Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golden Mask 5
30-03-2017, 15: 16
RE: Golden Mask 5
Benek mów, pisz jak pierwsze wrażenia z nowej piatki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2017, 19: 32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2017 19: 53 przez benekpe.)
Obszernie opisałem pierwsze wrażenia na forum PS w wątku o GM6.
Ogólnie gdyby nie przeciętna jednak jakość użytych słuchawek bezprzewodowych, to nowy GM5+ byłby moim długo poszukiwanym Świętym Gralem. Problem nie leż w jakości samej transmisji bezprzewodowej a jedynie w użytych tanich słuchkach, które mówiąc szczerze są przeciętnej jakości pomimo dostrzegalnej poprawy w stosunku do starej 5-tki. Można oczywiście w łatwy sposób przerobić je na w pełni funkcjonalny odbiornik audio, coś na wzór tego co będzie oferowane do Altera i cieszyć się doskonałym brzmieniem w kablowych słuchawkach - już raz to wcześniej przerabiałem w starszym modelu i się doskonale sprawdziło.
Już pierwsze wyjścia z nowym Bułgarem utwierdziły mnie w przekonaniu, że to bardzo dobry zakup. Do tego stopnia że jeden z dwóch posiadanych deusów trafił do nowego właściciela i bułgarska piszczałka stała się moim podstawowym wykrywaczem.
Jako ciekawostkę powiem, że dyskryminacja wielkościowa, dopracowane wzmocnienie audio i dyskryminacja głębokościowa przekładają się na dużą efektywność poszukiwań szczególnie na bardzo mocno zaśmieconym terenie. Nareszcie tor audio jest tak czytelny jak w analogowych jego braciach. Głębia dźwiękowa, wyczuwalne niuanse pozwalają na dokonanie poprawnej identyfikacji dźwiękowej namierzonych celów. W łatwy sposób rozróżnimy zmiętą folię, drut, czy kulkę ołowianą. Graficzne szerokie spektrum i ID cyfrowe bardzo stabilne. Funkcja PowerBox działa zdumiewająco dobrze. Ciche ledwo słyszalne dźwięki po uaktywnieniu tego dopalacza stają się głośnie i wyraźne. Głębokość detekcji zdecydowanie większa niż w podkręconym deusie z tymi samymi cewkami. Niespotykana stabilność na poziomie Altera, rewelacyjna separacja i szybkość czyni ten wykrywacz idealnym drobnicowcem. Bardzo dobrze radzi sobie z dużym i głęboko zalegającym żelazem, identyfikując je jako żelazo bez przekłamania na kolor. W kwocie do 2200zł jest chyba absolutnym faworytem. Świetna ergonomia, składany w kilka sekund lekki stelaż, ogromny wybór różnorodnych cewek czyni ten wykrywacz ciekawą alternatywą. Pamiętajmy ze uznany światowy producent cewek DeTech produkuje do Golden Masków świetne cewki w tym moją ulubioną SEF 10x12 tzw. motyl. Ja mam w konfiguracji z dwoma cewkami spider 9 cali i snajperką 5 cali.
Za 2200zł otrzymujemy skuteczny sprzęt, z wodoszczelnością w klasie IP66, z bezprzewodowością na pokładzie, bardzo dobrą ergonomią, niesamowicie stabilny, wyposażony w bardzo pojemne ogniwa i inteligentną ładowarkę. I bardzo ważna i istotna na koniec kwestia - producent udziela 5-cio letniej gwarancji. Naprawdę ciekawa propozycja.
Odsyłam do lektury wątku o nowym Bułgarze na forum PS.
30-03-2017, 20: 33
Dzięki Benekpe
02-04-2017, 14: 31
Witam jak to poszukać na PS
02-04-2017, 15: 18
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum...2&t=180821
02-04-2017, 17: 19
Dzięki, a gdzie kupiłeś za 2200 zł Czy teraz podrożał? 2550 wychodzi.
02-04-2017, 17: 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2017 17: 39 przez benekpe.)
W sklepie Wykrywacze Metali w Tarnowskich Górach można go kupić w promocji za 2400. Jeśli się zdecydujesz kupić online od producenta, to całkowity koszt w przeliczeniu na złotówki wychodzi 2200zł w zależności od aktualnego kursu dolara... Znajomy kupował od producenta, wszystko przebiegło sprawnie i błyskawicznie - chyba nawet dostał jakąś cewkę gratis.
http://thrace-detectors.com/product/354/...hones.html
podczas rejestracji automatycznie dostaje się rabat - chyba coś ok. 10%
Ja za mojego dałem 2400 w sklepie w Tarnowskich Górach - z możliwością zwrotu do 14 dni. Za 300zł dokupiłem rewelacyjną cewkę snajperkę 5 cali spider. Mocno się też zastanawiam nad DeTech`em SEF 10x12 - w poprzednim Bułgarze ta cewka zarobiła na siebie już przy pierwszym wypadzie w teren :-)

Załączone pliki Miniatury

06-04-2017, 10: 57
Za radą kolegi Krzywego z forum PS wymieniłem same przetworniki w bezprzewodowych słuchawkach WS105 - zabudowałem te z deusowskich FX-02. Dźwięk jest rewelacyjny, czyste brzmienie.
Jak przypuszczałem, problemem przeciętnej jakości dźwięku nie była jakość bezprzewodowej transmisji a tylko użycie wątpliwej jakości przetworników. Teraz dźwięk jest na poziomie kablowych FX-02. Proces podmiany to jakieś 15-20 minut. Mały śrubokręt krzyżakowy i lutownica - to całe potrzebne narzędzia - wymiana banalna.

Załączone pliki Miniatury

07-04-2017, 13: 51
Nieźle się prezentują !

Assa
06-05-2017, 15: 38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2017 15: 40 przez benekpe.)
Najnowsze filmy Michała - chłopak starał się obiektywnie ocenić Bułgara - mówi o jego plusach i minusach
https://www.youtube.com/watch?v=37l6KokxkHg
https://www.youtube.com/watch?v=T7TFWznBUtY&t=364s
https://www.youtube.com/watch?v=Wz07BDx4c68&t=41s
https://www.youtube.com/watch?v=1902pcK6Gqc&t=3s
Wersja Lite to jakieś 2200zł, wersja Full 2400zł - ciekawa alternatywa na rynku wykrywaczy.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS