Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modele zdalnie sterowane.
28-10-2016, 19: 02
RE: Modele zdalnie sterowane.
no w sumie tak.. a niech bedzie..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2016, 19: 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016 19: 34 przez Regis.)
Ciekawi mnie ile trzeba minimalnie wydać pieniędzy na drona który udźwignie kamerę sportową 4K SJ7000(waga około 90g) http://allegro.pl/kamera-sportowa-ultra-...98504.html i nie rozsypie się po kilku lotach.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
28-10-2016, 19: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016 19: 55 przez Tomasz.)
Widzialem nad morzem w tym roku jak gość latał nad plażą i wodą. Wiatr był naprawdę spory. Dron trzymał kierunek idealnie ale jak bylem bliżej to Widzialem że to spora maszyna. Duże śmigła. Kiedyś latałem małym za 300zl to byle podmuch wiatru porywał go gdzie chciał. Jak taki mały 3 paczki to tamten musiał z 3 koła kosztować lekko.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-10-2016, 22: 18
Panowie, złożyłem 2 drony i mam kilkuletnie doświadczenie więc zabiorę tu głos, choć to forum o dronach nielatających Uśmiech
@Wili: apka powinna miieć min. 8 kanałów (ja mam Spektrum DX8), ale jest tego mnóstwo, na większość wątpliwości znajdziesz odpowiedzi i bratnie podpowiedzi na forum które poleciłem

@Regis: tego typu kamerkę dźwignie dron średniej wielkości np. stary dobry DJI NAZA (ja mam złożoną hexę i latam ze starym GoPro2); do takich celów musisz mieć jako tako wystabilizowany uchwyt na kamerę, czyli gimbal. Taki dron z gimbalem dobrej konstrukcji musi kosztować w okolicy 2k niestety, tańsze rzeczy nie będą zachwycały stabilnością

@Tomasz: dużego okto lub hexę którą oglądałeś to pewnie była min. maszyna o której piszę, jeśli własnej konstrukcji to Mikrokopter (MK) albo DJI (te są najpopularniejsze); maszyna do udźwigu aparatu DSLR z gimbalem to poziom 5k-20k

Jak ktoś chce uniknąć większości problemów warto przemyśleć zakup gotowca, których ostatnio pojawiło się b.dużo. Jeśli nie ze stajni DJI (drogie Phantomy 1-4, Inspire) to jest trochę gotowców, z wbudowaną kamerą i linkiem video do FPV (first person view). Nie chcę niczego polecać ani dawać tu linków. Te kamerki mają karty SD i mogą nagrywać w HD (a nawet w 4K). Warto poradzić się osób, które latają i mają sprawdzone te modele (-> forum rc-fpv.pl)

Na koniec, są ścisłe regulacje dotyczące latania statkami bezzałogowymi i do celów komercyjnych trzeba mieć zdany egzamin i papiery (tak, tu też grożą kary, jak w hobby z piszczącymi maszynkami nad trawą Uśmiech )
Latanie rekreacyjne to:
- teren oddalony o min. 100 m od linii zabudowań
- wysokość do 100 m (najlepiej)
- brak stref zabronionych typu lotniska, korytarze powietrzne, obiekty wojskowe, etc.
- zawsze w zasięgu wzroku (zabronione latanie na większe odległości, jak np. motoszybowcem z linkiem eLeReS gdzie niektórzy koledzy latają na 5km+)

Warto tak żyć, by nie żałować rzeczy, które się popełniło.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS