Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 w praktyce
11-11-2016, 17: 05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 18: 51 przez Regis.)
Alter 71 w praktyce
Dziś cały dzień w lesie, śniegu trochę ale co tam. Wszędzie ustawiłem sobie dźwięki relikt 2. na monety jakoś mi te fabryczne dźwięki nie podchodzą. Kumpel kopnął malutką wpinkę i biła na programie monety lub podstawowy (nie pamiętam testowałem oba ale chyba miałem ustawione monety) 24-32 czyli ustawienie dźwięku żelaza do 30 było by błędem bo się pominie coś takiego. Zauważyłem że program monety 15kHz podkręcony po wyżej 80 czułości kiepsko sobie radzi z głębokim żelazem często kłamie że to kolor a graficzne zobrazowanie sygnału (hodograf) pokazuje tylko sygnały pewne. Po wykopaniu sygnał znikał (przekłamane żelazo) wycięty rzez dyskryminację. Ogólnie w lesie moim zdaniem lepiej spisywał się program podstawowy. Tak się zastanawiam czy nie było błędem ustawienie wzmocnienia audio na maksa (chodzi o to przekłamywanie żelaza na kolor).
ps. Nie zauważyłem żeby alter był głębszy od argo takie na pierwszy raz moje spostrzeżenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2016, 17: 10
RE: Rutus - cisza przed...? Nowy Rutus- Alter 71
Cytat:Zauważyłem że program monety 15kHz podkręcony po wyżej 80 czułości kiepsko sobie radzi z głębokim żelazem często kłamie że to kolor

Taki urok wysokich częstotliwości.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2016, 17: 14
Siemka, ja dzisiaj z kolegą też ganialiśmy ja z argo kolega z alterem. Fajnie się spisywał na fabrycznych programach, sprzęt bardzo stabilny i pod drutami wysokiego napięcia mi argo wariował a alterem normalnie szukał. Dyskryminacja graficzna pomaga ale wiadomo trzeba będzie się nauczyć wykresów i osłuchać na nowo. Pewnie zamienię argo na altera, mi się podoba Duży uśmiech
11-11-2016, 17: 35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2016 17: 36 przez Dragster.)
(11-11-2016 17: 05)mazur napisał(a):  Dziś cały dzień w lesie, śniegu trochę ale co tam. Wszędzie ustawiłem sobie dźwięki relikt 2. na monety jakoś mi te fabryczne dźwięki nie podchodzą. Kumpel kopnął malutką wpinkę i biła na programie monety lub podstawowy (nie pamiętam testowałem oba ale chyba miałem ustawione monety) 24-32 czyli ustawienie dźwięku żelaza do 30 było by błędem bo się pominie coś takiego. Zauważyłem że program monety 15kHz podkręcony po wyżej 80 czułości kiepsko sobie radzi z głębokim żelazem często kłamie że to kolor a graficzne zobrazowanie sygnału (hodograf) pokazuje tylko sygnały pewne. Po wykopaniu sygnał znikał (przekłamane żelazo) wycięty rzez dyskryminację. Ogólnie w lesie moim zdaniem lepiej spisywał się program podstawowy. Tak się zastanawiam czy nie było błędem ustawienie wzmocnienia audio na maksa (chodzi o to przekłamywanie żelaza na kolor).
ps. Nie zauważyłem żeby alter był głębszy od argo takie na pierwszy raz moje spostrzeżenia.

Doszedłem do tego, że wzmocnienie audio na programie monety przy czułości 90 to max 40 (po testuje jeszcze następnym razem). Tak samo jak Ty miałem ginące sygnały po wykopaniu. Nie dużo tego było bo na ~20 monet raptem może 2-3. Oczywiście jeszcze trochę śmieci wykopałem.
11-11-2016, 17: 58
A jak dźwięki ustawiłeś, któraś z fabrycznych nastaw?
11-11-2016, 18: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2016 18: 03 przez Dragster.)
jednoczensy/relikt3 i monety/monety3. Jednoczesnym przeczesywałem pozycje wrześniowe a programem monety drogę i pobocza. Mi się nie podoba profil dźwięków relikt3. Liczę na doświadczenie Regisa Uśmiech))
11-11-2016, 18: 10
Mi w zasadzie żadne profile fabryczne nie podchodzą. Profile fabryczne monety mają ton (o ile dobrze pamiętam) 523 (lub coś w tym stylu) do 44 to dużo powyżej identyfikacji żelaza powoduje to że żelazo, folia i inne cienkie metale brzmią tak samo i mi przynajmniej ten ton nie kojarzy się z żelazem
11-11-2016, 18: 15
Zgadza się ale jak masz wycięte żelazo to co to za różnica?
11-11-2016, 18: 28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2016 18: 39 przez Regis.)
Dzisiaj pierwszy raz z moim nowym przyjacielem Alterem ego x 71na CC23cm wybrałem się w teren.Chodziłem przez 3godziny.Miejscem był totalny śmietnik około 20mx15m z mnóstwem drobnej stali doprawionej nutką żużlu .Miejsce bardzo przeszukane w tym i przeze mnie proxą i argo z sondami CC24cm i DD29cm.Bardzo rzadko zdarzały się czyste machnięcia bez stalowych obiektów pod sondą.Chodziłem na 18kHz,bardzo szybko.maskowanie 2,czułość 90,wzm.audio 20,dyskryminacja 2,jeden ton,przel. dla 12kHz.Kopałem wszystkie sygnały od około 20-st paru w górę i część tych niższych .Połowa z żużlu na który trafiłem dawała wskazania do 30.Druga połowa wyżej nawet 80 ,ale niemal za każdym razem wykres graficzny był rozrzucony niemal po całej skali co było podpowiedzą ,że może nie być to kolor.W jednym tylko przypadku żużel dał wskazania 80 a wykres graficzny był blisko siebie skupiony.Jeśli idzie o stal to część była pewnie wskazywana w niskim zakresie stali .Część do 30 ,ale z mocno rozrzuconymi wskazaniami na skali graficznej.Większe stalowe odłamki wskazywane były w zakresie dodatnim,ale graficznie mocno rozrzucone od stali po wysoki kolor.Stalowa podkładka o śr. około 4cm i grubości około 3mm zalegająca około 20cm w ziemi dała wskazania około 80 przy nieźle skupionych wskazaniach graficznych.Wykopałem około 7 gaciaków i kilkanaście drobnych kolorowych śmieci.Celowo kopałem bardzo dużo stalowych wskazań celem nauki.Alter miał bardzo dobrą separację kolorowych obiektów znajdujących się w pobliżu stali.Wykopałem cztery stalowe kłódki które liczbowo były wskazywane w zakresie wyższego koloru,ale za każdym razem z mocno rozrzuconą grafiką.Na ostatnie pół godziny ustawiłem dwa tony.Jeden dla stali i drugi dla koloru.Podsumowując moje pierwsze trzy zapoznawcze godziny z Alterem jestem mocno zadowolony Uśmiech Obsługa jest dość prosta i intuicyjna.Trochę czasu zajmie poznanie i rozpisanie wszelkich korelacji nastaw. Jedyna wada jaką dostrzegłem już na samym początku jest to ,że Alter sam nie chce kopać dołków Bezradny

Ps.
Wrócił do mnie mój Argo ponieważ kupujący rozmyślił się Uśmiech Na razie nie będę go sprzedawał po to abym mógł porównać go z Alterem.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
11-11-2016, 18: 44
No to musimy napisać petycję do P. Arka Rutyny o dopisanie kolejnego fabrycznego programu: "Program z automatycznym kopaniem dołków" Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS