Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Argo
20-02-2016, 19: 46
Problem z Argo
Witam po raz kolejny jestem zmuszony prosic was o pomoc. Mianowicie dzisiaj bedac na łące zauwazylem niepokojaca rzecz i nie wiem czym jest to spowodowane, Otoz moj argo v3 nieustannie sie wzbudza chodzac na dyskryminacji -40 nieustannie cichnie sygnal wiodacy doslownie wszedzie nie bylo sytuacji ze udalo mi sie przejsc 5m aby nic nie wykrylo mi w ziemi. Zjechalem z dyskryminacja do -90 zeby zobaczyc co sie dzieje i faktycznie non stop buczy na zelazo. Nawet dostrojenie do gruntu sprawia mi problem bo nie moge znalezc kawalka czystej ziemi. Jezeli chodzi o kolor to jest ok normalnie mi sygnalizuje i wszystko ok moge spokojnie szukac fantow tyle ze ten sygnal wiodacy mnie niepokoi no i chodzenie na tybie jednoczesnym odpada bo kiedy tylko zblize cewke do ziemi odrazu jest buczenie i tak caly czas. z czuloscia zjezdzalem nawet do 40 troche sie poprawilo ale mimo wszystko nie wyeliminowalo problemu przeciez to niemozliwe ze wszedzie w ziemi cos lezy. Jest to doslownie non stop nie da sie przejsc w ciszy kilku metrow. Prosze was o wyrozumialosc jest to moja pierwsza wykrywka caly czas przegladam forum aby zaczac lepiej poslugiwac sie rutkiem. Z gory dziekuje i pozdrawiam Kuba (:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2016, 20: 15
RE: Problem z Argo
(20-02-2016 19: 46)guzik3121 napisał(a):  nieustannie cichnie sygnal wiodacy doslownie wszedzie nie bylo sytuacji ze udalo mi sie przejsc 5m aby nic nie wykrylo mi w ziemi. Zjechalem z dyskryminacja do -90 zeby zobaczyc co sie dzieje i faktycznie non stop buczy na zelazo.
Są pola, gdzie nie da się zrobić jednego machnięcia, żeby nie było czegoś żelaznego pod cewką, więc 5m luzu to, można powiedzieć, że luksus na takim złomowisku jest... Oczko

(20-02-2016 19: 46)guzik3121 napisał(a):  Nawet dostrojenie do gruntu sprawia mi problem bo nie moge znalezc kawalka czystej ziemi.
Tak, to bywa problemem, zwłaszcza na miejscach, gdzie jeszcze na dodatek kamulce magnetyczne porozrzucane są. Trzeba chodzić na gruncie Fabrycznym, bo w takim miejscu to i tak o jakichś super zasięgach na kolor to nie ma co marzyć, bo jak nie bezpośrednie żelastwo, to maskowanie.

(20-02-2016 19: 46)guzik3121 napisał(a):  przeciez to niemozliwe ze wszedzie w ziemi cos lezy. Jest to doslownie non stop nie da sie przejsc w ciszy kilku metrow.
Jak najbardziej możliwe, a wręcz bym powiedział, że typowe takie coś jest. Może być kupa złomu żelaznego z nawożenia obornikiem, może coś w wojnę się tam rozleciało, może ktoś coś rozsypał, możliwości jest nieskończenie wiele. Nie wspominając już o takiej drobnostce, jak rudy darniowe czy inne naturalne cholerstwo w glebie...

(20-02-2016 19: 46)guzik3121 napisał(a):  Otoz moj argo v3 nieustannie sie wzbudza
Sumując krótko - nie wzbudza się... Oczko
20-02-2016, 21: 42
Troche rozjasniles dzieki myslalem ze cos jest nie tak. Marudze troche jak dziecko a wcale nim nie jestem prosze sie na mnie nie gniewac jezeli moje pytania sa glupie i ew. zasmiecaja forum ale kto pyta nie bladzi(podobno). Dzieki za odpowiedz. Spotkalem sie pierwszy raz z tak bardzo zasmiecona łąką bywaly miejsca zasmiecone ale tu doslownie co krok jakies zelastwo wykrywa i ten sygnal znika myslalem ze cos jest poprostu nie tak Uśmiech Jeszcze raz dziekuje
20-02-2016, 22: 08
Guzik dobrze, że pytasz inni mogą mieć podobny problem.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS