Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proxima 5.0
23-12-2015, 11: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2015 11: 28 przez Regis.)
RE: Proxima 5.0
Wskazania proxy na pierwszym kamieniu sygnalizują przedmiot który na pewno nie jest kamieniem magnetycznym gdyż kamienie są sygnalizowane od+88 do +90 przy KK 0 a przy KK-10 około +90 lub/i- 90.Chyba,że są to jakieś inne wyjątkowe kamienie Uśmiech Na niektóre kam. mag. proxa i argo po zbliżeniu sondy do kamienia będzie reagowała sygnałem przesterowania tak jak na drugim kamieniu Twoja . Tak jak Tomasz napisał sprawdź czy pod kamieniami nie ma jakichś metali.Jeśli jednak proxa niektóre kamienie będzie identyfikowała jako ładny kolor +22,+52 tak jak przy pierwszym kamieniu z Twojego filmu to proponuję zadzwonić do serwisu w tej sprawie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 15: 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2015 15: 30 przez maly1997.)
Regis nagrałem 2 filmik http://www.megawrzuta.pl/download/4e84a0...11bd7.html skala tak jak wspominałeś +88 do -90 i robi tak praktycznie na każdym kamieniu na niektórych jak wcześniej na kolorek +30/50 ( Kk - 10) hmm jutro postaram się zadzwonić do serwisu i zapytam co i jak

Szuka RUTUS PROxima ver. 5.0 Szuka
18-03-2017, 22: 20
Ogarnia ktoś może jak to jest z korekcją kamieni na DD29? Słyszałem że proxa 5.0 z DD29 powinna mieć ustawioną korekcje kamieni na -10. Czy ktoś z was też tak ma ustawione?
18-03-2017, 23: 58
Daj korekcje kamieni na -10 a zobaczysz zmiany
Obszczymory z tekstami o zmianie czułości Ci nie podskoczavOczko
19-03-2017, 13: 49
Co zauważyłem po krótkim teście, to to że mniej się wzbudza. Co poprawia komfort poszukiwań. Uśmiech A jak to jest ze wskazaniami? Czy tak mocno przesunieta korekcja kamieni ma wplyw na zmiane identyfikacji poszczegolnych kolorkow?
19-03-2017, 15: 51
Według instrukcji jak dobrze pamiętam (poczytaj instrukcję masz to opisane) dając KK na minus duże aluminium i duże srebro może uciekać ci w stronę żelaza i tak też być identyfikowane. Dając KK na + lepiej wykrywacz (pewniej) widzi takie przedmioty ale i kamorki ładnie dzwonią na kolorek. Moim zdaniem ustawienie non stop na + czy - to błąd, korekcji używaj gdy kamienie za mocno wku...iają lub gdy chcesz doszukać głęboko np dużych przedmiotów ze srebra czy alu (bo wiesz że w danym miejscu wystepują) i kamienie cię grzeją bo kopiesz je lub nie występują. KK na minus uspokaja wykrywacz i zwiększa komfort poszukiwania i jeżeli ci na tym zależy to może być. Wydaje mi się że to zależy też od regionu gdzie mieszkasz i ilości kamieni magnetycznych na twoim terenie.
19-03-2017, 17: 19
Jest na forum już sporo na ten temat napisane, to co napisał mazur to właściwie w praktyce powinna być norma. Jednak praktycznie przy ustawieniu do -5 kk jest niewielki wpływ na przesunięcie skali a wykrywacz jest stabilniejszy przynajmniej w argo.
Jednak wyżej kk powinno się ustawiać tylko wtedy gdy jest dużo kamieni magnetycznych na miejscówce, jeśli piski są powodowane mineralizacją to nawet wysokie ustawienie kk nie zapobiegnie tym zakłóceniom,
Tak jak wszędzie ważny jest umiar i osobiste preferencje.

(18-03-2017 23: 58)daro napisał(a):  Daj korekcje kamieni na -10 a zobaczysz zmiany
Obszczymory z tekstami o zmianie czułości Ci nie podskoczav Oczko

Kolego daro myślę że zbyt często odnosisz się lekceważąco do wszystkich którzy mają trochę inne zdanie od twojego tu na forum, nawet gdy się ma racje to tu jesteśmy kolegami i lekceważenie innych jest moim zdaniem nie na miejscu, oczywiście że masz prawo do własnego zdania, ale obrażać i lekceważyć innych jest nie w porządku nawet wtedy gdy masz rację.
19-03-2017, 19: 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2017 19: 44 przez dostojnykocur.)
Teren w którym testowałem to podmokła dolina półtora długości szpadla łopaty i woda podchodzi. W niektórych miejscach tylko grunt fabryczny. Może trochę za dużo oczekuje jeżeli chodzi o zasięg cewkiDuży uśmiech Jeszcze tydzień temu przy podstawowym koncentryku wychodziły tam monetki, jednak wiadomo inna cewka to i trzeba się z nią obyć. Przy KK na 0 było ciągłe popiskiwanie, jednak jak ustawiłem na -10 to czasami szczeknie ale jest o niebo lepiej.

Nie mniej jednak dzięki za porady!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS