Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argo,Optima,Proxima przeróbka zasilania na 1 baterię 9v
11-06-2015, 22: 08
RE: Argo,Optima,Proxima przeróbka zasilania na 1 baterię 9v
Będę musiał przejrzeć moje wędki może któraś się nada na stelaż Zhm

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 20: 32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2015 15: 19 przez _cheetah_.)
(11-06-2015 22: 00)EL NINO napisał(a):  moze na AAA-Chetach- kupilem v lidlu 12 stuk,
Te Troniki AAA 1000mAh z Lidla nie trzymają pojemności - moje mają w granicach 500....600mAh - eeh.... y

Varta, enelopy albo inne aku nowej generacji. Moje Varty Ready-to-use mają te nominalne 1000mAh - mogę na nich przechodzić cały dzień... mój rekord to prawie osiem godzin w wczesną wiosną...Oczko
13-06-2015, 07: 24
Ja jednak pozostaje przy swoim zdaniu, .... Wszystkie te przeróbki są w 99% tylko subiektywnymi odczuciami , i po jakimś czasie modernizacyjne przeróbki są porzucane i następuje powrót do starego razwiązania, bo jak się okazało poprawa wynikała z warunków pogodowych lub glebowych.
Podejrzewam że gdyby ktoś ogłosił że pomalowanie sądy na zielono poprawia stabilność to po wykonaniu tego wielu z nas odniosło by takie wrażenie.
Dodam tylko że moja opinia jest także subiektywna , i może kiedyś ktoś poda taką przeróbkę że ją sam zastosuje.
13-06-2015, 15: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2015 16: 27 przez _cheetah_.)
Jest tak, że nie ma idealnego wyrobu - zawsze jest on jakimś kompromisem pomiędzy możliwościami konstrukcyjno - technologiczno - produkcyjnymi, ekonomią i zapotrzebowaniem rynku. Nie mówiąc już o lepszych czy gorszych dniach konstruktorów... Co oznacza, że zwykle istnieją możliwości modernizacyjne, które mogą podnosić walory użytkowe czy poprawiać niedoskonałości lub mankamenty. Nie wspominając już o klasycznym tunningu wyglądu... Oczko

Każdy kto kupuje dany sprzęt godzi się w momencie zakupu z tym, "że jest, jak jest", czy może raczej "kupuje kota w worku', a dopiero po jakimś czasie używania wie już dokładnie co kupił i używa.

Znakomita większość użytkowników na tym poprzestaje, użytkując spokojnie swój sprzęt, ale część kreatywnych dostrzegając wady czy niedogodności używanego sprzętu stara się temu zaradzić, mniej lub bardziej udanie, w ramach swoich możliwości. Inaczej mówiąc - personalizuje swój sprzęt.

I to tyle, nikt nikogo nie zmusza do stosowania czyichś pomysłów i rozwiązań.

A tak na marginesie, trochę się tego już nazbierało:
  • wyprostowanie środkowej części stelaża
  • wypełnienie otworów w cewce DD29
  • zmiana sposobu zasilania
  • dodatkowe otworów w stelażu dla precyzyjnego ustawiania wyważenia
  • wzmocnienie uszu cewki mocujących żerdź do cewki
  • osłona włącznika włączającego / wyłączającego sprzęt
  • dodanie wskaźnika włączenia podświetlenia
  • dodanie 'skrzydełek' na puszce elektroniki stabilizujące oparcie sprzętu o drzewo
  • dodanie transmitera słuchawek bezprzewodowych
  • dodanie zegarka
  • dodanie rzepów mocujących kabel do sztycy.

@ lukasz95 - jakie konkretnie typy tych aku litowych używasz?
13-06-2015, 16: 45
to nie jest aku , bateria litowa to bateria litowa 1,5 V Energizer ultimate lithium

Rutus Argo 29 DD, 29 CC
13-06-2015, 18: 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2015 18: 47 przez stan.)
(13-06-2015 15: 57)_cheetah_ napisał(a):  Znakomita większość użytkowników na tym poprzestaje, użytkując spokojnie swój sprzęt, ale część kreatywnych dostrzegając wady czy niedogodności używanego sprzętu stara się temu zaradzić, mniej lub bardziej udanie, w ramach swoich możliwości. Inaczej mówiąc - personalizuje swój sprzęt.

I to tyle, nikt nikogo nie zmusza do stosowania czyichś pomysłów i rozwiązań.

Myślę kolego że najodpowiedniejsze według mnie jest sformułowanie którego użyłeś, i w całości się z nim zgadzam bo określa całkowicie problem i racje używane w tej dyskusji i jest to określenie personalizuje swój sprzęt bo każdy z nas ma inne predyspozycje i coś co dla jednych jest wygodne i optymalne, innym może przeszkadzać. Nie ma więc przymusu stosowania, ale wcale nie jest dziwakiem ten który tych rozwiązań nie stosuje.
Natomiast każda dyskusja jest pożądana i może przynieść korzyści dla użytkowników sprzętu.
14-06-2015, 12: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2015 19: 04 przez Regis.)
Argo na jednym aku 9v Tronic 200mAh pochodził podczas poszukiwań około 100 minut.Jak dla mnie to troszkę za krótko, abym miał korzystać z takiego rozwiązania w przyszłości.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
14-06-2015, 13: 27
No to dolną granicę aku zaliczył... są też chyba takie o pojemnościach w okolicach 300mA, ale to też wiosny nie czyni...

Lekką alternatywą mogą być faktycznie baterie litowe o których pisał lukasz95, bo AA o pojemności 3000mAh waży około 16gram, więc komplet sześciu ważyłby prawie tak, jak komplet AAA NiHm. Tyle, że cena jest trochu sporawa, bo około 6zł z sztukę. Za jakieś 30 godzin pracy to trochu dużo jednak jest.

Dla ciekawskich - karty katalogowe:

Załączone pliki
.pdf  Energizer.L92.AA.pdf (Rozmiar: 327.3 KB / Pobrań: 4)
.pdf  Energizer.L92.AAA.pdf (Rozmiar: 322.14 KB / Pobrań: 6)
14-06-2015, 18: 39
znalazlem 9 V litiove akku-Ładowarka 6LR61 6LF22 9V Soshine SC-V1 9V + 2 AKU , pojemnosc 500-650 mA.., cena 140 zl za komplet-nezle ..
14-06-2015, 18: 44
Bateria 9v alkaliczna starcza w Argo na 5 h wiem bo sam używałem. Nic nie trzeba przerabiać w puszce z zasilaniem aby to działało ja usztywniłem baterie chusteczkami i działało bez zarzutu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS