Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy dobrze postawiłem na Rutus Optima z sondą DD 29 ?
13-01-2016, 20: 12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2016 20: 12 przez Wili.)
RE: Czy dobrze postawiłem na Rutus Optima z sondą DD 29 ?
Świetnie to Stan opisałeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2016, 20: 26
szkoda ze przed zmianą nie znałem tego forum tylko posłuchałem sprzedawcy Smutny
13-01-2016, 20: 32
Grzesiek a konkretnie co zrobiłeś ?
13-01-2016, 21: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2016 21: 24 przez rambo7.)
Zgadza się, z przyjemnością się czyta wpisy osób mających pojęcie i kompetencje.
Co do wyboru, po tej lekturze "dla mnie" w tym wątku, wychodzi na to że Argo. Jeśli faktycznie nie grzebie się w nim na odcinku 100m co 2 min no to spokojnie sobie poradzę.
Najbliżej w opiniach mi do treści _cheetach_ jednak wybór coraz bardziej idzie w kierunku Argo.
Zawsze jest pożądane mieć więcej "mocy", wiadomo mocniejszy wzmacniacz (jak w audio sprzęcie) mniej zniekształca gdy lecimy na 50% mocy.
Coraz bardziej rozumiem uniwersalność Argo, to że ukierunkowany sprzęt jak Optima jest "wyostrzony" pod malutkie kolory jak srebro i złoto.
Wynika z powyższego że kierunkowy sprzęt o bardziej ukierunkowanym działaniu jak RO nie zawsze jest odpowiedni dla kogoś kto ma ukierunkowane kryteria tyle że nie złoto i srebro a po prostu, malutkie "wszystko jedno co byle kolorowe" z tego wynika co piszecie że Argo sobie z tym poradzi poradzi.
...I o to mi chodzi w końcu zrozumiałem w czym rzecz Uśmiech
Szukam czegoś do malutkich rzeczy, ale "wszystko jedno co będzie malutkim" w tym różnica że że RO jest jeszcze bardziej wyspecjalizowane do drobnych - tak, ale i kosztownych metali.
O to mi chodziło.... to sedno mojego pytania ... Czy dobrze robię wybierając Optimę?
Odpowiedź dostałem, bo rozumiem teraz co takiego "Extra" ma Optima czego nie ma Argo.
Jeśli bym to nazwał że oba urządzenia są specjalistami to Optima ma jet tym lepszym specjalistą w tym wąskiej specjalizacji jeśli chodzi o mały wartościowy kolor.
Argo tez jest doktorem, ale bez specjalizacji w zakresie malutkie sreberko i malutkie złotko.
Argo powie mi, "no panie coś tam małego" a Optima powie "coś tam małego i jest to srebro/złoto".
Teraz mój wybór polega na tym czy wybierając Argo - bede miał wybór albo kopie albo daruję sobie, a w Optimie - kopiemy prawie pewne!

Mimo wszystko dopytam jeszcze o F5? (zostawmy tu $) chodzi mi o sam sprzęt.
Powiem otwarcie podoba mi sie wizualnie. Zdaję sobie sprawę że to ma być skuteczne a nie wyglądać. Tak samo zdaję sobie sprawę z Servisu na korzyść Rutusa. Jednak korci mnie.
Jeśli w tym wątku mogę pociągnąć temat jeszcze urządzenia o nazwie Minelab x-terra 505 z 10,5" DD., bo wszystko to oscyluje w podobnych pieniądzach.
Gdybym poprosił o kolejność od Waszym zdaniem tego "uniwersalnego" dla mnie (pod moje kryteria) to jaka by była kolejność? Szukam balansu pomiędzy łatwością obsługi, prostotą, wyglądem a skutecznością i możliwościami.
(tu wiem że każdy z nich ma inną ilość baterii i najkorzystniej wypada Rutus).
13-01-2016, 23: 12
Moim pierwszym wykrywaczem była Delta 4000. Obecnie, od września Argo. Miałem podobny dylemat co Ty. W grę wchodziła Optima, Terra 705 oraz Argo. Wybrałem to ostatnie. Założyłem na początku, iż gdyby wykrywacz mi nie "podszedł", sprzedam go i kupie inny z wymienionej przeze mnie trójki. Po pól roku uważam, że podjąłem trafną decyzję i Argo zagości u mnie na dłużej.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-01-2016, 23: 55
(13-01-2016 21: 20)rambo7 napisał(a):  Zawsze jest pożądane mieć więcej "mocy", wiadomo mocniejszy wzmacniacz (jak w audio sprzęcie) mniej zniekształca gdy lecimy na 50% mocy.
No, to akurat nie jest za szczęśliwe porównanie, z uwagi na to, że w audio to zwykle rzeczywiście pracuje się na ułamku mocy znamionowej, a w przypadku detektora naturalną tendencją jest podkręcanie go na maxa szukając głębokości. Nie ta bajka Oczko

Przy sprzęcie klasy Argo zasadą jest aktywna praca ze sprzętem, tak, aby wyciskać z niego max możliwości (czyli te mityczne centymetry zasięgu), inaczej ma się trochę lepiej, albo i nie, niż inne sprzęty.

(13-01-2016 21: 20)rambo7 napisał(a):  to że ukierunkowany sprzęt jak Optima jest "wyostrzony" pod malutkie kolory jak srebro i złoto.
To nadużycie. "Drobny kolor" to po prostu wszystko co kolorowe, a nie tylko złoto czy srebro. Co do złota, to generalnie zapomnij - tu liczy się nie tyle detektor, ale TYLKO i WYŁĄCZNIE SZCZĘŚCIE a nie to, czy chodzisz ze sprzętem X czy Y.Oczko Choć, oczywiście, są MARKOWE sprzęty, które NIE WIDZĄ cienkiego złota, zwłaszcza wysokiej próby...

(13-01-2016 21: 20)rambo7 napisał(a):  Szukam czegoś do malutkich rzeczy, ale "wszystko jedno co będzie malutkim" w tym różnica że że RO jest jeszcze bardziej wyspecjalizowane do drobnych - tak, ale i kosztownych metali.
To zależy co się rozumie pod pojęciami typu "malutkie rzeczy", "drobne" etc.

Opisywałem już wcześniej o co chodzi z "małymi kolorami" i filtrami Relikt, Standard, 4-rząd i dlaczego kiedy może być coś "widać", albo nie.

(13-01-2016 21: 20)rambo7 napisał(a):  Argo tez jest doktorem, ale bez specjalizacji w zakresie malutkie sreberko i malutkie złotko.
A, nieprawda - filtr 4-tego rzędu się kłania.

(13-01-2016 21: 20)rambo7 napisał(a):  Mimo wszystko dopytam jeszcze o F5? (zostawmy tu $) chodzi mi o sam sprzęt.
Powiem otwarcie podoba mi sie wizualnie. Zdaję sobie sprawę że to ma być skuteczne a nie wyglądać. Tak samo zdaję sobie sprawę z Servisu na korzyść Rutusa. Jednak korci mnie.
Nie przejmuj się - samochody tak naprawdę też kupuje się po wyglądzie... Oczko

F5:
przeczytaj instrukcję obsługi, wszystko będziesz wiedział. Dla mnie F5 to taki podstawowy sprzęt, coś w rodzaju Proxy (7kHz). Zasilanie 2 x 9V na minus, gałki na plus. Z Fishera to raczej F75Ltd lub nowsze (mniej więcej Optima), sam się kiedyś nad nim zastanawiałem.

X-terra 505 - staroć. Jeśli już to 705, teraz już są uniwersalne cewki przełączalne na trzy częstotliwości.

Popatrz może na Deusa (Lite) - to chyba byłoby dla ciebie COOL Oczko
14-01-2016, 07: 54
cheetah jak zwykle "trzepia się" słówek a tu chyba bardziej chodzi o ogólne zasady Duży uśmiech
14-01-2016, 07: 54
z tym, że Deus to nie ta półka cenowa a jak to mówią "po co przepłacać"
14-01-2016, 09: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 09: 35 przez rambo7.)
Na pewno Deus i F75 jest poza zasięgiem $ - odpada i dokładnie jak pisze Tomasz nie ma sensu i nie dam więcej. Skoro stan mnie rozumie Uśmiech to i _cheetech_ i ktokolwiek inny również, ale słusznie precyzuje to, co mi w pisaniu technicznym nie precyzyjnie wychodzi.
Jak widzicie sami wszystko co oscyluje w okolicach 2tysPLN to Rutus Argo, Fisher F5. Wyleczyliście mnie z x-terra 505 i innych.
Trochę mało wiem o trwałości wyświetlacza i przycisków mikrostyków w RA - czy to jest trwałe? Fakt gałki jak w F5 to prostota i wygoda.
Jest jeden jeszcze sprzęt który mógłby konkurować z Rutus Argo (proszę o podejście jako zakup dla amatora z ambicjami Oczko ale chodzi o ogólne zasady).
Uwaga: Golden Mask GM5 z DD 9".
Pojawia się przy cewce 5" słowo "snajperka", w Słowniku nie znalazłem: http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=193 Proszę o rozwikłanie definicji Uśmiech? spodziewam się że chodzi o "precyzję-celność".
Argumenty "Za" jakie widzę jako amator:
- możliwość przełączania częstotliwości 8-18kHz (tak? ma tę funkcje?)
- cewka DD"9 - wydaje się bardziej "uniwersalna" (daje precyzję ale i za razem duży zasięg - kompromis).
- możliwość wyboru cewek DD: 5", 9", 12".
- Baterie 10AA - to jest 12-15V - baterie coś chyba sugerują o mocy i zasięgu? (jeśli 12V to spokojnie przerabiam aku od motorynki 10A kable i do plecaka aku).
- podświetlenie wyświetlacza po zmroku,
- waga tylko 1,35kg,
- opcja słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe!
przykład: http://allegro.pl/wykrywacz-metali-golde...13493.html
Cały czas liderem dywagacji jest Rutus Argo, mocno blisko jest Fisher F5 z uwagi na "ogólność" gałki - przyjazność.
na deser rywalem GM 5 z DD 9" (500zł to raptem, jeden "dobry" mandat, jakoś bym to zniósł)
Dziękuję wszystkim podejmującym temat.

Na necie wiele o tym nie ma ale znalazłem chyba ciekawy opis kgoś kto używał: http://www.pasja-eksploracja.com/forum/z...-5-finder/
na tej podstawie (jeśli ktoś go nie zna, nie praktykował) proszę Was o skomentowanie Plusów i Minusów odniesieniu do tego co napisał użytkownik do cech lidera mojego rankingu Uśmiech.
14-01-2016, 10: 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 10: 32 przez Tomasz.)
10 AA ?? o matko ! " Niestety na cewce 12'' zjada baterie w tempie ekspresowym. Zauważyłem też ze na cewce 9'' miałem problem z wzbudzaniem i takim zawieszaniem pikało przerywało a na cewce 12'' nic sie nie działo. problem prozaiczny cewkę 9'' mam z osłona i jak sie dostanie trochę wody z rosy to głupieje. Przy cewce 12'' niestety sprzęt staje sie ciężki i nie wyważony."

miałem coś takiego jeszcze na Rutus Ultra 2. Wzbudzanie na mokrym. Jeśli spadł deszcz lub rano rosa na trawie można było szukać innego miejsca (las iglasty gdzie było sucho) lub w ogóle nie wysiadać z samochodu. Nie dało się iść.

"- dyskryminacja pisałem że marna ale to dlatego że nie wiedziałem jak ją ustawić okazuje sie że w trybie MONO działa perfekcyjnie w skali do 15 odcina głos na wszystko co jest metalem."

nie wiem co to znaczy bo nigdy nie miałem do czynienia z GM ale czy trzeba z czegoś zrezygnować na rzecz trybu MONO?

"Co by nie było za kolorowo to ma swoje minusy.
-GM5 nie posiada pointera i to trochę masakra
-GM5 ma problem z kamieniami i to nie mały bo reaguje na te białe i te takie czarne i chyba też na inne. Na Ślęzy nim nie pokopiecie tam gdzie kamienie wystają nad ziemię. "

w argo pinpointer jest ok i na kamienie też ma odpowiedni parametr w ustawieniach

Ps. Napisz do Aliens-a on miał kiedyś chyba GM4
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS