Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt do 2tysięcy
06-12-2016, 01: 32
RE: Sprzęt do 2tysięcy
Witam wszystkich. Nie chcę zakładać nowego wątku dlatego napiszę tu. Planuję zakup Rutusa chyba Argo bo Alter jest trochę droższy a ja w ciągu roku wyskoczę na kilka poszukiwań. Miałem kilka wykrywaczy zaczynając od samoróbek, Jabli , Salamandry kończąc na Delcie 4000. Najbardziej denerwowało mnie to to, że wykrywacz mimo dyskriminacji piszczał na złom .... Operowałem na terenach sporo zaśmieconych i się nakopałem a nakopałem. Czy przy pomocy Argo da się odrzucić kapsle PRL, pull taby od monet? Duże kawałki złomu też piszczały jako kolor. Może ktoś poda jakie na początek miej więcej ustawić parametry i w którą stronę dostrajać? Albo jak zacząć swoją przygodę z Rutusem aby się nie zrazić? Czy Argo nadaję się też na militarkę czy raczej monety/kolor ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 07: 23
Argo jest uniwersalny, i na monety i na militarkę się nadaje.
Co do stali, to duże kawałki w argo również będą identyfikowane jako kolor.
Jeśli pytasz o wybraną dyskryminację polmosów, to Cie zmartwię, bo dają bardzo różną identyfikację (mi zazwyczaj pokazuje od 40 do 68) pomijając ten zakres stracisz sporo potencjalnych fantów.
06-12-2016, 08: 59
(06-12-2016 01: 32)adzio napisał(a):  Witam wszystkich. Nie chcę zakładać nowego wątku dlatego napiszę tu. Planuję zakup Rutusa chyba Argo bo Alter jest trochę droższy a ja w ciągu roku wyskoczę na kilka poszukiwań. Miałem kilka wykrywaczy zaczynając od samoróbek, Jabli , Salamandry kończąc na Delcie 4000. Najbardziej denerwowało mnie to to, że wykrywacz mimo dyskriminacji piszczał na złom .... Operowałem na terenach sporo zaśmieconych i się nakopałem a nakopałem. Czy przy pomocy Argo da się odrzucić kapsle PRL, pull taby od monet? Duże kawałki złomu też piszczały jako kolor. Może ktoś poda jakie na początek miej więcej ustawić parametry i w którą stronę dostrajać? Albo jak zacząć swoją przygodę z Rutusem aby się nie zrazić? Czy Argo nadaję się też na militarkę czy raczej monety/kolor ?

Po co wydawać od razu 2 tyś. Ja swojego ARGO 29DD na gwarancji mogę sprzedać koledze za 1500zł Uśmiech Uśmiech

https://www.olx.pl/oferta/rutus-argo-3-0...d610865dd3
06-12-2016, 10: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2016 11: 14 przez stanis.)
Argo na terenach zaśmieconych nie jest najlepszym wyborem z racji tego że pracuje na niskiej częstotliwości. Można to skorygować ustawiając filtr "4 rząd" ale na tereny zaśmiecone najlepsze są wykrywacze wysoko częstotliwościowe np Optima wypadnie zdecydowanie lepiej na śmietniku dzięki lepszemu maskowaniu żelaza/separacji. A jeśli chodzi o kopanie Kapsli/Polmosów to dobrze powiedział Abes że dają wskazania podobne do monet więc trzeba je kopać. Jeśli tak w skrócie miał bym porównać Rutusy to: Argo to bardzo dobry głęboki wykrywacz na militatrke/kolor ale spisujacy się gorzej na terenach zaśmieconych . Optima bardzo dobra na kolory ale płytsza..gorsza na militatrke chociaż możesz używać statyka żeby zwiększyć zasięg.
06-12-2016, 15: 17
Nie mieszaj koledze w głowie bo argo jest dobre także na malutkie nawet srebrne monety.
Wystarczy tylko nauczyć się jego obsługi, przez osłuchanie.
Nie jest to tylko moja opinia ale prawie wszystkich użytkowników Argo.
Możesz o tym poczytać tu na forum.
Opinie że argo to nie na drobne monety w większości pochodzi od ludzi którzy argo nie mieli lub mieli bardzo krótko i wiedzą to ze słyszenia.
Ja użytkuje argo ponad 4 lata i interesuje się bardziej monetami niż militarką, znalazłem dużo malutkich także srebrnych monet.
Prawdą jest że argo trochę słabiej identyfikuje te najmniejsze cieniutkie głębiej leżące monety, jednak po osłuchaniu się nie ma problemu.
Pomimo wszystko wyboru musisz dokonać sam Duży uśmiech
06-12-2016, 15: 48
(06-12-2016 15: 17)stan napisał(a):  Nie mieszaj koledze w głowie bo argo jest dobre także na malutkie nawet srebrne monety.
Wystarczy tylko nauczyć się jego obsługi, przez osłuchanie.
Nie jest to tylko moja opinia ale prawie wszystkich użytkowników Argo.
Możesz o tym poczytać tu na forum.
Opinie że argo to nie na drobne monety w większości pochodzi od ludzi którzy argo nie mieli lub mieli bardzo krótko i wiedzą to ze słyszenia.
Ja użytkuje argo ponad 4 lata i interesuje się bardziej monetami niż militarką, znalazłem dużo malutkich także srebrnych monet.
Prawdą jest że argo trochę słabiej identyfikuje te najmniejsze cieniutkie głębiej leżące monety, jednak po osłuchaniu się nie ma problemu.
Pomimo wszystko wyboru musisz dokonać sam Duży uśmiech

Sorki... ale niby jak mam mieszać.. jeśli nic nie wspomniałem o tym że Argo nie nadaje się na małe srebrne monetyZdezorientowany, napisałem tylko że radzi sobie gorzej na terenach zaśmieconych.

A co do wyboru to... teraz jest wysyp używek z gwarancją Optimy/Argo za 1300-1500 spokojnie coś kupisz Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS