Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to wina gruntu fabrycznego
07-08-2016, 16: 33
RE: Czy to wina gruntu fabrycznego
Chyba najprościej będzie jak zrobisz grunt fabryczny, to znaczy po wciśnięciu przycisku strojenia do góry i puszczasz przycisk nie przykładając do ziemi pojawi się napis grunt fabryczny, wtedy spust i gotowe.
Na pewno nie będzie podejrzenia że żle dostrojone, jeżeli nie będzie dobrze działał to znaczy że potrzebny serwis.
Ale przeczytanie tego co podałem w linku także Ci się przyda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-08-2016, 17: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016 17: 46 przez Jaro66.)
tak zrobię , ale co z tym wykrywaniem monety dwuzłotowej bez wciśnięcia spustu po strojeniu ? Powinno tak być czy nie ? wcześniej pisaliście , że powinien być tylko sygnał wiodący i nic więcej , więc ....
... albo ja za tępy jestem na bieganie z Rutem ....

Argo V 3 ---> Minelab E-trac ....
07-08-2016, 18: 33
Musiał bym sprawdzić bo strzeże mówiąc nigdy nie próbowałem na tym etapie sprawdzić zachowania wykrywacza, ale wydaje mi się oglądając ten filmik że wykrywacz zachowuje się tak jak by był w trybie statycznym , i nie mam pojęcia czy to jest prawidłowe, trudno na odległość właściwie określić dziwne zachowanie twojego wykrywacza, i jego przyczynę czy jest to złe ustawienie, czy wada, ale strojenie do fabrycznego wyeliminuje chociaż jeden z czynników , prawidłowe dostrojenie wykrywacza.
07-08-2016, 19: 31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016 19: 36 przez Regis.)
(07-08-2016 17: 20)Jaro66 napisał(a):  tak zrobię , ale co z tym wykrywaniem monety dwuzłotowej bez wciśnięcia spustu po strojeniu ? Powinno tak być czy nie ?

To nie ma znaczenia bo proces strojenia do gruntu nie został zakonczony a strojenie nie zostało poprawnie przeprowadzone.Jak go dostroisz prawidłowo a U= będzie nadal bardzo wysokie będziemy myśleć dalej.

(07-08-2016 17: 20)Jaro66 napisał(a):  wcześniej pisaliście , że powinien być tylko sygnał wiodący i nic więcej , więc ....
Tak powinno być gdyby w miejscu strojenia do gruntu nie było metalu.
Przecież pisałem,żeby chociaż dostroić wykrywacz w powietrzu w powietrzu też naciskając spust który konczy strojenie.Argo nie będzie widział gruntu ,więc wejdzie w grunt fabryczny i będzie pracował prawidłowo i skutecznie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
07-08-2016, 20: 28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016 20: 29 przez aleksandra.)
za tydzień przygarnę Jaro na godzinkę i mimo że sama nie jestem specjalistką i nie tak dawno prosiłam o pomoc, postaram się ogarnąć temat. Co dwie głowy to nie jedna. Język Ustawimy Rutka Jaro tak jak mam aktualnie mojego (a się chłopak pozbierał i na razie nie sprawia mi problemów) - przynajmniej pokażę jak dostroić do gruntu bo przyznam, że oglądając filmik też się pogubiłam co tam kolega kombinuje. Język
07-08-2016, 20: 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016 21: 03 przez stan.)
@aleksandra: Widzisz że "nie taki diabeł straszny jak go malują" A już chciałaś zmieniać wykrywacz .... cierpliwość w każdej sytuacji i czasie się jednak opłaca. Wtedy każdy staje się ekspertem Good job Szczęśliwy
07-08-2016, 21: 08
Stan: mi do specjalistki daleka droga a Rutkowi do ideału podobnie i dalej mi chodzi po głowie pozbycie się go bo np dziś kolega 10 monet, ja 2. Tydzień temu koledzy po 3-5 sreberek ale nędznych ja za to 2 Poznańskie grosze, jak zaczęli zazdrościć to Rutka pogłaskałam Oczko Kolega Jaro ma do mnie jakieś 30km więc grzech by był nie postarać się pomóc.
07-08-2016, 21: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2016 21: 29 przez Regis.)
Tutaj jeszcze jeden temat o strojeniu do gruntu http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....=strojenie Co prawda dotyczy Proximy ,ale różnicą tylko taka,że Argo ma jeszcze możliwość ręcznej korekty gruntu po której naciskamy spust.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
09-08-2016, 10: 43
Zrób strojenie w powietrzu to złapie fabryczny.
Następnie znajdź kawałek czystej ziemi
Wykonaj strojenie tzn
Nacisnąć guzik i trzymać na wysokości bioder do chwili pojawienia się komunikatu cewka do ziemi i puść przycisk
! Nie ruszając cewką!!! Dokonać ewentualnych poprawek i pociągnąć spust
Teraz musi być dobrze. Nie widać tam wad sprzętu tylko źle wykonywane strojenie . Cewka bierze monetę jak stan normalny ziemi i dlatego jej nie widzi po strojeniu. Tego nie da się jaśniej napisać
19-03-2017, 19: 40
(06-08-2016 14: 12)Jaro66 napisał(a):  no więc tak - byłem dzisiaj na polu - ustawienia takie jak napisałem na początku- po strojeniu i nie wciśnięciu spustu jest ładny sygnał wiodący , Rutek ładnie łapie gwoździa położonego na glebie == po wciśnięciu spustu początek kakofonii ! .... Po zbliżeniu do gwoździa Rutek jedynie zaczyna terkotać ...
Zastanawiam się już nad kupnem Minelaba E - trac,a , bo ten Rutus (przynajmniej mój ) to jakaś porażka ....

Uważasz, że Minelaba odpalisz i od razu garnek złota wykopiesz? Nic bardziej mylnego! Rutus to bardzo dobry sprzęt, trzeba się tylko z nim zaprzyjaźnić, osłuchać, wyczuć. Jeżeli nie masz do tego cierpliwości, kup Garreta 400i i w drogę!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS