Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasięg Argo
22-10-2016, 23: 50
RE: Zasięg Argo
Ok, zatem ostatnie pytanie. Czy na utleniony złom (nie kolor) standardowa cewka będzie głębsza od DD29? Znajomy ostatnio trafił skrzynkę od MG na (rzekomo) 1,3m. W sumie to czytałem już opinie jakoby faktycznie standard na takie fanty był lepszy. Wydaje mi się, że DD jest głównie pod kolor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2016, 07: 14
Byly jakieś testy tu na forum robione i zdaje mi się ze dd glebsza
23-10-2016, 08: 17
Rutusowiec czy ty znasz zasade dzialania cewki DD i standardowej , czy ty kumasz jak to wyglada na wykresie??? jak nie to poszukaj jest tego pełno i na naszym forum i w necie
23-10-2016, 08: 46
Rutusowiec - DD29cm jest głębsza od standardowej na kolorze i stali.Jeśli szukasz najgłębszych fantów to polecam mix z SAT 0 jeśli detektor nie będzie się często rozstrajał.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
23-10-2016, 09: 58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2016 10: 04 przez brzoza.)
Po pierwsze cewka cc wykrywa w głąb ziemi w kształcie odwróconego stożka. Szeroko przy powierzchni a szpic w głąb.
Cewka DD wygląda jak prostokąt. Tak jak byś kartkę A4 przyczepił do cewki krótszym bokiem i zanurzył w głąb ziemi.
Reasumując, jeśli mały przedmiot jest głęboko w cc cienki stożek może go pominąć. Możesz nie trafić na niego.
W DD jest to szeroka krawędź na szerokość cewki i nie pominiesz.

Teraz plusy i minusy. Jeśli szukasz w mocno zaśmieconym terenie, czubkiem stożka rozróżniasz oddzielnie każdy obiekt obok obiektu.
DD widzi jako jeden, bo szeroka krawędź łapie dwa na raz obiekty.

To tak w uproszczeniu. Mam nadzieję że pomogłem Uśmiech

Cewki dd i cc

Załączone pliki Miniatury

23-10-2016, 11: 15
Panowie, wykresy to jedno, praktyka to drugie. Tak samo testy Regisa, przecież w lesie z reguły nie występuje tak lekka gleba no i utleniony fant będzie sygnalizowany inaczej niż nówka sztuka. @Brzoza widziałem to porównanie. Pozostaje chyba dokupić standard i sprawdzić to na klasycznej glebie i na skorodowanych przedmiotach.
23-10-2016, 15: 34
Rutusowiec jak ty masz praktykę z koro masz problem z ustawieniem sprzętu na głębokie kopanie? Uwierz mi że test Regisa mają odzwierciedlenie w terenie i to bardzo duże. Skorodowana stal głęboko leżąca jest pięknie sygnalizowana tak jak na teście Regisa. A wiem to z własnego doświadczenia zdobytego w terenie i kopanie dziury na 120cm nie jest mi obce. Moje pierwsze 1,5r (częste długie przerwy od kopania dlatego tyle czasu) z Argo wyglądał tak że siedziałem na forum czytałem na temat ustawień i sprawdzałem wszystko w terenie w ten sposób wypracowałem swoje ustawienia jednak mimo tego często proszę o pomoc w PW bardziej osłuchanych bo Argo czasem zagina mnie i to tak że szczena opada.
23-10-2016, 18: 17
Czytaj ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że mam praktyke? Chodziło mi o to, że suche wykresy to jedno a poszukiwania w terenie to drugie. Co do skorodowanej stali to zgodzę się jeśli mowa o przedmiotach wielkości hełmu, no bo chyba nie powiesz, że utlenioną lotkę moździerzową i podobnej wielkości klamre od pasa w stanie strychowym Argo będzie sygnalizował tak samo?
23-10-2016, 18: 41
(18-10-2016 15: 32)Rutusowiec napisał(a):  ... Ja tak prawie przeoczyłem raz bagnet chodząc na mixie, dynamik zero, tylko statyk sygnalizował stal. Był tuż pod ściółką....

Trochę dziwne bo w lesie na mixie kiedyś trafiłem na stanowisko jastrzębia czy czegoś innego. Kilka obrączek aluminiowych i odzywał sie i dynamik i statyk.
Żeby bagnetu nie widział..
Co do głębokości to w polu miałem sygnał na zdrowy kolor (dynamik relikt).
Zacząłem kopać i nic. Łopata standardowej długości weszła do doła prawie cała. Na dnie miska metalowa. I już myslałem że to depozyt ale niestety jak zawsze :-D Chodze ze słuchawkami koss . Ładnie słychac każde "miałknięcie".
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2016, 19: 13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2016 19: 18 przez Regis.)
(23-10-2016 11: 15)Rutusowiec napisał(a):  Panowie, wykresy to jedno, praktyka to drugie. Tak samo testy Regisa, przecież w lesie z reguły nie występuje tak lekka gleba no i utleniony fant będzie sygnalizowany inaczej niż nówka sztuka.

Zależy gdzie mieszkasz i gdzie się poruszasz z wykrywką.Ja mieszkam w Koszalinie przy dużym lesie w którym dominuje gleba bielicowa.Są to miejsca gdzie wykonałem test na hełmie i kilka na monetkach.Cyt : " W Polsce gleby bielicowe zajmują ok. 25% powierzchni całego kraju" źródło - http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Gleby_bielicowe ,więc taka ziemia nie jest kuriozum tylko stanowi 1/4 gleb w naszym kraju Uśmiech Kilka testów robiłem w różnych glebach w tym i glinie.
W lesie dodatkowym ułatwieniem dla pracy detektora jest jeszcze ściółka.
Najlepszym testem byłoby wzajemne sprawdzanie sygnałów różnymi wykrywkami przed ich wykopanie a samo wykopywanie przeprowadzać ostrożnie tak aby nie przemieścić obiektu i nie zmienić jego kąta zalegania względem powierzchni gruntu. Wymaga to czasu i co najmniej jednej dodatkowej osoby z detektorem chętnej to takiej zabawy.Jednak zrobimy takie porównanie Alter DD28cm vs Argo DD29cm.Jestem wstępnie ugadany z kolegą Danielem z naszego forum.Altera powinienem mieć gdzieś na początku listopada.To będą moje pierwsze kroki z Alterem ,więc będzie to porównanie bardziej poglądowe.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS