Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolenie na poszukiwania
18-04-2018, 19: 03
RE: Pozwolenie na poszukiwania
Witam mi najwięcej czasu zajęło załatwienie pozwoleń od właścicieli gruntu dwa miesiące, dobrze ze miałem sporo znajomych rolników.Wzory druków pożyczyłem od http://saperu.pl/ .Komplet dokumentów złożyłem koniec lutego na okres do końca roku 2018, bo tak jest u nas największa szansa dostać pozytywną decyzje. Decyzje dostałem po miesiącu oczekiwania POZYTYWNĄ Uśmiech .Pani z WKZ zna mnie już na pamieć tyle razy odwiedzałem ja w trakcie kompletowania dokumentów. Mam pozwolenie nr 2 w tym roku Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2018, 14: 45
Brawo Uśmiech I bezstresowo będziesz sobie biegał Uśmiech
12-08-2018, 12: 37
Witam
Kompletuję właśnie dokumentację związaną z uzyskaniem zgody WKZ, a że jestem w temacie nowy to chciałbym się zapytać o jedną rzecz. Co po wszystkim, czyli po zakończeniu poszukiwań, w wielu planach poszukiwań znajdują się wzmianki o dokumentacji, np. o przygotowaniu "Inwentarza zabytków wraz z dokładną lokalizacją miejsca znalezienia (umieszczoną na szkicowym planie)". Czyli jak rozumiem, chodząc po polu każde znalezisko nanoszę sobie na odręczną mapę? Podaję przy tym współrzędne GPS? O co chodzi w określeniu "plan mający charakter czystorysu". Bardzo prosiłbym o jakieś przykłady.
Pozdrawiam.
13-08-2018, 19: 40
Cześć.
"plan mający charakter czystorysu" ??? Pierwsze słyszę. To jakaś kolejna fanaberia WKZ?
Co znalezisk to ja raportuję to tak że podaję GPS przedmiotu a na koniec przesyłam punkty GPS do Google Earth a on mi to ładnie gwiazdkuje.
Dodam że to jest nadużycie WKZ bo nigdzie w przepisach to nie jest wymagane ale co zrobić, nie dostałbym zezwolenia. ALE...pracujemy i nad tym jako PZE Oczko

Załączone pliki Miniatury

13-08-2018, 20: 01
Kolego @brzoza i ty te śmieci wysyłasz im jako zabytki? przecież to woła o pomstę do nieba (dla wierzących Duży uśmiech ) Może jeszcze wszystkie śrubki lemiesze, i polmosy …. sami ich utwierdzacie w tym że wszystko co w glebie to zabytek.

Jestem za tym aby wszystko co jest istotne dla kultury było zgłaszane do WKZ i dbam na polu aby nic nie zniszczyć ale wymysły tych urzędasów i utwierdzanie ich w przekonaniu że ich słowo jest najważniejsze, to moim zdaniem działanie na szkodę środowiska uczciwych poszukiwaczy, szczególnie że mówi to członek zarządu PZE.
13-08-2018, 23: 24
Tak, wszystko przekazuje aby sami się ogarnęli i zobaczyli co my znajdujemy w ziemi. Jak chcą wszystko to niech mają Mdr Tyle złomu co im posłałem Dokuczacz
A najlepsze jest to że muszą sami wprowadzić to w własne rejestry Takaemotka Mnie nie wolno rozstrzygać nie mam uprawnień Oczko
14-08-2018, 08: 35
Pracy kolego to masz dużo Ty, żeby to opracować, narobić zdjęć w trakcie szukania, dokładna lokalizacja itp.
Na właściwe poszukiwanie z przyjemnością czasu niewiele a o radości z naszego hobby mowy nie ma.
Oto właśnie tym urzędasom chodzi aby nas zniechęcić, bo oni te twoje opracowania umieszczają w koszu, a ile jeszcze radochy z tego mają...
Ale cóż każdy robi co lubi.
14-08-2018, 11: 10
Określenie "plan mający charakter czystopisu" znalazłem w jakimś przykładzie uzasadnienia wniosku do WKZ lub planie poszukiwań, ale widzę, że mogę spokojnie to wyciąć i nie zakrzątać sobie tym głowy. W tym wątku - http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?...2#pid24302 znalazłem wzór sprawozdania. Wygląda na to, że chodzenie po polu to będzie jeden dzień, pisanie sprawozdania to co najmniej miesiąc.

Chyba napiszę dziś do WKZ, żeby podał mi co należy zrobić po poszukiwaniach, bo na stronie podają tylko wzór wniosku na zgodę. Strach pomyśleć co będzie jak znajdę np. 10 kulek muszkietowych i każdą będę musiał zważyć, zmierzyć średnicę, sfotografować i opisać. To jakieś szaleństwo...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS