Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kocioł świdwiński
16-12-2015, 17: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2015 18: 41 przez Dumadar.)
Kocioł świdwiński
Witam

Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten post. Jeżeli to złe miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe.

Jestem mieszkańcem okolic Drawska Pomorskiego. Szukam wszelkich informacji na temat działań w tzw. Kotle Świdwińskim. To, co oferuje internet - znam, zresztą nie ma tego zbyt wiele i większość to ogólniki. Literatura jaką posiadam w tej chwili to:

Kazimierz Sobczak - "Kierunek Bałtyk"
Zbigniew Flisowski - "Pomorze. Reportaż z pola walki"
Jerzy Nafalski - "Pod sztandarem 4 DP"
Rudolf Dzipanow - "Walki 4 pomorskiej dywizji piechoty"
Kazimierz Golczewski - "Wyzwolenie pomorza zachodniego"
B. Dolata, T. Jaruga - "Walki zbrojne na ziemiach polskich 1939 - 1945"

Niestety większość książek pobieżnie traktuje temat "Kociołka". Szukam bardziej szczegółowych informacji na temat walk, zwłaszcza na terenach między Drawskiem, a Świdwinem. Może ma ktoś jakieś informacje na ten temat, dysponuje linkami lub mapami, zna inne książki traktujące o walkach na tych terenach, prosiłbym o kontakt. A może ktoś szuka informacji na temat Kotła? Chętnie pomogę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 21: 46
RE: Kocioł świdwiński
(16-12-2015 17: 07)Dumadar napisał(a):  Witam

Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten post. Jeżeli to złe miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe.

Jestem mieszkańcem okolic Drawska Pomorskiego. Szukam wszelkich informacji na temat działań w tzw. Kotle Świdwińskim. To, co oferuje internet - znam, zresztą nie ma tego zbyt wiele i większość to ogólniki. Literatura jaką posiadam w tej chwili to:

Kazimierz Sobczak - "Kierunek Bałtyk"
Zbigniew Flisowski - "Pomorze. Reportaż z pola walki"
Jerzy Nafalski - "Pod sztandarem 4 DP"
Rudolf Dzipanow - "Walki 4 pomorskiej dywizji piechoty"
Kazimierz Golczewski - "Wyzwolenie pomorza zachodniego"
B. Dolata, T. Jaruga - "Walki zbrojne na ziemiach polskich 1939 - 1945"

Niestety większość książek pobieżnie traktuje temat "Kociołka". Szukam bardziej szczegółowych informacji na temat walk, zwłaszcza na terenach między Drawskiem, a Świdwinem. Może ma ktoś jakieś informacje na ten temat, dysponuje linkami lub mapami, zna inne książki traktujące o walkach na tych terenach, prosiłbym o kontakt. A może ktoś szuka informacji na temat Kotła? Chętnie pomogę.

Hejka. Nie mam informacji na ten temat i przyznam się, że nie szukałem ale słyszałemUśmiech Z chęcią bym się wybrał w jakieś konkretne miejsce...z Koszalina mam niedaleko. Pozdrawiam

Marek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS