Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy wspomagające poszukiwania
14-09-2016, 13: 10
Programy wspomagające poszukiwania
Chciałem podzielić się informacją o bardzo ciekawym programie wspomagającym chodzenie w terenie.
Kopara mi opadła . Właśnie czegoś takiego szukałem od dłuższego czasu.
Mam nadzieję że ułatwi to wam prace w terenie Oczko
https://youtu.be/Qe6v7i7J5I4
http://historyhunters.co.uk/tectotrak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 18: 55
RE: Programy wspomagające poszukiwania
ktos sprawdzal ?
15-09-2016, 19: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 19: 03 przez brzoza.)
Zainstalowałem ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Zaraz idę do sklepu to przetestuję. Jak będzie git to kupuje pełną wersje. Dam znać jak wrócę.

Upsss. Cofam wyjście. Zaczyna się było... nie minęło Uśmiech
15-09-2016, 19: 11
Ja tez zainstalowalem ale w weekend ma padać tak że raczej nie potestuje
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-09-2016, 21: 12
Z testowane. Wszystko jak na filmiku. Jedyny minus że troszkę szarpie delikatnie naszą ścieżkę po której idziemy. GPS na początku odchylił mnie w bok o 15 metrów, miał problem z fiksowaniem, ale i znalazłem na to rozwiązanie. Odpaliłem w tle program "GPS Status" i odchyłki zmniejszyły się gdzieś do 3-4 metrów. Wynik pomiaru zrobił się zadowalający. A im wolniej idziemy tym gęstszy zapis ścieżki co za tym idzie precyzyjniejszy.
Jako znajdki robiłem fotki tabliczek bloków. Ładnie można je opisać, a co najfajniejsze można w domu edytować i dodawać dodatkowy tekst opisu znaleziska.

Minus że w wersji darmowej stara ścieżka i nowa podczas przeglądania historii mają takie same kolory. Ale to wersja darmowa Oczko
Oceniam program na 5+ a próbowałem z różnymi.
Dla mnie jest bezcenny bo dodatkowo wykorzystam do robienia raportów z poszukiwań dla WKZ.

Podsumowując... zaraz kupuje pełną wersje Uśmiech Uśmiech Uśmiech
16-09-2016, 22: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2016 23: 23 przez brzoza.)
Jednak obniżam ocenę do 4. Wszystko pięknie ale... Przy wolnym chodzeniu GPS wariuje. Testowane na wykopkach. Jak robiłem wczoraj test w drodze do sklepu, czyli prędkość marszu to było OK, ale jak nasza prędkość zwalnia a tak się dzieje przy chodzeniu z wykrywką to mapa szaleje.
Zrobiłem tyko jedną trasę od bloków z lewej do prawej. Prawdziwą trasę oznaczyłem czerwoną kreską. Rozstrzeliło mnie że ho ho.
Ale i tak jest git. Do lasu się przyda Mdr

Autor pisze żeby wyłączyć w metodzie lokalizacji "wi-fi" oraz "sieci komórkowe" a zostawić tylko GPS. Jutro spróbuje czy coś się poprawi.Sherlock

Załączone pliki Miniatury

17-09-2016, 19: 46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2016 19: 47 przez Mark_UK.)
Hi Birch,
I am a metal detectorist from England and also the developer of Tect 0 Trak.
Thank you for reviewing the app and for your kind words, even though you have seem to have a problem with the tracking.

The problem is actually with your phone.. There is documented bug in the Android 5.0 Gps signal lock. you can read about it here :- https://code.google.com/p/android/issues...akechanges this affect some android

I think this is your real problem. However.. There is a fix! Please install a free android app called Gps Locker. This will stabilise your GPS signal lock and should improve the tracking dramatically.

The app is very reliant on a good strong Gps signal. The stronger the signal the better. It can only record the data it receives. Install the gps locker app and see if it helps. I will help you.. Here is a pic of my gps signal strength. Compare it to yours.. To be continued...    
17-09-2016, 20: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2016 07: 00 przez Tomasz.)
Duży uśmiech wiedziałem że już to nazwisko widziałem. Nazwisko z maila rejestrujacego. Mamy wiec na forum twórcę aplikacji o której mowa powyżej.

I knew that I saw your name before Mark . We have on the forum creator application referred to above
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-09-2016, 09: 58
Hi Mark_UK Uśmiech

Thank you for your interest in my problem .
Tomorrow or the day after i will check the area if " GPS Locker " helped .
I think it should solve my problem . Thank you for your support Uśmiech
19-09-2016, 23: 12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2016 23: 50 przez Mark_UK.)
(17-09-2016 20: 18)Tomasz napisał(a):  "We have candles on the forum creator application referred to above"
Sorry Tomasz i do not understand Smutny What are 'candles'? Uśmiech

Hi Birch. You need to give Gps time to settle down before you start recording. Let GPS track you to your starting position so it has a good lock on you before you hit the record button.

Your tracks should look something like this:-

If you have questions and you want quick answers., Please email me directly markseeleyUK@gmail.com

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS