Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryb statyczny, mix a może jednak dynamik
03-03-2016, 23: 16
Tryb statyczny, mix a może jednak dynamik
Witam. Chce poszukiwać militaria (Proxima 5 CC standard) ale też i monety. Kolega ma Proximę (cewka CC standard) chodzi tylko na statyku i znajduje wszystko. Przejrzałem rożne fora i ludzie polecają głównie dynamik a niektórzy też tryb jednoczesny. Zaskoczyło mnie że nikt nie poleca statyka. Czy do szukania wszystkiego nie jest najlepszy statyk ponieważ jest najgłębszy i widzi wszystko?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2016, 23: 26
RE: Tryb statyczny, mix a może jednak dynamik
(03-03-2016 23: 16)Ash_dEvil napisał(a):  Czy do szukania wszystkiego nie jest najlepszy statyk ponieważ jest najgłębszy i widzi wszystko?
Jest, ale...

...przy poszukiwaniu koloru w terenie zaśmieconym żelastwem lepszy będzie dynamik z uwagi na lepszą separację celów niż przy statyku. Na statyku kolor będzie w takich przypadkach maskowany żelastwem, na dynamiku jest szansa, że przynajmniej część koloru niewidzianego przy statyku sprzęt zobaczy.

No chyba, że ryte jest 100% wszystkiego, wtedy tak bezwarunkowe - czyli statyk...
04-03-2016, 10: 31
Kolega posiada Proxe 5,kiedyś chodził tylko na dynamiku i efekty byly raczej słade lub mizerne.Od kilku miesięcy chodzi na jednoczesnym i bardzo sobie chwali -sam widziałem o ile więcej wykopuje fantów.Może odrobina szczęścia,albo miejsca a może jednak trybu jednoczesnego w wykrywce.Chodził na cewce 24CC i 23DD.
04-03-2016, 13: 10
(03-03-2016 23: 26)_cheetah_ napisał(a):  
(03-03-2016 23: 16)Ash_dEvil napisał(a):  Czy do szukania wszystkiego nie jest najlepszy statyk ponieważ jest najgłębszy i widzi wszystko?
Jest, ale...

Nie jest.Najlepszy jest mix.
Są tereny w których dynamik jest głębszy od statyka i takie w których statyk jest głębszy od dynamika.Nie wiesz w którym terenie,miejscu który tryb pracy jest akurat głębszy dlatego warto chodzić na mixie.
Statyk na SAT 0 jest maksymalnie głęboki ,ale każda zmiana tego parametru powoduje zauważalny spadek zasięgu detektora.Kiedyś sprawdzałem jak wygląda zmiana ustawienia SAT w Argo na zasięg statyka w lekkim gruncie na hełm w skarpie(ponad 1m) względem dynamika .Statyk ustawiony na SAT 0 i 1 był głębszy od dynamika a NA SAT 2 był już płytszy od statyka.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
04-03-2016, 21: 10
Zwrócę uwagę, że mówimy o ogólnej skuteczności poszukiwań, a nie o tym, który tryb jest głębszy, kiedy i dlaczego.

Oczywiście, mix, jeśli rozważać skuteczność poszukiwań, to odmiana statyka z ułatwieniem rozróżnienia koloru - w tym i polepszonej separacji. Ale, wszystko do czasu - na śmieciowisku mix albo statyk przestają być najskuteczniejsze z uwagi na maskowanie (statyk) i mnogość sygnałów (mix)

Więc tam gdzie statyk, może być i mix, jak ktoś lubi. Ale są miejsca, gdzie optymalny będzie dynamik, i to nie ze względu na głębokość, ale właśnie separację.
04-03-2016, 22: 12
To prawda. Trzeba dobierać tryb do miejsca poszukiwań
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-03-2016, 11: 14
Dziękuje za odpowiedzi, spróbuje opanować mnóstwo dźwięków na mixie. Poproszę jakieś wyjściowe ustawienia na tryb jednoczesny bo znalazłem tylko do Argo.
05-03-2016, 13: 34
Na górze działu masz przypięty wątek o ustawieniach dla początkującego. Co prawda, to jest dla dynamika, ale i dla mixa powinno być OK.

Najważniejsze moim zdaniem dla początkującego to przyzwyczaić się i zrozumieć sygnał wiodący z toru statycznego.

Dla mixa-a istotne są:
  • dobre wykonanie i kontrola balansu gruntu, to podstawa pracy w mix-ie. Dobry BG to taki, kiedy sygnał wiodący toru statycznego nie zmienia swojej wysokości przy naturalnych pionowych ruchach cewki, włącznie z opuszczeniem jej na ziemię.
    Przy prawidłowym BG i w miarę warunkach glebowych tor statyczny rozstraja się bardzo wolno.
  • NIE PRZEKOMPENSOWYWAĆ BG na początku chodzenia w tm trybie!
  • zaczęcie od chodzenia tam, gdzie generalnie jest pusto, aby przyzwyczaić się do zachowania sygnału wiodącego statyka - reakcji na kamulce magnetyczne i inne krótkotrwałe zakłócenia od gruntu, samoczynne rozstrajanie się statyka skutkujące stopniowym zanikiem lub wzrostem poziomu sygnału wiodącego toru statycznego, lub skokowym zanikiem / wzrostem po uderzeniu w coś sondą, itp.
  • jak najczęstsze resetowanie kanału statycznego spustem pin-pointera.

I to moim zdaniem wszystko, reszta przyjdzie sama.

Ja pracuję w mix-ie tak, że mam ustawiony sygnał wiodący toru statycznego na takim poziomie, aby z jednej strony dobrze słyszeć jego małe zmiany (bardzo głębokie obiekty / zakłócenia od gruntu), a z drugiej nie męczyć uszu.

Sygnał wiodący w trybie dynamicznym mam z kolei wyciszony.

Po wstępnym namierzeniu czegokolwiek w mix-ie przełączam się zwykle na dynamik (ze wzmocnieniem audio na maxa), aby zweryfikować dokładniej co może być pod cewką.
Poza tym, w dynamiku łatwiej i sprawniej jest namierzać i odkopać obiekt, nawet, jeśli korzysta się z kreta.

Wyciszenie sygnału wiodącego dynamika jest po to, aby przy częstych obiektach nie pomylić i nie zostawić trybu dynamicznego po odkopaniu obiektu. Taka mnemotechnika, ale mnie się bardzo sprawdza.

Teraz o co chodzi z tą dokładniejszą weryfikacją na dynamiku.

Otóż, tory statyczny i dynamiczny w mix-ie nie mają żadnego wzmocnienia audio, co powoduje, że dla głębszych obiektów albo w trudniejszych warunkach (np. gruba ściółka) id w mix-ie może być znacznie różne od id w trybie dynamicznym z ustawioną dużą wartością wzmocnienia audio.

id z trybu dynamicznego bywa zwykle w takich przypadkach bardziej realne od tego z mix-a.

To przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy mix pokazuje coś w zakresie znacznie poniżej koloru, a dynamik może wtedy zasygnalizować już kolor albo prawie kolor.

To moje reminiscencje z chodzenia w mix-ie w Optimie, ale dla Proxy powinno być podobnie, bo to jedna baza softu.
05-03-2016, 15: 24
_cheetah_, a myślałem, że coś wiem Smutny Jak zwykle wyczerpująca odpowiedź Uśmiech

A tak a'propos mix'a to raczej nazywałbym go quasimix'em bo przecież nie dochodzi do mieszania w tym samym czasie sygnałów z toru dyn. oraz stat. i otrzymujemy dźwięk, który jest de facto wynikiem chwilowego przełączania audio z toru dyn. i stat.
Nie wiem jak to jest w piszczałkach innych firm.
05-03-2016, 17: 48
@ Abaqus, coś Ty taki szczególarz, dorabiasz po robocie w jakiejś świętej Inkwizycji...??? Oczko
Uważam, że "mix" to i tak lepiej niż "jednoczesny", co wprost oznacza "w tym samym czasie"...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS