Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasięg Argo
23-10-2016, 19: 30
RE: Zasięg Argo
Utlenioną lotkę moździerzową (nie jedną)wykopałem z 40cm i była pięknie sygnalizowana na kolor. Tu muszę podać bardziej przykry przykład, trafiłem sygnał mieszany kolor stal na łące po odkopaniu może na 10cm złapałem za lotkę pełnego pocisku. Okazało się że w tym miejscu było stanowisko a pocisków było znacznie więcej. Z Argo jest tak że stal płytko leżącą on sygnalizuje stal + kolor albo kolor w zależności od wielkości. Ale przedmioty wielkości lotki i większe zalegające głębiej są sygnalizowane na kolor. Klamry w swojej karierze wykopałem 2 niestety leżały płytko max do 10cm i były sygnalizowane na kolor
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2016, 19: 59
Potwierdzam,w moim przypadku skorodowane lotki na ok.40cm. również pokazywane były na kolor
23-10-2016, 20: 56
Dzięki Regis za wytłumaczenie. Mając na myśli "na kolor" chodzi o dzwięk czy wskazania? Bo rzeczy wielkosci utlenionej lotki na około 40cm nigdy nie wychodzą mi na plusie, ale zdarza się, że słychać punktowo dynamika chociaż częsciej to raczej rzężenie. VCO mam na max, audio też, SAT na 0, dyskryminacja -90, czułość przeważnie 46, 45...ustawienia chyba ok.
23-10-2016, 21: 31
Cytat:Argo jest tak że stal płytko leżącą on sygnalizuje stal + kolor albo kolor w zależności od wielkości. Ale przedmioty wielkości lotki i większe zalegające głębiej są sygnalizowane na kolor.

To nie tylko przypadłość Argo. W ten sposób zachowuje się wiele wykrywaczy, nawet tych za kilka tysięcy złotych. Dlatego wieloma sprzętami można szukać głębszej militarki. Gdy użytkownik jest świadomy zachowania swojego sprzętu w odniesieniu do głębokiego żelaza, szuka w miejscach o których wie, że występują tam takie fanty - ma szanse znaleźć coś ciekawego.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2016, 23: 07
Dzwięk jak i ID na wyświetlaczu. W praktyce wygląda to tak jak by wykrywacz miał problem i sam nie wiedział co jest pod cewką. A moja sugestia jest taka zakop lotkę na 40cm u ustaw Argo tak:
Filtr standard lub relict
KK -2
czułość 45-47
maskowanie 3
wzm.audio 32 lub 34
dysk -40
szybkość 11
I opisz co wyszło po tym teście.
Myślę że u ciebie problem jest gdzie indziej, twoje ustawienia (choć nie do końca podałeś wszystkie) wyglądają na wyżyłowane i Argo jest mocno nadpobudliwy. (Na początku radził bym dyskryminację dać znacznie wyżej) I masz problem z jego zrozumieniem co do ciebie mówi. Twoje ustawienia są dobre jak najbardziej ale dla bardziej osłuchanego użytkownika. Wymagasz od wykrywacza zbyt wiele na początek i to nie prowadzi do dobrego wręcz przeciwnie
23-10-2016, 23: 25
Chodze na takich:
Tryb mix
Flirt relikt
KK - 0
Czułość - 45/46
Maskowanie - 3
Wzmocnienie audio - max
VCO - max
SAT - 0
Dyskryminacja -90/-80
Szybkość - 10

I ogólnie jest ok, odkąd dałem wyżej VCO zasięg jakby się zwiększył i statyk stał się bardziej czuły. Tylko tak jak mówiłem, utleniona stal na 30-40cm wielkości lotki daje wskazania na minusie i odzywa się głównie statyk, dynamik albo punktowo albo charczy. Przy rozróżnianiu czy pod cewką mam odłamek czy coś większego kieruje się natężeniem dzwięku statyka bo dynamik zazwyczaj ma niewiele do powiedzenia. Mówie oczywiście nadal o przedmiotach typu klamra lub lotka. Co do dzwięków to mam ustawione 5 tonów i raczej je ogarniam, nie ma tu zbyt dużej filozofii. Zrobie tak jak powiedziałeś i zdam relacje. Dzięki
24-10-2016, 00: 06
Jak charczy to może być przesterowanie. Obiekt za blisko cewki.
24-10-2016, 09: 42
Wiem jak wygląda przesterowanie...to jest dzwięk dynamika na mocno utleniony obiekt.
24-10-2016, 10: 22
Ok Oczko
24-10-2016, 10: 39
Nie tyle utleniony co na zbyt silny duży,sygnał zbyt blisko sondy w tym kolor i stal ,aby detektor mógł go zidentyfikować.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS