Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rutus Argo.Test porównawczy CC24cm kontra DD 29cm.
15-02-2014, 22: 45
RE: Rutus Argo.Test porównawczy CC24cm kontra DD 29cm.
Cytat:Tak na marginesie - dla mnie pomiędzy DD23 a DD29 jest PRZEPAŚĆ w skuteczności pracy na korzyść DD29, a CC23 jest dla odmiany mnie o niebo lepsza niż DD23.

Dla Argo to się nie potwierdza mała DD 23 jest stabilna, głęboka i bardzo skuteczna, z całą pewnością jest trochę płytsza od DD 29. Może w optimie jest tak jak piszesz, może to wynikać w różnicy pracy na wyższej częstotliwości wykrywacza Optima.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 11: 48
Zgadza się mała DD jest bardzo stabilna ,i głęboka ,a co do 29DD to wiadomo że większe pole przemiatania i trochę głębsza-z tą PRZEPAŚCIĄ to troche lekka przesada.
17-02-2014, 15: 09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014 15: 09 przez damiano.)
Moim zdaniem "lepszość" sond na jednym końcu Polski i glebie X będzie inna niż na drugim końcu Polski i glebie Y. W gliniastych i mocno zmineralizowanych glebach sondy CC radzą sobie gorzej pomimo że są teoretycznie głębsze. Na terenach z piaseczkiem może być całkiem odwrotnie.
17-03-2014, 08: 11
Witam.
Świetna robota z tymi testami.Tylko czy można to odnieść w równym stopniu do Proximy 5.0?Mam standard i DD23, czy DD29 zrobi różnice.W Argo i Optimie na pewno tak.Nachodzi mnie ochota na zakup,ale nie wiem czy proxa wykorzysta potencjał dużej sondy.No i cena też tu odgrywa rolę.
17-03-2014, 12: 23
Parametry cewek są dokładnie takie same, więc różnicy zasadniczo niema, mogą być minimalne różnice wynikające z innych parametrów argo, i proximy objawiające się np. minimalnie mniejszym zasięgiem, ale zachowanie cewek na obu wykrywaczach powinno być takie somo.
17-03-2014, 12: 29
Czyli będąc na moim miejscu,kopiłbyś DD29 do proximy czy nieUśmiech
17-03-2014, 13: 21
Na pewno warto dokupić do Proximy DD 29cm co przyniesie wzrost zasięgów choć ile dokładnie to będzie centymetrów to nikt Ci nie powie bo jeszcze nikt nie robił dla Proxy takich szczegółowych testów.Warto też pomyśleć nad innym rozwiązaniem a mianowicie sprzedażą Proxy i kupnem używanego Argo v3 na CC 24cm lub jak starczy kaski na DD 29cm.
17-03-2014, 14: 29
Tak jak pisze Regis, to zależy ile masz kasy... ale na pewno warto kupić bo cewki są dokładnie te same i nawet przy późniejszej wymianie to cewka zostanie do argo, to że będą większe zasięgi i stabilniejsza praca to pewne.
17-03-2014, 15: 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2014 12: 18 przez tymek79.)
Dzięki Panowie.Nie będę sprzedawał proxy bo mi odpowiada.Poszukam jakiej używanej DD możne gdzieś trafie w dobrej cenie.
18-03-2014, 12: 18
Mam jeszcze pytanie odnośnie małej 23DD.
Mianowicie podczas strojenia,kiedy pojawia sie napis WZÓR,po tem pojawiają się cyfry i u mnie jest przed cyframi minus.Czyli:
Wzór
-5303
Na standardowej tego minusa nie ma.Czy to tak powinno być?
Czytałem instrukcje i wiem ze ta cyfra jest przydatna dla serwisu.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS