej gwarancji na sprzęt. Ja zawsze kolejnego Bułgara kupowałem nowego - więc miałem spokojną głowę jeśli chodzi o jakiekolwiek naprawy - nigdy żaden z 4 posiadanych egzemplarzy nie zepsuł mi się. Znam przypadek zgłoszenia gwarancyjnego, gdzie bułgarski producent na własny koszt zlecił DHL-owi odbiór detektora od klienta z Polski i po wymianie na nowy egzemplarz odesłał go w tym samym tygodniu dorzucając w gratisie dodatkową cewkę - przypadek autentyczny opisany na PS.
Z tego co wiem, to Centrum Elektroniki w Tarnowskich Górach jako dystrybutor tej marki serwisuje w ramach gwarancji te detektory - myślę, że po gwarancji normalnie podejmą się też jego naprawy.
Nie wiem dlaczego Michał trochę krytycznie odniósł się do toru audio - może dlatego, że wcześniej nie miał żadnego z Golden Masków. One mają specyficzne audio, specyficzną jego modulację. Ja osobiście mając porównanie twierdzę, że jest porównywalne do analogowych modeli tego producenta. Ma bardzo dobrą dźwiękową identyfikację wielkościową w zakresie małych i średnich przedmiotów - gorzej z tymi dużymi - tutaj deus bije go na głowę.
Wszyscy twierdzą, że GM5+ rewelacyjnie radzi sobie z żelazem i tym małym i dużym - to bardzo pożądana cecha dobrego i skutecznego drobnicowca. Praktycznie żelaznych śmieci tym detektorem się nie kopie - dla porównania deusem już dużo częściej.
Ogólnie prosty łatwy i skuteczny detektor w bardzo przystępnej cenie. Chwilowe problemy z dostępnością nawet u samego producenta świadczy o dużym jego zainteresowaniu przez detektorystów.
08-05-2017, 11: 19
benekpe Ty nie jesteś przypadkiem jakoś związany z dystrybucją tych sprzętów ? Uśmiech
Co do Deusa to widać,że nie masz pojęcia co piszesz.
Deusem nie da się pomylić żelaza od koloru bez względu na to czy to mały kawałek czy duży,nawet bez patrzenia na wyświetlacz wiadomo że pod cewką jest stal,żeliwo czy inny złom.
08-05-2017, 11: 25
Cytat:Wszyscy twierdzą, że GM5+ rewelacyjnie radzi sobie z żelazem i tym małym i dużym - to bardzo pożądana cecha dobrego i skutecznego drobnicowca. Praktycznie żelaznych śmieci tym detektorem się nie kopie - dla porównania deusem już dużo częściej.
Ogólnie prosty łatwy i skuteczny detektor w bardzo przystępnej cenie. Chwilowe problemy z dostępnością nawet u samego producenta świadczy o dużym jego zainteresowaniu przez detektorystów.

Kopie się, kopie Duży uśmiech Jakiś czas temu zamawiałem bezpośrednio u producenta GM5+ Light dla swojego kolegi. Często kopiemy razem więc mam jakieś porównanie. Przez kilka godzin dane mi było używać tego sprzętu. Jeżeli chodzi o ergonomię, jakość wykonania i kompaktowość, to według mnie jest lepiej niż w Alterze. Zwłaszcza rozkładana sztyca robi wrażenie. Myślałem nawet aby zastosować takie rozwiązanie w nowym Rutusie. Takie lub podobne sztyce można kupić, tylko pozostaje kwestia zmontowania całości. Minusem dla mnie jest zasilanie. 10 sztuk baterii bądź akumulatorków to trochę dużo. Poza tym czas pracy na takim zestawie też nie jest porażający. Niestety duże , zardzewiałe i głębokie żelastwo GM identyfikuje jako kolor, ale tą przypadłość ma mnóstwo wykrywaczy. Alter nie jest tu wyjątkiem. Ze starymi kutymi zardzewiałymi gwoździami oba sprzęty mają problem. Sygnał na kolor, bardzo delikatnie „przybrudzony” żelazem. Można nie kopać takich sygnałów. Po stwierdzeniu przez Benka, że nową 5 praktycznie nie kopie się żelastwa, mam podstawy sądzić, że kolega tak właśnie robiOczko Tylko wiele kolorowych przedmiotów na granicy zasięgu zachowuje się tak, jak wymienione przeze mnie wcześniej gwoździe. Guziki i monety na sztorc również. Co do głębokości. Nie robiliśmy jeszcze testów. Z tego co zaobserwowałem nowy GM jest sprzętem głębokim, jednak aby ta cechę wykorzystać, należy wolno prowadzić cewkę. Sytuacja podobna do tej w Alterze przy niskich wartościach filtrów gruntowych. Czy jest głębszy od Altera? Nie wiem, nie sprawdzaliśmy. Ogólnie sprzęt ciekawy. Gdybym potrzebował tylko sprzętu na drobnicę wybrałbym Golden Maska. Moim zdaniem, Alter jako wykrywacz dla osób szukających tylko drobnicy, to przerost formy nad treściąUśmiech
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-05-2017, 13: 03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2017 13: 37 przez benekpe.)
Dumadar - GM5+ ma odrębne dwa tory identyfikacji - niezależne od siebie - dźwiękową i graficzną. Wiadomo, że na ciekawej miejscówce kopie się każdy sygnał, który pachnie kolorem. Mi dźwięki jednoczesne żelazo/kolor pozwalają rozróżnić skorodowane żelastwo od czystego koloru - może dlatego że to już mój 4-ty kolejny Bułgar i po prostu lepiej już przyswoiłem sobie jego dźwięki - a one autentycznie bardzo mi odpowiadają. Tak czy siak ogólnie dużo przyjemniej mi się chodzi z GM5+ niż z deusem - nie wiem jak to wytłumaczyć. Ja po prostu czasami potrzebuję naprawdę prostego narzędzia do relaksacyjnego chodzenia - i taki jest właśnie ten golden mask. A że jest przy okazji skuteczny to dodatkowa jego zaleta. Póki co oryginalne ogniwa nigdy mi się nie rozładowały - starczają nawet na długi kilkugodzinny wypad. Ja zawsze po powrocie doładowuję wykrywkę - lubię mieć świadomość, że mam spory zapas mocy. Na razie nie myślę o zakupie eneloopów - może z czasem tak zrobię. Na pewno lepiej Bułgar identyfikuje żelazo od deusa z nowym softem, At pro i innych popularnych sprzętów - wyczuwalne jest wówczas to wyraźne przebicie w zakresie żelaza - które w zasadzie dyskwalifikuje sygnał do kopania. Wielu userów to niezależnie od siebie potwierdza - pewnie to kwestia osłuchania się ze sprzętem - nawet Shelton na swych filmach wielokrotnie to potwierdza, choć nie miał wcześniej do czynienia z Golden Maskami. Oczywiście jak pisałem na ciekawej miejscówce mając świadomość że to jest żelazo należy jak najbardziej taki sygnał kopnąć. Dźwięki szybko się przyswaja, po którymś z kolei wypadzie mamy je już w pełni opanowane - są proste ładne i czytelne.
Daro - naprawdę nie wiem co mam Ci odpowiedzieć. Ja zawsze staram się uczciwie pisać o plusach i minusach posiadanych przeze mnie detektorów. GM5+ nie jest wolny od wad - to zrozumiałe. Ja dostrzegam dużą poprawę w stosunku do poprzedniej starej 5-tki - znacząco poprawiono tutaj tor audio. Są tacy jak chociażby Schelton dla których te dźwięki nadal nie są doskonałe - ale ja to rozumiem, bo każdy ma inne preferencje i oczekiwania. W pierwszych egzemplarzach pojawił się problem z uwięzioną w procesie produkcji wilgocią, która powodowała parowanie wyświetlacza od środka. Wystarczyło jednak odkręcić tylną obudowę i wysuszyć puszkę z tej wilgoci i problem znika - puszka jest wodoszczelna i uwięziona wilgoć raczej nie ma szans na samoistne odparowanie. Ktoś zauważył, że dołączone ogniwa nie są markowe i z czasem mogą być z nimi problemy - ale to wszystko można szybko i niedrogo poprawić. Sam zwracałem uwagę na przeciętnej jakości słuchawki bezprzewodowe. Wystarczyło jednak wymienić w nich same tylko przetworniki by dźwięk stał się bardzo przyzwoity. Dla wielu taki zabieg będzie akceptowalny dla innych absolutnie nie. Jak widać nie brakuje plusów i minusów. Każdy jednak sam w oparciu o własne przemyślenia stwierdzi, czy ten detektor będzie spełniał jego oczekiwania czy nie i czy cena jest adekwatna do oferowanych możliwości.
Widać jedną prawidłowość - zdecydowana większość posiadaczy tego modelu bardzo go sobie chwali - to nie są jakieś odosobnione przypadki. Cenią sobie jego ergonomię i skuteczność w terenie. I to w zasadzie wystarczy by ten sprzęt stał się ciekawą alternatywą dla każdego, kto szuka skutecznego drobnicowca w przedziale do 2,2tys zł i wyżej.
PS
Na niskiej częstotliwości 8kHz lepiej identyfikuje żelazo niż na wysokiej 18kHz - to tak dla uzupełnienia informacji.
11-05-2017, 15: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 15: 58 przez stanis.)
(08-05-2017 07: 03)benekpe napisał(a):  Producent udziela 5-cio letniej gwarancji na sprzęt. Ja zawsze kolejnego Bułgara kupowałem nowego - więc miałem spokojną głowę jeśli chodzi o jakiekolwiek naprawy - nigdy żaden z 4 posiadanych egzemplarzy nie zepsuł mi się. Znam przypadek zgłoszenia gwarancyjnego, gdzie bułgarski producent na własny koszt zlecił DHL-owi odbiór detektora od klienta z Polski i po wymianie na nowy egzemplarz odesłał go w tym samym tygodniu dorzucając w gratisie dodatkową cewkę - przypadek autentyczny opisany na PS.
Z tego co wiem, to Centrum Elektroniki w Tarnowskich Górach jako dystrybutor tej marki serwisuje w ramach gwarancji te detektory - myślę, że po gwarancji normalnie podejmą się też jego naprawy.
Nie wiem dlaczego Michał trochę krytycznie odniósł się do toru audio - może dlatego, że wcześniej nie miał żadnego z Golden Masków. One mają specyficzne audio, specyficzną jego modulację. Ja osobiście mając porównanie twierdzę, że jest porównywalne do analogowych modeli tego producenta. Ma bardzo dobrą dźwiękową identyfikację wielkościową w zakresie małych i średnich przedmiotów - gorzej z tymi dużymi - tutaj deus bije go na głowę.
Wszyscy twierdzą, że GM5+ rewelacyjnie radzi sobie z żelazem i tym małym i dużym - to bardzo pożądana cecha dobrego i skutecznego drobnicowca. Praktycznie żelaznych śmieci tym detektorem się nie kopie - dla porównania deusem już dużo częściej.

Szanowny Benku na początku tej wypowiedzi użycie stwierdzenia
Cytat:Producent udziela 5-cio letniej gwarancji na sprzęt

Jest dość podejrzanie, ponieważ sprawdziłem jak to wygląda w przypadku jednego z polskich dystrybutorów i jest mowa o 5 letniej gwarancji ale na ELEKTRONIKE a na osprzęt jest 2 lata!

[Obrazek: ed6b6052a9c52729med.jpg]

Delikatnie mówiąc możesz wprowadzić ludzi w błąd nie precyzując czego dotyczy ten 5 letni okres gwarancji, no chyba że jak bezpośrednio się kupi u producenta to jest 5 lat gwarancji na wszystko? w co wątpię...

11-05-2017, 16: 33
Pewnie tak jest jak piszesz. Wcześniej Golden Mask udzielał gwarancji 5-cio letniej na całość. Zresztą z deusem xp jest podobnie. Najważniejsze elementy wykrywacza i najdroższe jak widać objęte są dłuższą 5-cio letnią gwarancją. Być może cewki i stelaż mają ją krótszą, bo różnie ludzie je traktują - jedni dbają o sprzęt inni wręcz go niemiłosiernie katują.
11-05-2017, 16: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 16: 42 przez stanis.)
Sprawdziłem na stronie producenta:
[Obrazek: e8c9706c3bf63cadmed.jpg]

Jest 5 lat ale na elektronikę a nie na sprzęt.
11-05-2017, 18: 32
ale i tak przacuje tylko na 2 czestotliwosciach?? do wyboru
11-05-2017, 19: 00
Tak @liens do wyboru 8Khz albo 18 Khz

Przy okazji Shelton zrobił Nail Board Test:

Przyznam że spodziewałem się lepszych rezultatów, szału nie ma..
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS