Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wał Pomorski, Sępolno Wielkie
15-02-2016, 19: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2016 19: 20 przez Daniel.)
Wał Pomorski, Sępolno Wielkie
Witam, wybrałem się ostatnio na małe zwiedzanie bunkrów, na północnym odcinku Wału Pomorskiego (miejscowość Sępolno Wielkie koło Białego Boru).

Cytat:Trasa o długości 6 km wiedzie wzdłuż umocnień wykonanych w 1936 roku (czas przejścia ok. 2,5 h). Można na niej zwiedzić 10 bardzo ciekawych bunkrów położonych w malowniczym lesie na skraju jeziora Cieszęcino i na odcinku miedzy polami. Znajdują się tu dwa szańce nawiązujące do XIX-wiecznych fortyfikacji. W jednym wybudowano 3 schrony, w drugim 2. Szańce porastają jeżyny, które Niemcy zasadzili, żeby zastępowały zasieki z drutu kolczastego. Interesujący jest także schron dowodzenia, który ze względu na bliskie sąsiedztwo drogi ucharakteryzowano na szopę. Wszystkie schrony są w bardzo dobrym stanie. Jest to jedyna trasa na której umocnienia polowe zachowały się na odcinku śródpolnym.
Obszar objęty ochroną Natura 2000 - Ostoja Drawska.
Mapka i tekst ze strony: walpomorski.pl

Niestety pogoda nie dopisała i nie przeszedłem całego szlaku. Poniżej kilka zdjęć. (Bunkry na fotkach to te z numerów 4, 3, 2 w mapce podglądowej)

Ps. Sorry za takie, nie za ładne fotki Oczko i co do tego parkingu zaznaczonego na mapce to jest to zwykła droga polna, na której nie ma szans zostawić samochodu nie zastawiając wjazdu, także lepiej zostawić samochód w miejscowości albo znaleźć inne, dobre miejsce przy drodze (jest takie jadąc z Sępolna Wlk. w stronę Miastka, za "bunkrem nr 4", na górce w lesie. Dość szeroki wjazd do lasu na którym można zostawić auto, nie zastawiając żadnego wjazdu Oczko) Szkoda że nie ma tego parkingu ale + za oznakowanie szlaku i tablice informacyjne Uśmiech Jeszcze rok temu chyba tego nie było.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 21: 22
RE: Wał Pomorski, Sępolno Wielkie
U mnie we Wrocławiu na Praczach Odrzańskich w parku też jest kilka schronów poniemieckich, ale zostały jakiś czas temu zamurowane wejścia.
18-02-2016, 19: 16
Daniel a skąd jestes? Bo ja z Miastka, mozna by sie wybrac na wspólny wypad z rutusami

,,Chodzi o zasadę... - nigdy nie łamię zasad, które sam sobie określam."
19-02-2016, 13: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016 13: 12 przez Daniel.)
Ja okolice Polanowa, 20km od Koszalina Duży uśmiech

Ps: Jeszcze taki "obiekt" niedaleko bunkrów, przy rowach strzeleckich.

Załączone pliki Miniatury

19-02-2016, 16: 10
Hah do Polanowa to co roku na zlot motocyklowy jeżdżę

,,Chodzi o zasadę... - nigdy nie łamię zasad, które sam sobie określam."
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS