Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy dobrze postawiłem na Rutus Optima z sondą DD 29 ?
14-01-2016, 10: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 10: 57 przez Regis.)
RE: Czy dobrze postawiłem na Rutus Optima z sondą DD 29 ?
F5 to z dwie klasy słabszy wykrywacz od Argo.
Ograniczenie F5 które można zauważyć czytając jego specyfikację : wykrywacz wydaje dźwięki w 4 segmentach,8 kategorii wykrywanych grup metali, tylko tryb dynamiczny,zbyt wysoka cena jak za tak małe możliwości detektora.
Ważniejsze z zalet Argo - praca statyczna,jednoczesna i dynamiczna.Trzy filtry gruntowe.Aż 20 tonów a w nich 5 tonów dla samej stali co jest bardzo ważne dla zaawansowanych użytkowników.Uniwersalny,bardzo głęboki.Możliwość ustawień : filtra gruntowego, maskowania,wzm.audio,korekcji kamieni magnetycznych i szybkości detektora.
Jeśli x-terra to 705.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2016, 12: 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 12: 34 przez rambo7.)
x-tera 705 za drogi. ale wiecie co? mówcie co chcecie Polski sprzęt to archaizm, to naprawdę "ruski" sprzęt, no zobaczcie np: http://allegro.pl/show_item.php?item=5904052538
czy to tak wiele trzeba by to mogło wyglądać? mam wrażenie że nie trzeba czytać instrukcji by wiedzieć co gdzie jak. Nie znaczy to że nie trzeba mieć wiedzy, warto mieć wiedzę, ale ten zachodni sprzęt jest naprawdę przyjazny. Nie znaczy że się zdecyduje na coś innego niż Argo, bo Optimę chyba jednak odpuszczę.
14-01-2016, 12: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 13: 13 przez Regis.)
Tak,Makro Racer bardzo ładnie wygląda,ale jak popatrzysz na cenę a potem przeczytasz co posiada i jakie nastawy ma do dyspozycji operator to można powiedzieć ,że tylko ładnie wygląda.To jak z wyborem kobiety na dłuższy związek ,albo łatwa Fillesoustife Cycki Bzykanko szczupła i bardzo ładna Fillecouetteviolet ,ale za to pusta i głupia 2et2 ,albo kobieta o przeciętnej urodzie z lekką nadwagą,trudniejsza do zdobycia Nieprzyzwoity Restaurant ale za to oczytana 2okulary elokwentna,inteligentna zyskująca przy każdym kolejnym spotkaniu.

14-01-2016, 13: 22
Na forum PoszukiwaczeSkarbów jest 10 stronnicowy wątek o GM 5. Tylko zastanawia mnie dlaczego autor mimo takiego zachwytu nad sprzętem przesiadł się na Deusa. Dodam, że jeżeli sprzęt rosyjski, to tylko ze stajni AKA.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-01-2016, 13: 47
Regis podoba mi się twoje porównanie tylko jedno nie wyklucza drugiego, może być też ładna i inteligentna byle jej puźniej głowa nie bolała.
Wykrywaczowi chyba ból głowy nie grozi. Duży uśmiech
14-01-2016, 16: 36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 16: 50 przez _cheetah_.)
(14-01-2016 09: 00)rambo7 napisał(a):  Pojawia się przy cewce 5" słowo "snajperka", w Słowniku nie znalazłem: http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=193 Proszę o rozwikłanie definicji Uśmiech? spodziewam się że chodzi o "precyzję-celność".
Faktycznie, nie ma.

"Snajperka" to mała cewka, powiedzmy o średnicy poniżej 9" (minimalna średnica nie określona), zwykle w układzie koncentrycznym, służąca do poszukiwań w zaśmieconych obszarach. Czym większe zaśmiecenie, tym mniejsza powinna być średnica cewki.

Mała średnica daje bardzo dużą selektywność szukania, niezależną od elektroniki detektora oraz niskie maskowanie żelastwem (ogólnie maskowanie jednego obiektu przez drugi).

Jak pisałem wcześniej - nie ma cewek uniwersalnych. Problem Rutusa jest taki, że nie ma w ofercie rasowych snajperek - trzeba się ratować małymi CC.

Co do przepłacania za Deusa - wersja Lite wcale nie jest już taka droga, a Argo ma się nijak do Deusa - nie ta półka.

Faktem jest, że jeśli chodzi o filtry gruntowe, to Argo w zasadzie nie ma konkurencji - jest Spectra, ale to już kilka klas wyżej od Argo oraz nowa Omega (jak Argo, ale nie ta cena).

GM-5 wygląda ciekawie, ma te swoje dwie częstotliwości wysoką z dużą selektywnością (czyli jakiś filtr gruntowy w odpowiedniku 4-rzędu), i średnią nastawioną na głębokość (czyli jakiś filtr gruntowy w odpowiedniku Standard lub Relikt). To jest autentyczna zaleta. A reszta - no cóż - za krótko jeszcze są na rynku.
A benekpe - no, cóż - człowiek się rozwija - w skrócie: zaczynał od prostego analoga (wtedy uważał, że ustawienia czy LCD nie potrzebne do niczego są), potem GM-5 (zrozumiał, że LCD potrzebne jest i ustawienia też), teraz jest Deus - czyli dużo ustawień i wiele częstotliwości, możliwe, że niedługo będzie AKA lub Spectra z hodografem. Teren ma ciężki, to ina sprawa...

Tak, do 2 tys. nie poszalejesz. Ale, popatrz jednak na Deusa Lite bo przy nim GM-5 to zabawka, a ceny wcale nie takie znów różne...
16-01-2016, 17: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2016 17: 19 przez Regis.)
Temat podzieliłem.O naszych oczekiwaniach względem rutusów piszemy tutaj http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=1475

21-01-2016, 11: 29
jako że wypadało by mi zakończyć odpowiedzią co wybrałem? Po dywagacjach, rozmyśleniach, opiniach no i powiększaniu własnej wiedzy okazało się że niestety nie Optima (nawet nie Argo) będzie to Proxima w dodatku używana i z cewką CC. Wychodzi na to że jeśli mam coś dokupywać? to nie będzie to kolejna cewka.
Sens widzę w tym że wolę mieć 2 wykrywacze jeden z cewką CC drugi z cewką DD, zakładam że na wyprawy w teren nie będę chodził sam, a wtedy druga osoba się nie nudzi. Dlaczego nie Optima z cewką DD a inny producent z Cewką DD?
Dlatego że wymagam od sprzętu więcej nowego designu. Jeśli mam za sprzęt jak Optima wydać prawie 2000zł to wolę dołożyć nawet 1000zł i kupić innego producenta w takiej konfiguracji jaka mi się podoba.
Natomiast Proxima jak widzę tylko w 2 opcjach jest gorsza od Optimy:
"Proxa jest wg ciebie łatwiejsza w ustawieniach? Przecież ona różni się od Optimy w dwu punktach:

brak ręcznej korekcji gruntu
brak opcji 'Maskowanie' " - http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....475&page=7

To jest poważny powód by za sprzęt nie dać 1800zł a 800zł za używkę a ten tysiąc przeznaczyć na sprzęt o zdecydowanie nowocześniejszym designem.
Nie spodziewałem się takiego finału bo w zasadzie to trzymałem już palec by kliknąć kupuję Uśmiech.
Dziękuję za udział w dyskusji Uśmiech.
21-01-2016, 11: 53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2016 12: 03 przez Regis.)
Tutaj jest taki ładny detektor Uśmiech http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=592...cket_id=16 i kosztuje tylko 649zł. W ładniejszym kolorze i z GPS-em za 1099zł http://sklepikmysliwski.pl/pl/p/Wykrywac...E-GPS/4804

21-01-2016, 13: 16
jak co komu pasuje Oczko zawsze mówiłem że Rutusy to lepiej używki kupować niż nowe
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS