Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy dobrze postawiłem na Rutus Optima z sondą DD 29 ?
21-01-2016, 14: 47
RE: Czy dobrze postawiłem na Rutus Optima z sondą DD 29 ?
Sam wybrał, sam będzie żałował lub się cieszył Smutny Uśmiech
Od nas dostał wszystkie informacje z naszych doświdczeń w terenie,ale wyboru musiał dokonać sam.
Zawsze mi mówiono "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz" Oczko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2016, 07: 48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2016 07: 54 przez rambo7.)
przekaz pisany jak widać nie jest precyzyjny Uśmiech. Może ktoś będzie czytał ten wątek i będzie podobnie wybierał, zatem by doprecyzować w czym rzecz to jak powiedziałem Nowy Rutus za 1800zł odpada.
Rutus używany za 800zł. Wszystko jedno jak wersja się trafi byle z Cewką CC. Rutus taki jako "sprzęt dodatkowy" by można było chodzić parą a nie solo. Sprzęt z Cewką CC dlatego by był bardziej ukierunkowany.
Taki sprzęt kupię nie wiem kiedy? jak się trafi okazja. Czyli jest to opcja w "stand by'u" i czeka na odpowiednie okoliczności. Jako narzędzie uzupełniające.

Koszty sobie podzieliłem. Ten 1000zł jak powiedziałem to wolę dołożyć - przeznaczyć nie ma sprzęt "ładny za 1000zł" Kupię coś na poziomie Argo czyli 1900zł + (1000zł który nie idzie na na Rutusa) czyli mam do wydania powiedzmy w przedziale 2500-2900zł i to będzie sprzęt "wiodący".
Jestem przekonany że znajdę sprzęt który nie będzie odstawał od Rutusa "mocą", ale będzie praktycznie w tych samych (niewiele większych) pieniądzach.
W perspektywie nie muszę kupować dodatkowych cewek. Rutus z CC Inny Producent z DD. Opcja wędrowania w parze nie solo.
Opcja spędzania czasu na rowerze łącząc "poszukiwania skarbów". Jako że zawodowcem w poszukiwaniach nie jestem to i sprzęt nie musi być profesjonalny, ale nie będzie gorszy niż Rutus i na pewno obowiązkowo o nowszym designu.

Mam też cichą nadzieję że jeśli zapytam o coś co mnie zainteresuje to nie zostanę przez Was wykpiony i wręcz zachęcany do kupienia czegoś z gruntu niewłaściwego, słabego tylko dlatego że nie kupuję Rutusa Uśmiech.
22-01-2016, 08: 08
oczywiście, czekamy więc jaką podejmiesz decyzję odnośnie sprzętu. To forum to RUTUS i nie tylko więc na pewno postaramy się pomóc
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-02-2017, 22: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 22: 24 przez MaridoSe.)
To ja dołożę swoje 3 grosze.
Moim pierwszym wykrywaczem był garrettace 250. Po pół roku miałem 1600 sek znalezionych na plażach wiec przyszla zmian na coś lepszego. Szukałem albo optimy albo argo. Postawiłem na optime 29 DD i okazało się że jest to strzał w 10. Po plażach gdzie chodziłem garrettem wybrałem się z optima. I byłem w szoku ilu monet nie widział garrett. Po 4 miesiącach zaczęły się problemy z wzbudzaniem się wykrywacza. Po rozmowach z serwisem rutusa albo cewka albo elektronika. Mieszkam w Szwecji więc ciężko z wysyłką wykrywacza do serwisu. W serwisie zaproponowali że wyślą mi cewke 29 DD. Niestety po podłączeniu nowej cewki nic się nie zmieniło. Po jakimś czasie byłem w Polsce i oddałem wykrywacz do serwisu. Po wymianie elektroniki problem znikną. A piszę to tylko dla tego bo mam optime po gwarancji a za naprawy w serwisie NIC nie zapłaciłem( nowa cewka 29 DD plus wymiana elektroniki). Jak dla mnie rutus to klasa sama w sobie. Super wykrywacz i do tego ten serwis. Jak dla mnie w cenie do 2000 to tylko Rutus. Niestety będę musiał przesiąść się na garrett at pro bo optima strasznie wzbudza się od morskiej wody.
03-02-2017, 01: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2017 01: 20 przez Regis.)
(02-02-2017 22: 17)MaridoSe napisał(a):  Niestety będę musiał przesiąść się na garrett at pro bo optima strasznie wzbudza się od morskiej wody.

To przez wysoką częstotliwość pracy detektora i sól.W Argo wygląda to lepiej.Na mokrym piasku dobrze sprawdza się filtr poczwórny.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS