Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argo,Optima,Proxima przeróbka zasilania na 1 baterię 9v
10-06-2015, 21: 52
RE: Argo,Optima,Proxima przeróbka zasilania na 1 baterię 9v
(10-06-2015 21: 45)stan napisał(a):  Może ja pewnych rzeczy nie mogę zrozumieć... to znaczy dla mnie 100 czy 150gram więcej to nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy powiedzmy 6 godz. chodzenia z wykrywaczem, i dlatego ni pojmuję potrzeby obniżania wagi o te gramy.

Dla mnie ma znaczenie, i to znaczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 23: 06
6 baterii litowych koszt około 50 zł ale chodzę na nich już ponad 20 godzin pracy a ciągle mam 100%.
W kanarku miałem 4 takie baterie i po ponad 50 godzinach pracy spadła pierwsza kreska. Spokojnie jeden zestaw takich baterii wystarczał mi w kanarku na sezon.

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
10-06-2015, 23: 11
Miałem Proxę v1 która z zasilaniem ważyła 2kg. Po niej kupiłem Argo v2 ważącego 1,87kg .Różnica w wadze od razu wyczuwalna.Po 6 godzinach kopana różnica w zmęczeniu ręki znaczna.Redukcja wagi ma dla mnie znaczenie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
10-06-2015, 23: 19
może nie tyle redukcja masy co wyważenie ?

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
11-06-2015, 09: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2015 09: 54 przez _cheetah_.)
Nawet 90g różnicy w banku AAA w stosunku do banku AA robi dla mnie dużą różnicę do obciążenia ręki i kręgosłupa.

A co do wyważenia - to rzecz wtórna, bo przecież zrównoważyć można właściwie każdą kombinację cewki i sprzętu (czyli różnicy wagi w zależności od sposobu zasilania) poprzez regulację długości sztycy, choć aby uzyskać "idealne' wyważenie czasami trzeba by wywiercić dodatkowe dziury na zatrzaski kulkowe w stelażu.

Ja akurat olewam kompletnie wyważenie pracując zawsze na maksymalne długości stelaża, co niestety daje spore przeważenie DD29 przy zasilaniu AAA, ale jakoś to wytrzymuje, mając w zamian maks możliwości przemiatania, czyli najwyższe możliwe wykorzystanie czasu w terenie.

Pozostało mi jeszcze wyprostowanie środkowej części stelaża, bo to też znakomicie polepsza mi komfort chodzenie (innym zresztą też), ale ciągle nie mogę się za to zabrać.
11-06-2015, 11: 21
ja się właśnie ostatnio zastanawiałem czy nie nawiercić otworów między ostatnimi a przedostatnimi otworkami. Bo max rozwinięcie - za bardzo ciąży cewka a średnie ustawienie to cewka "zbiera" mi buty.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-06-2015, 15: 02
Wydaje mi się,iż lepszym rozwiązaniem jest pójście w kierunku odchudzenia oraz ,,wyprostowanie" stelaża.Widziałem przeróbkę na prostej rurce węglowej zrobionej na długość pod siebie czyli prosty łokieć.Waga spada o jakieś 200 gram,a machanie sprzętem przez wiele godzin nie stanowi już takiego problemu.Sam się przymierzam do tego rozwiązania,jednak nie mam w starych wędkach rurki o odpowiedniej średnicy.Jeśli dostanę to na pewno modyfikuję.Pozdrawiam.
11-06-2015, 15: 25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2015 15: 27 przez _cheetah_.)
(11-06-2015 11: 21)Tomasz napisał(a):  ja się właśnie ostatnio zastanawiałem czy nie nawiercić otworów między ostatnimi a przedostatnimi otworkami. Bo max rozwinięcie - za bardzo ciąży cewka a średnie ustawienie to cewka "zbiera" mi buty.

Jak najbardziej można, a nawet warto, jesli ktoś ma problemy z ustawieniem na istniejących otworach. Na Poszukawaczach, w wątku o Optimie, ktoś opisywał właśnie dorobienie otworów, a dodatkowo, wyprostowanie środkowej części stelaża, co sumarycznie umożliwiło mu idealne ustawienie stelaża.

(11-06-2015 15: 02)Alnar napisał(a):  Wydaje mi się,iż lepszym rozwiązaniem jest pójście w kierunku odchudzenia oraz ,,wyprostowanie" stelaża.

Jedno nie wyklucza drugiego - czym mniejsza waga, tym lepiej. Zwłaszcza, że w takim wypadku 'odchudzanie' przebiega symetrycznie wokół osi.

A tak w ogóle - czemu Rutus do tej pory nie zrobił plastikowego i prostego środkowego elementu stelaża? Oto jest pytanie, bo może jest jakieś poważne przeciwwskazanie? Ja bym taki od razu kupił za dowolną kasę.
11-06-2015, 19: 23
niech ktoś w końcu do niego zadzwoni i opowie że potrzebujemy fachowych porad na forum Oczko
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-06-2015, 22: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2015 22: 14 przez EL NINO.)
rovna styca y baterie bardzo pomozu ,u mne jest jesce transmiter na podloketniku-dodatkove 140 gram -, vyvazeie je vygodne y bardzo ok,,ale -tez chcem zamienic baterie 6 argo plus 2 transmiter ,to juz osem stuk AA...     ,moze na AAA-Chetach- kupilem v lidlu 12 stuk, -DOBRA POJEMNOSC A VAGA,abo tez podobne jak Regis akku 9 volt ,moze - litium vieksa pojemnosc...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS