Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golden Mask 5
11-05-2017, 19: 07
RE: Golden Mask 5
czyli Alter ma wiecej mozliwoci..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 19: 15
Ale sprzęt ma bardzo dobrego lobbystę ... ?..., i dobrze go wylansował, a jaki jest ten sprzęt to na pewno się okaże w praniu może doprawdy jest taki dobry?
11-05-2017, 19: 39
Jeśli ja miał bym wyrazić swoją opinię to tylko na podstawie dostępnych filmików na internecie, i na tej podstawie jak dla mnie jest to ciekawa alternatywa dla sprzętów drobnicowych w okolicach 2500zł.
Jest kilka rodzajów cewek w tym snajperka, ma fajny stelaż, dźwięki przyjemne dla ucha, jest dosyć prosty w obsłudze i na pewno nie można powiedzieć że jest płytki. O jakości wykonania nic nie powiem bo nie miałem go w ręce.
Ogólnie uważam że jest ok, chociaż nie podchodzi czcionka która w nim jest.. oczy mnie od tego bolą Język
11-05-2017, 20: 08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 20: 40 przez benekpe.)
Niestety Schelton kolejny już raz pokazał, że absolutnie nie radzi sobie z takimi testami. Nie dość, że notorycznie zapomina zresetować ten detektor po zmianie nastaw, to niestety macha cewką nad celem nie tak jak należy. Ruchy cewki powinny być zamaszyste, szerokie i szybkie - powinny odzwierciedlać poszukiwania w terenie - on macha niestety wąsko nad celem. Cewki GM sygnalizują małe płytkie cele często dwa trzy razy, brzegami cewki i środkiem - przy takim przemiataniu detekcja jest prawidłowa. Dla mnie test niestety tendencyjny i tyle.
Takich testów z udziałem tego detektora w sieci nie brakuje. W GM w przeciwieństwie do Altera szybsze przemiatanie przekłada się na lepszą i poprawniejszą detekcję - cechę bardzo pożądaną dla skutecznego drobnicowca - odsyłam do filmów Prymka.
Poniżej link do podobnych testów. Schelton niestety nie rozumie zależności i wzajemnych na siebie wpływów nastaw GM5+. Na śmietniki tego Bułgara ustawia się nisko, co przekłada się na lepszą separację i szybszą reakcję. Cóż, nie można oczekiwać od kogoś, kto kilka dni użytkuje detektor, że publicznie przeprowadzi miarodajny test.
https://youtu.be/udSBjnlruyk
https://youtu.be/Jpk0yjSkRqY
Zauważcie jakie zależności występują w Golden Maskach jeśli chodzi o szybkość przemiatania i poprawność detekcji. W GM5+ jest podobnie.
https://youtu.be/qOWgDpYJHrk
11-05-2017, 20: 45
(11-05-2017 20: 08)benekpe napisał(a):  . Cóż, nie można oczekiwać od kogoś, kto kilka dni użytkuje detektor, że publicznie przeprowadzi miarodajny test.

Też znam jednego użytkownika który miał wykrywacz kilkanaście dni, i wydaje opinie o pracy wykrywacza twierdząc wszędzie, że są miarodajne i uczciwe, bo on ma doświadczenie i dobrze poznał sprzęt.
To jak to jest, można być obiektywnym po krótkim czasie użytkowania sprzętu czy nie? bo już nie rozumiem...
11-05-2017, 20: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 20: 57 przez benekpe.)
Mój drogi - jakiej oczekujesz odpowiedzi?
Cóż Ci mam kolejny raz napisać?
Ja odnosiłem się do Altera w kwestii dla mnie najistotniejszej - czytelności toru audio. On dla mnie jest absolutnie pozbawiony wyczuwalnej głębi. Pisałem też wielokrotnie, że jest to bardzo subiektywna sprawa i zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu te dźwięki są idealne. Poruszyłem też kwestię dla mnie istotną jak szybkość przemiatania Altera, co potem wielu potwierdziło, że on wymaga jednak zdecydowanie wolniejszego prowadzenia cewki.
Nie kreuję się publicznie na YT na mega znawcę wykrywaczy jak to robi niestety Schelton. Cenię sobie jego doświadczenie i dotychczasowy dorobek, jednak z dystansem podchodzę do jego testów. I tyle.
Po co generować niepotrzebne spięcia. Skupmy się na temacie wątku.
Skoro ktoś podesłał link do testu, pozwoliłem sobie odnieść się do niego i wyrazić własną opinię.
I tyle z mojej strony. Odnoszę wrażenie, że na siłę staracie się udowodnić wyższość Altera nad GM5+ - w założeniu bzdurne podejście. Nie można porównywać tych detektorów - absolutnie się nie da - bo to diametralnie inne konstrukcje i stworzone do zupełnie innych poszukiwań. Ktoś kto tego nie rozumie niestety ma z tym problem.
11-05-2017, 21: 11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 21: 12 przez stan.)
Ja nigdy nie odnoszę się do zalet ani wad żadnego wykrywacza którego nie użytkowałem długi okres i którego nie poznałem dokładnie.
A w tym wypadku odnoszę się nie do sprzętów tylko do opinii czy można wygłaszać miarodajne opinie o sprzęcie którego ma się kilkanaście dni?... i nic więcej a tym bardziej który lepszy.

....... I miarodajnej odpowiedzi na swoje pytanie nie otrzymałem..... Duży uśmiech

Znam takiego który właśnie usilnie te wykrywacze porównuje...
11-05-2017, 23: 07
Stan I Benek przestańcie się już "drapać" Język

Jeśli chodzi o różnego testy ja do każdych podchodzę z dystansem, jedne są mniej a drugie bardziej miarodajne ale to są tylko testy mające dać tylko poglądowy obraz o zachowaniach danego urządzenia, a najważniejsze elementy (awaryjność, wyważenie, jakość wykonania) i skuteczność wychodzą z czasem w terenie.

Co do filmów Scheltona robi kawał dobrej roboty pokazując różnego rodzaju wykrywacze, oczywiście nie jest Omnibusem i nie ma takiej możliwości żeby każdy wykrywacz przetestował na maksa i poznał dokładnie jego pracę.. ponieważ zajęło by to długie miesiące/lata wiec trzeba mieć to na uwadze.
30-06-2017, 11: 37
Golden Mask 5+ Light (Power Box) bez słuchawek bezprzewodowych - sprawdziłem dziś na stronie:
http://thrace-detectors.com/product/354/...hones.html
cena 471,99 euro czyli na pl jakieś 1990zł
Mam w domu Fishera F2, kilka miesięcy rutusa argo V3, teraz Garetta 350 i chyba kupie sobie golden mask 5+, ale muszę jeszcze poczytać opinie o nim.
Kto ma i co o nim sądzi?
30-06-2017, 17: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2017 18: 18 przez daro.)
Zagorzali fanatycy GMa niech mi powiedzą jak i w jakim przedziale sygnalizowana jest przez ten wykrywacz dość pospolita moneta jaką jest carska łezka i jak się ma głębia dźwięków przy takim celu ? Uśmiech
Jeśli jeszcze ktoś powie ,że to sprzęt na małe kolorki to padnę ze śmiechu. Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS