Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Efekt pamięci
07-01-2016, 17: 49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016 17: 50 przez Wili.)
RE: Efekt pamięci
_cheetah_ Ponoć w Solfernusie podświetlenie wyświetlacza zjada tylko dodatkowo 5% ogólnego zużycia baterii/aku.
Nie wiem jak to jest w naszych Rutusach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 17: 52
W Rutusach jest to dużo, w zależności od okoliczności może to być nawet do 20...30%.
07-01-2016, 17: 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016 18: 03 przez Abaqus.)
(07-01-2016 17: 27)_cheetah_ napisał(a):  Dla odmiany musiałem dorobić LEDa sygnalizującego włączenie podświetlenie, bo zdarzało mi się, że po nocy z pół dnia łaziłem z podświetleniem, czego w słońcu nie widać a wskaźnik na wyświetlaczu jest dla mnie, generalnie, niezauważalny... Oczko...

_cheetah_, dobry pomysł. Mnie też to irytuje, że w dzień nie widać i kilka razy zdarzyło mi się to samo. Gdzie się wpiąłeś z diodą? Jasność wyświetlacza regulowana jest PWM'em?
07-01-2016, 18: 34
Musiałem dorobić komparator, i to bardzo czuły, bo jedyne co znalazłem to pin sterujący podświetleniem, ale tam są jakiś mikroskopijne zmiany napięć przy włączaniu podświetlenia. Działa to wystarczająco dobrze, choć przy ujemnych temperaturach wskaźnik mi się sam z siebie zaświeca... Oczko
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS