Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Conservo
21-01-2016, 18: 40
Conservo
Witam

Prosiłbym o informację na temat skuteczności Conservo.
Jeśli ktoś używał tego preparatu to byłbym wdzięczny za opinię na jego temat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2016, 21: 11
RE: Conservo
Osobiście nie miałem do czynienia z tym preparatem, ale na forum PS znajdziesz wiele opinii na jego temat. Tam też zarejestrowany jest twórca tego specyfiku, który oferuje go do sprzedaży. Prawdopodobnie jest dobry w czyszczeniu sreber ( ja stosuję winian amonowo-sodowy, ale nie wykluczam, że w przyszłości wypróbuę też Conservo ). Nie za bardzo chce mi się wierzyć, że można go stosować z powodzeniem do monet miedzianych, ale niektórzy twierdzą coś innego. Trudno mi się w tej sprawie wypowiadać, skoro nie stosowałem go w praktyce.
http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum...2&t=144364

04-02-2016, 13: 51
Osobiście stosowałem i muszę powiedzieć że fajnie czyści sreberka tylko że do tych ze słąbszą próbą trzeba odpowiednio go rozcieńczyć . Na miedziaki to nie każdą wyczyści tak jak by się chciało
10-02-2016, 16: 58
Czesc,to czym czyscicie miedziaki?
10-02-2016, 17: 35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2016 17: 38 przez stanis.)
(10-02-2016 16: 58)jarek napisał(a):  Czesc,to czym czyscicie miedziaki?

Cześć. Też miałem podobny problem, z mocno zanieczyszczonymi monetami moczenie w oliwce trwa wieki.
Próbowałem różnych metod i póki co moczenie w wodzie utlenionej a potem w rozworze 5%-10% winianu sodowo potasowego daje najlepsze efekty.
Trzeba tylko kontrolować te procesy żeby nie "zjadło monety".
13-03-2017, 22: 06
Ja osobiście polecam ten płyn, jednak trzeba wiedzieć, że nie wszystkie monety potrzebują czyszczenia.
14-03-2017, 19: 15
Witam a ja używam ARGENTUM jest to płyn do czyszczenia
srebra, złota, miedzi i jej stopów bardzo dobrze się nim czyści moim zdaniem lepszy od Conservo a przede wszystkim o wiele tańszy 60 ml 5 zł Uśmiech Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS