Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośność w Argo
16-01-2016, 17: 59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2016 18: 00 przez Draco.)
Głośność w Argo
Witam, od wtorku stałem się szczęśliwym posiadaczem Argo v3. Przed chwilą sobie wrzuciłem ustawienia tonów ( 20 ) podane przez Regisa, który odchodząc od tematu zauważyłem ze jest bardzo aktywny na forum i dlatego też pewno przeczyta ten temat, wiec chciałem pogratulować dobrego wyboru nick'a, ponieważ sam chciałem zarejestrować sie jako ,,Regis" a tu zajęty Duży uśmiech Tak wiec zgaduje iż czytało się sagę o Wiedźminie, gdzie Regis był najciekawszą postacią według mnie Szczęśliwy
Dobra ale kończę offtopa i przechodzę do konkretów...

Mam pytanie jeśli chodzi o głośność bo ustawiłem w ustawieniach ogólnych najmniejszą jaką się da, czyli 1 a i tak jest cholernie głośno... czy to na głośnikach czy to na słuchawkach... Gdy ustawiałem program 20 tonów to myślałem że uszy mi poodpadają Niezdecydowany Jest na to może jakiś sposób?

I druga sprawa to w zasadzie moja 1 poważna wykrywka, wcześniej chodziłem kiedyś tylko jeden sezon z Rutusem First Plus więc nie mam obranej taktyki co do chodzenia ze słuchawkami lub bez. Z Firstem chodziłem bez. Ale widzę ze wielu ludzi poleca słuchawki, ponieważ lepiej odróżniać dźwięki itp. Jednak minusem słuchawek jest problematyczność ze zdejmowaniem ich za każdym razem gdy się chce kopać. No i największy MINUS - zagłuszają otoczenie, więc człowiek może nagle nie spodziewanie wpaść w ręce np Strażników leśnych, ponieważ nie było słychać nadjeżdżającego samochodu... I tutaj pytanie jak to jest w praktyce?

Pozdrawiam

,,Chodzi o zasadę... - nigdy nie łamię zasad, które sam sobie określam."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2016, 18: 30
RE: Głośność w Argo
To znaczy że masz bardzo dobry słuch, i właściwie słuchawki z regulacją głośności rozwiążą twój problem.

Słuchawki to właściwie konieczność aby w pełni wyłapać nawet najdalsze dźwięki, i nie zostawiać głębokich małych przedmiotów.
Używanie słuchawek bynajmniej dla mnie nie sprawia trudności w słyszeniu, co się dzieje na zewnątrz, wystarczy aby nie były to słuchawki wytłumione przed dźwiękami, które odpowiednio założone pozwalają jednocześnie w wystarczającym stopniu orientować się co dzieje się w około.
Zdejmować ich do kopania nie ma potrzeby, wystarczy użyć przewodu spiralnego lub prostego ale odpowiednio umieszczonego ja używam z prostym i właściwie mi nie przeszkadzają.

Opisywałem już to tu na forum ale, żeby nie szukać to zrobię tu jeszcze raz.

Kupuje słuchawki z przewodem ok 2 m i mocuje go do wykrywacza okręcając wokół rurki, tak aby przewód dochodził aż za puszkę wyświetlacza, zostawiając sobie długość abym mógł swobodnie odłożyć wykrywkę przy kopaniu, tzn długość taka, abym mógł stanąć po odłożeniu wykrywacza, podczas szukania cały kabel mam z przodu więc mi się nie zahacza, ten sposób owinięcia kabla pozwala mi na chodzenie nawet po krzakach i właściwie nie przeszkadza, jak się przyzwyczaisz to nie będziesz nawet zwracał uwagi na to że słuchawki mają przewód
16-01-2016, 18: 32
Duże słuchawki ja czesto nosze na jednym uchu i z drugiego zsuniete żeby słyszeć otoczenie. Nie zdejmuje w czasie kopania
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2016, 18: 59
Przeczytałem chyba wszystkie książki Sapkowskiego o tematyce wiedźmińskiej Uśmiech
Do ustawiania w domu to wzm.audio 1,sygnał wiodący poniżej 116,ton 500 i może będzie trochę ciszej a jeśli nie to można zasłonić głośniki lub podpiąć słuchawki lub sam wtyk dużego jacka i wtedy na pewno będzie cicho.
Ja słuchawki zakładam tak,że mam jedno ucho odsłonięte.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
16-01-2016, 19: 13
No ja sagę to czytam przynajmniej raz do roku Duży uśmiech
W słuchawkach właśnie było też bardzo głośno, i to w zwykłych szajsowatych od mp3
Ale może jak Stan napisał słuchawki z regulacją głośności... takie jak do kompa...

,,Chodzi o zasadę... - nigdy nie łamię zasad, które sam sobie określam."
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS