Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świeżak pyta :P
05-04-2016, 08: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2016 09: 49 przez west.)
Świeżak pyta :P
Wczoraj wybrałem się na łąkę niedaleko domu ( jeszcze 10 lat temu były tam pola) Miałem wrażenie jakby wykrywacz wariował. Było wskazanie +20 do +30 jeden ruch łopatą i nagle nic wykrywacz już nie wykrył... a jedynie od czasu do czasu był taki stały dźwięk.... ( nie jestem osłuchany ale wydaje mi się, że mógł złapać zwykłą stal. Dyskryminacja na -25). Czasem jak coś już złapał to wynik latał po całej skali... od -20 do +70.

Pole mogło być zaśmiecone... kilka drutów wykopałem, kapsli też.

Moneta, którą wykopałem też nie dawała jednoznacznego wyniku tylko przedział +20 do +50.

poziom sygnału wiodącego -ustawiamy lekko słyszalny ( to jest taki stały dzwięk, który ma być ledwo co słychać podczas użytkowania ? )

Co zrobiłem źle ? To kwestia ustawień ? czy złe ustawienie gruntu?
--------------------------------------------------------------------
Moje ustawienia - czyli te dla początkujących:

czułość 36
dyskryminacja -30
częstotliwość 6622 kHz
korekcja kamieni magnetycznych -5
wzmocnienie audio 25
ilość tonów 5
ton 500
głośność - ustawiamy tak aby słyszeć wskazania detektora
poziom sygnału wiodącego -ustawiamy lekko słyszalny

EDIT: Sprzęt PROxima 5.0 Duży uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2016, 11: 58
RE: Świeżak pyta :P
Trzeba bylo dać na -90 i sprawdzić co w trawie piszczy wtedy byś wiedział czym łączka jest usiana wykopać ze 2 3 dolki
05-04-2016, 13: 32
Mogłem... Język ale to moja pierwsza własna wykrywka... Język 1 godzina w moich rękach więc jeszcze nie wiem co i jak z z obsługą ;(
05-04-2016, 18: 59
Grunt to czytać kombinować i sie nie zrażać ? ja też na początku mialem pewne kłopoty z moim argo ale pozmieniałem troche ustawienia i galancie działa ? grunt to sie nie bać ?
05-04-2016, 20: 35
Dziś też byłem chwilę w tym miejscu co wczoraj. Ustawienia wczorajsze. Na głębokości około 15-25 cm leżało wieczko od słoika - nie wykopane pokazywało okolice +20 do +35. Po wykopaniu już pojawiał się ten stały ton... czyli stal, która była dyskryminowana...

To normalne, że z tak małej głębokości wieczko o średnicy 6-8cm jest pokazywane jako kolor pod ziemią ?
05-04-2016, 22: 49
No niestety ?
05-04-2016, 22: 50
Tak bo jest okrągłe, a rzeczy okrągłe z reguły tak mają, nakopałem sie już tyle kółeczek roznego rodzaju ze masakra

,,Chodzi o zasadę... - nigdy nie łamię zasad, które sam sobie określam."
06-04-2016, 06: 54
może była to stal pokryta kolorem dlatego rozbiegane wskazania pod ziemią. Przywykniesz z czasem rozróżniać takie sygnały ale i tak z ciekawości radzę sprawdzać takie wskazania. Nikt nas przecież nie goni a to tylko jeden ruch saperki Oczko Saperka to zdecydowanie najlepsza dyskryminacja Duży uśmiech
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-04-2016, 12: 02
I tak teraz wszystko kopie ;P Narazie sygnałów nie potrafie odróżnić... jeszcze kilkanascie długich wypadów i będę expert od proximy ! Język
06-04-2016, 12: 20
Dorzucę się do pytania o ustawieniach, czy rozsądnym wyjściem jest ustawienie maskowania krótkich sygnałów na max. w przypadku gdy chodzimy po bardzo zaśmieconym polu, po to żeby zlikwidować uciążliwe popierdywanie? Czy radykalnie zmniejszamy wtedy szansę na znalezienie małych, np. srebrnych monetek?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS