Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare mapy szlaków/traków handlowych
07-01-2016, 08: 04
Stare mapy szlaków/traków handlowych
Witam serdecznie udostępniam ciekawą stronę z której czasem korzystam
i może wam się przydać a zapewne przyda w wykopkach
na tej stronię znajdziecie stare szlaki/traki handlowe

http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/3felmeres.htm

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2016, 11: 19
RE: Stare mapy szlaków/traków handlowych
Hejka, a nie masz może przypadkiem takiej mapki ze szlakami, od Szczecinka w górę do morza?Uśmiech

Mapka zacna ale sięga do Jastrowia:/ niestety....
12-01-2016, 18: 54
Poszukaj tu:
http://www.oldmapsonline.org/en/West_Pom...&scale_to=
http://www.davidrumsey.com/view/google-e...rmany-1893
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-01-2016, 08: 17
Dzięki Dumadar. Popatrzyłem ale nie jest to do końca co bym chciał. Szukam dalej...Intersują mnie informacje, przez jakie dzisiejsze wioski w mojej okolicy ( Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek ) mogły przebiegać odnóża szlaku bursztynowego. Najlepiej to dokładna mapa z dużym X, gdzie "X" oznacza skrab Duży uśmiech
14-01-2016, 10: 38
Proszę bardzo, mapa z zaznaczonym skarbem ale detale okolicy musisz dorysować samodzielnie Zawstydzony

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-01-2016, 11: 02
Dzięki! Właśnie o coś takiego mi chodziło. Czekam na odwilż w drogęUśmiech
14-01-2016, 21: 20
Dokładnego przebiegu szlaku to nawet historycy i archeolodzy nie znają. Prędzej znane są centra pozyskiwania Sambia itd.
14-01-2016, 21: 50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 21: 57 przez haxori.)
(14-01-2016 08: 17)Markuss777 napisał(a):  Dzięki Dumadar. Popatrzyłem ale nie jest to do końca co bym chciał. Szukam dalej...Intersują mnie informacje, przez jakie dzisiejsze wioski w mojej okolicy ( Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek ) mogły przebiegać odnóża szlaku bursztynowego. Najlepiej to dokładna mapa z dużym X, gdzie "X" oznacza skrab Duży uśmiech

mam gdzies na pc mapy bursztynowego szlaku od znajomego co zajmuje się mapami jak znajde wkleje

(14-01-2016 21: 20)Nomad84 napisał(a):  Dokładnego przebiegu szlaku to nawet historycy i archeolodzy nie znają. Prędzej znane są centra pozyskiwania Sambia itd.

owszem są ale namalowane na zasadzie książek opowiadań itd więc rozrzut może być dokładny lub mylny nawet o 50 100km bo 10metrów dokładności żadnej mapy nie ma z tamtych czasów no chyba że mieli GARMINA Duży uśmiech

Polecam też stronę http://www.zamki.pl/?dzial=mapa u góry zaznacz messtichblatt
14-01-2016, 22: 19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 22: 36 przez Nomad84.)
No o tym właśnie napisałem.Kolega wczesniej napisał " przez jakie dzisiejsze wioski przebiegał szlak",tego niestety nie wiadomo. A czy z dokładnością 50 -100 km, też mógłbym polemizować .Akurat posiadam literaturę w której jest jasno napisane ”Możemy stosunkowo dokładnie określić jego przebieg przez teren prowincji rzymskich,natomiast na obszarze znajdującym się poza limesem odtwarzamy go tylko w przybliżeniu(...)". Najdawniejsze dzieje ziem polskich do VII w. Piotr Kaczanowski,Janusz Krzysztof Kozłowski.wydawnictwo Fogra. Źródła wymieniają krainy historyczne przez które przebiegał szlak,ale dokładność jego przebiegu na terenie Barbaricum jest bardzo hipotetyczna.
14-01-2016, 22: 25
(14-01-2016 22: 19)Nomad84 napisał(a):  No o tym właśnie piszę.Kolega wczesniej napisał " przez jakie dzisiejsze wioski przebiegał szlak",tego niestety nie wiadomo. A czy z dokładnością 50 -100 km, też mógłbym polemizować .Akurat posiadam literaturę w której jest jasno napisane ”Możemy stosunkowo dokładnie określić jego przebieg przez teren prowincji rzymskich,natomiast na obszarze znajdującym się poza limesem odtwarzamy go tylko w przybliżeniu(...)". Najdawniejsze dzieje ziem polskich do VII w. Piotr Kaczanowski,Janusz Krzysztof Kozłowski.wydawnictwo Fogra. Źródła wymieniają krainy historyczne przez które przebiegał szlak,ale dokładność jego przebiegu na terenie Barbaricum jest bardzo hipotetyczna.

może przesadziłem z tym 50-100km ale chodzi mi o to że jeśli chodzi o wykopki i szlaki to maksymalny rozrzut dokładność maximum 10 metrów no chyba że chcesz spędzić całe życie przemiatając cewka w jednym miejscu jak historycy podają mniej więcej te 2 km w tą i we w tą
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS