Ankieta: Czy to normalne
TAK
Nie
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
popiskiwanie
25-05-2015, 20: 32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2015 20: 33 przez lukasz95.)
Pytanie popiskiwanie
witam mam problem z ustawieniem argo 29 DD
ciągle wydaje jakieś popiskiwania oczywiście tylko gdy jest przy ziemi w powietrzu nic się nie dzieje. Przykładowy grunt Faza -84,74 U = 39mV
ustawienia; Czułość 41/43, dyskryminacja -30 , korekcja kamieni -3/0 , maskowanie 3, częstotliwość środkowa, filtr standard
te popiskiwania są częste i o wielkim przeskoku identyfikacji

da się temu jakoś zaradzić ustawieniami ?

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2015, 21: 51
RE: popiskiwanie
A i jeśli u Was się tak nie dzieje pochwalcie się jakie macie ustawienia może i u mnie to tylko wina mojego braku doświadczenia z tym sprzętem mam go dopiero kilka dni

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
26-05-2015, 05: 56
Na pewno musisz napisać w jakim terenie to się dzieje. Las, pole, podwórko itp. Moim zdaniem w Argo nie bedzie ciągłej ciszy bo jest zbyt czuły. Czy to są częste sygnały, mocne? Może rytmiczne? Delikatne pisniecia co jakis czas?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-05-2015, 08: 14
Popiskiwanie Argo to normalna rzecz.Argo ciągnie głęboko,skorodowane żelazo daje o sobie znać przeskakując z niskiego minus na wysoki plus,ewentualnie doradzam ustawić kk na -5(ustawienie na -3 nie zawsze pomaga,dopiero -5 eliminuje piski).Jeśli jednak nadal deprymować Was będzie popiskiwanie,ustawcie sobie program tonów tak,aby ton z zakresu +86 do +90 był ustawiony na ton powyżej żelaza.Czyli jeśli żelazo ton 330 np.,to najwyższy +powiedzmy 430,a pozostałe zakresy wyżej.Ja próbowałem różnych form,ale u siebie rozwiązałem ten problem ustawiając 2 tony.Podzieliłem zakres tak aby wyższy ton sygnalizował to co kopię,a niższy to czego nie kopię(zbyt częstoUśmiech).W moim przypadku takie ustawienie pozwala spokojnie chodzić na dynamiku czy na mixie na dyskryminacji -88,przy kk -5.Jeśli chodzimy na dyskryminacji,to zawsze deprymować nas będzie skorodowane żelazo,które to odzywać się będzie ponieważ Argo na niskiej częstotliwości pracujące,ciagnie głęboko.Lepiej jest słyszeć wszystko co w glebie,niż słyszeć pomruki czy popiskiwania płynące z nie do końca dającego się zdyskryminować zardzewiałka.Dyskryminacja będzie lepiej działać na trybie mix,tylko tam będziemy słyszeć ze statyka wszystko co w glebie zalega.Wybór należy do nas.Żeby być detektorystą,trzeba się przełamać i posłuchać tego co w glebie leży,wybierając to co nas interesuje.Szybkie bieganie nie przyniesie upragnionych fantów.Tylko spokojna powolna praca w miejscach gdzie są sygnały(żelazne też),pozwoli wybrać ,,rodzynki z ciasta":).Do tego potrzebne są nam wszystkie informacje co w glebie leży,nie tylko ich część.Z uwagi na to ,iż jesteśmy taką ,,Rutusową Rodziną",życzę Wam solidnego podejścia do tematu,a fanty na pewno się posypią(nawet tam gdzie już niby było szukaneUśmiech).Pozdrawiam.
26-05-2015, 08: 47
kopie na polach, sygnały tak jak opisał kolega są urywane i głębokie nie da się ich dobrze zlokalizować bo raz są a przy kolejnym machnięciu znika i pojawia się ponownie. Skaczą po całej skali od -90 do +90 ale zwykle w granicach -50 / +50. Czasami dzieje sie to mocniej ale z wielkim przeskokiem identyfikacji wiec udaje sie wykopać i zwykle to śmieci wiec to rozumiem ale takie delikatne sygnały są nie do wykopania bo zwyczajnie nie da sie ich zlokalizować.

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
26-05-2015, 08: 56
Tak jak już napisałem,są dwie możliwości.Albo trzeba zejść z dyskryminacją na -90 i sprawdzić czy to żelazo,lub ustawić wyżej kk na -.Ja upatruje te popiskiwania od kamieni magnetycznych.W moim przypadku dopiero ustawienie kk na -5 spowodowało zanik popiskiwania.Pozdrawiam.
26-05-2015, 09: 16
a ja chodzę na -80 i wtedy słychać co w ziemi leży. Złom dyskryminuje sobie sam w głowie. Tak jak mówi Alnar to co nie do końca dało się zdyskryminować to się odezwie piśnięciem. Lepiej słyszeć wszystko i samemu podejmować decyzję czy kopać niż by miała elektronika za nas to robić.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-05-2015, 09: 17
Zapomniałem jeszcze napisać o jednej sprawie.Wiary w posiadany przez nas sprzęt i wiedzy o nim.Argo nie jest sprzętem wysoko częstotliwościowym.W sprzętach o wysokiej częstotliwości,niezmiernie czułych,selektywnych i dokładnych nie tak jednak głębokich jak sprzęty nisko częstotliwościowe(cos za coś),zmuszeni jesteśmy do sprawdzania dokładniej tych słabych krótkich sygnałów.W Argo na szczęście nieUśmiech.Argo na relikcie jak złapie kolorek,to na pewno pokaże go dokładnie.Ja kopię ,,dupki" od łusek kbks (same tylko zgniecione)z jakiś +15 cm przy bardzo dobrze słyszalnym sygnale na dynamiku wzmocnienie audio 37.Doradzam nie zwracać uwagi na pipiskiwania,mój też czasem coś tam pisnie,ale na pewno nie jest to poszukiwany przez nas fant.Argo jak już pisałem jak kolorek wyczuje,to tak jak pies kiełbasęUśmiech.Panowie trochę wiary w posiadany przez Was sprzęt,a najlepiej pokopać na początek wszystko i wyczaić na czym rzecz polega.Pozdrawiam.
26-05-2015, 09: 50
ja chyba za bardzo zaufałem instrukcji obslugi i zbyt mocno sie jej trzymałem Uśmiech a to nie zawsze się sprawdza w określonym terenie. Dodam tez ze przywykłem do kanarka tam była cisza a pikał tylko jak coś konkretnego znalazł

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
26-05-2015, 13: 51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2015 13: 59 przez EL NINO.)
lukasz95 spoko,, v miare sybko to ogarnes v praktike-kopaniu,, y osluchaniu.,,tak jak kazdy tutaj ...

lukasz daj jesce maskovanie na 4...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS