Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zgoda na poszukiwania
23-12-2016, 08: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2016 11: 06 przez brzoza.)
RE: Zgoda na poszukiwania
To wszystko zależy od mundurowych.
Na forum PS forumowicz opisuje swoją przygodę po złapania go z wykrywaczem na polu rolnym. Jest już po trzech sprawach sądowych. Wykrywacz zabrali mu na stracie jeszcze na polu. Dopiero teraz po 1,5 rocznej batalion nastąpił zwrot wykrywacza ale sprawa toczy się dalej i końca nie widać. Sąd wysłał zapytanie do WKZ czy powinien mieć zgodę czy nie? Zapewne od odpowiedzi wkz będzie zależało czy zostanie skazany czy nie.
Co do meteorytów. Jedna osoba z naszego forum odpowiedziała że szuka meteorytów i przyjęli taką wersję do wiadomości i było ok.

Tak więc drogi kolego wszystko zależy od tej osoby która cię nakryje. Jak zechce to zrobi z dupy jesień średniowiecza, a jak będzie miała dobry chumor to puszczą cie wolno.

Zachęcam do robienia zezwoleń a wszystkie wykopki będą bezstresowe Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 12: 50
Brzoza mam do Ciebie prośbę napisz tu do czego jest potrzebne pozwolenie na kopanie i na jakim terenie tylko proszę nie pisz że wszędzie. Jest ciekawy wątek na odkrywcy łącznie z cytowaniem opinii prawnej dot. kiedy i do czego jest niezbędne pozwolenie poszukam i wrzucę link.

Proksima, Argo ,Optima & Alter czwórka asów
23-12-2016, 13: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2016 13: 48 przez brzoza.)
Kopać można wszędzie, ale poszukiwać już nie.
Przepraszam z góry że będę trochę adwokatem diabła ale wygląda to tak:

„Dz. U. z 2014 r. poz. 1446 oraz z 2015 r. poz. 397 i 774”

Art. 36.
1. Pozwolenia wojewódzkiego konserwatora
zabytków wymaga:
12) poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych
i technicznych oraz sprzętu do nurkowania.

Teraz z innej beczki
Osoba wykopująca przedmioty z ziemi może naruszać:
art. 108 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, niszcząc lub uszkadzając zabytek nieruchomy, jeżeli znajduje się na terenie stanowiska archeologicznego, także dotychczas niezaewidencjonowanego.

Tak więc jak sam widzisz możesz to łatwo bez mojego komentarza zinterpretować Smutny Co do definicji zabytku to może to być wszystko. Nie mamy w Polsce wyznaczonych ram czasowych. Dla jednego 2 zł z PRL to już zabytek a dla drugiego już nie. Wszystko zależy na rozprawie sądowej co powie biegły, a on zinterpretuje to po swojemu bo może.

Mamy jedną definicje zabytku ujęta w ramy czasowe, ale to Auto Zabytkowe.
"Zgodnie z polskim prawem, pojazd zabytkowy to samochód lub motocykl w wieku minimum 25 lat, który od co najmniej 15 lat nie jest produkowany"
Tak więc widzisz 25 lat to zabytek :/

A tu dam link z strony policji jak nas postrzegają
http://wprewencji.policja.waw.pl/portal/wp/1750/36374/

Jedyne miejsce gdzie nie trzeba (sam osobiście rozmawiałem na ten temat przez telefon z Urzędem Morskim) to plaża Uśmiech
No i oczywiście poszukiwania meteorytów. Ale to zależy czy ktoś da wiarę temu czy nie i zależy co przy tobie znajdą podczas wykopków. Jeśli będzie to co kolwiek innego niż meteoryt to wpadka.

Przepraszam za zimny prysznic. Ale takie są realia. Chłopak z forum z PS walczy ostro w sądzie, kolejna rozprawa w lutym. Nie idzie na żaden kompromis tylko na pełne uniewinnienie. Adwokat walczy o to że żadne stanowisko tam nie było więc zobaczymy.... Jeśli mu się uda i uniewinnią go to będzie prawdziwy precedens Uśmiech
Z całego serca życzę mu powodzenia
23-12-2016, 15: 01
I to całe prawo w Polsce przyczyniło się do tego, że już nie mam wykrywaczy.
23-12-2016, 16: 28
Zabrali Tobie?
23-12-2016, 17: 36
Na szczęście nie, ale chodząc z wykrywaczem cały czas stresowałem się myślą, że mogę mieć problemy i mogą mi wjechać na chatę. Z tego względu od przyszłego roku wracam do wędkowania.
Panowie chodzenie z detektorem powinno być jak łowienie ryb. Chodzi o to aby się zrelaksować psychicznie i zapomnieć o problemach choć na chwilę. Fajnie by było jak by opłacało się co roku składkę np w wysokości 250zł podobnie jak ma to miejsce z kartą wędkarską. Państwo miało by z tego ogromne wpływy a my świadomość, że robimy to legalnie.
23-12-2016, 18: 29
daj na luz , wystraszyłes sie hehe , wystarczy nie rzucac sie w oczy jak chodzisz .. Inaczej nikt nie kupowałby sprzetu zreszta kto powidział ze wykrywacz ma słuzyc do poszukiwan staroci itp. ?? moze potrzebny do namierzania rur, kanalizacji itd..
23-12-2016, 19: 39
No tak. Pod warunkiem że absolutnie żadnego fanta przy sobie nie masz Uśmiech A to już mało prawdopodobne :/
23-12-2016, 19: 40
no tego nie musiałem dodawac to jest rozumiane samo przez sie hehe
23-12-2016, 21: 31
Witam
Znalazłem taki link może to trochę coś wyjaśni
http://odkrywcahistorii.pl/uzyskac-pozwo...-poradnik/

Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS