Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Efekt pamięci
07-01-2016, 00: 23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016 00: 24 przez haxori.)
Efekt pamięci
Witam serdecznie bo zbytnio nie pamiętam czy proxima ma efekt pamięci czy po wyjęciu baterii liczmy na miesiąc ustawienia zostaną bez zmian albo wykrywka dostanie hard reset bo nie zauważyłem by miała podtrzymanie

pozdrawiam dobrej nocki Cyklop
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 08: 05
RE: Efekt pamięci
nie ma takiego efektu, wszystko zostaje
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-01-2016, 08: 13
(07-01-2016 08: 05)Tomasz napisał(a):  nie ma takiego efektu, wszystko zostaje
Dzięki temat do zamknięcia
07-01-2016, 12: 25
No, nie wiem, jak w Proxie, ale w Optimie tylko część ustawień pozostaje - przykładowo ustawienia tonów resetuje zawsze do fabrycznego ustawienia na trzy tony, ale włączenie podświetlenia dla odmiany pozostaje zapamiętane... itd.

I nie trzeba wyciągać pojemnika z zasilaniem - wystarczy wyłączenie sprzętu.
07-01-2016, 14: 54
to może masz jakiś błąd. u mnie w argo wszystkie ustawienia zostają po wyjęciu baterii, wyłączeniu sprzętu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-01-2016, 15: 01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016 15: 03 przez Wili.)
Z tego co mi się wydaje to Rutus ma pamięć nie ulotną. Może to być rodzaj pamięci flash tak jak w płytach głównych naszych komputerów gdzie wgrany jest bios płyty głównej i wszystkie ustawienia. Pamięć Flash po odcięciu prądu elektrycznego zachowuje wszystkie ustawienia. Za to przykładem pamięci ulotnej jest pamięć Ram w komputerze, która po odcięciu prądu elektrycznego jest czyszczona.
07-01-2016, 15: 25
(07-01-2016 15: 01)Wili napisał(a):  Z tego co mi się wydaje to Rutus ma pamięć nie ulotną. Może to być rodzaj pamięci flash tak jak w płytach głównych naszych komputerów gdzie wgrany jest bios płyty głównej i wszystkie ustawienia. Pamięć Flash po odcięciu prądu elektrycznego zachowuje wszystkie ustawienia. Za to przykładem pamięci ulotnej jest pamięć Ram w komputerze, która po odcięciu prądu elektrycznego jest czyszczona.

No akurat jeśli w pc wyjmie się baterie 3v to bios wraca do ustawień fabrycznych, a jeśli chodzi o rutusa to jestem ciekaw czy pamieć ustawień jest czymś podtrzymywana i czy jest krótkoterminowa czy długoterminowa przypuśćmy bez bateri 1,2,3 miesiące i jaki efekt
07-01-2016, 15: 30
Haxori masz rację, dałem złe porównanie. Prędzej by pasowało jak bym napisał pamięć USB Pendrive.
07-01-2016, 17: 25
Mi się wydaje że tam nie działa pamięć tylko zmienia się konfiguracje zapisując ją w kluczach rejestru coś na wzór jak w systemie windows i jest to zapisane tekstowo.
07-01-2016, 17: 27
(07-01-2016 14: 54)Tomasz napisał(a):  to może masz jakiś błąd. u mnie w argo wszystkie ustawienia zostają po wyjęciu baterii, wyłączeniu sprzętu
Cholera, może Optima ma jakiś dodatkowy bug w sofcie, bo mnie nastaw tonów nie pamięta, co jest z lekka wkurzające, jak po każdym włączeniu muszę od nowa ustawiać na program... a zdarza się to czasami kilka razy na wypadzie...

Dla odmiany musiałem dorobić LEDa sygnalizującego włączenie podświetlenie, bo zdarzało mi się, że po nocy z pół dnia łaziłem z podświetleniem, czego w słońcu nie widać a wskaźnik na wyświetlaczu jest dla mnie, generalnie, niezauważalny... Oczko...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS