Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 w praktyce
11-11-2016, 18: 46
RE: Rutus - cisza przed...? Nowy Rutus- Alter 71
A jak ze spadkiem poziomu naładowania baterii po takim czasie? W argo bardzo mi odpowiada procentowy wskaźnik, dzięki któremu nawet na 5-10 % śmiało jeszcze około godzinki na słuchawkach chodziłem. W alterze jak widać jest ikonka baterii co w mojej ocenie jest gorszym rozwiązaniem niż wskaźnik procentowy....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2016, 19: 08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 19: 11 przez mazur.)
Zauważyłem pierwszą wadę (w programie podstawowym i monety - reszty nie sprawdziłem jeszcze) cewka słabo łapie (w zasadzie w ogóle nie łapie) monety (ba nawet pokrywkę od słoika) na sztorc przy machaniu najcieńszą krawędzią w poprzek cewki na większość nie ma dźwięku na środku cewki, pojawia się on dopiero na początku i przy końcu cewki. Na środku cisza.
Reaktywność czyli filtry gruntowe powodują spory spadek zasięgu zwłaszcza po wyżej 4 zauważa się drastyczny spadek zasięgu. Na razie tyle po szklaneczce rudej Duży uśmiech.
12-11-2016, 19: 48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 19: 49 przez Dumadar.)
Sprawdzałem przed chwilą. U mnie wszystko działa jak należy. Najcieńsze krawędzie cienkiego srebra, złotych 5 marek, złoty i srebrny medalik i na końcu pokrywka. Czułości 80. Sprawdzałem na wszystkich programach oprócz statyka.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-11-2016, 19: 53
Filmy z testami pokazuja, że alter ma problemy z maskowaniem przez żelazo. Test recowery speed też nie powala. Zresztą Shelton zasugerował, że gorzej wypada od deusa czy nawet visty. Ja dopiero w poniedziałek wyrusze na testy w pole. Jestem pełen obaw bo idę na mocno zaśmiecone militarne pole gdzie deus wykazywał się rewelacyjna separacja i skutecznością.
12-11-2016, 19: 59
Po zmianie częstotliwości i powrocie (czyli po ponownym strojeniu i gruncie fabrycznym) było lepiej ale gorzej niż w deusie (jak dobrze pamiętam). Ogólnie dziś chodziłem ponownie w błocie (śnieg na polu) i moim zdaniem alter ma spory problem z żelazem które wali w końcówce skali ale ja cięgle kręcę ustawieniami to mogłem coś przekombinować. Na razie nie należy tego brać za jakąś wyrocznie dużo za wcześnie na takie wnioski.
12-11-2016, 20: 05
Co do Recovery Speed, jest ok. Martwi mnie maskowanie. Tu nie jest dobrze. Poza tym wszystkie testy przeprowadzanie są z zdyskryminowanym żelazem. Na razie kłopoty z maskowaniem zrzuca na karb dużej cewki.

12-11-2016, 20: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 20: 43 przez stan.)
(12-11-2016 19: 53)benekpe napisał(a):  Filmy z testami pokazuja, że alter ma problemy z maskowaniem przez żelazo. Test recowery speed też nie powala. Zresztą Shelton zasugerował, że gorzej wypada od deusa czy nawet visty. Ja dopiero w poniedziałek wyrusze na testy w pole. Jestem pełen obaw bo idę na mocno zaśmiecone militarne pole gdzie deus wykazywał się rewelacyjna separacja i skutecznością.
Po dwóch dniach posiadania wykrywacza chcesz osiągnąć z niego maksimum, to trochę nie tak w ten sposób to można najlepszy wykrywacz uznać za bubel, gdybyś jeszcze miał bardzo dobrze obeznanego Argo to już więcej.

Myślę że gdybym ja wziął do ręki deusa a nigdy go nie miałem to po dwóch dniach też bym powiedział że nie jest taki dobry, ale po kilku miesiącach zmienił bym zdanie.
Tym bardziej że teraz nie ma nikogo i żadnego forum, gdzie można było by dowiedzieć jakiś użytecznych porad, na razie pierwsze testy robione na ogół w domu i przez nie doświadczonych użytkowników w obsłudze tego sprzętu.

Więc osądy co do jego skuteczności należy zostawić na jakiś czas, teraz to tylko ogólniki z których wynika że nie jest wcale taki zły.. Diabeł
12-11-2016, 20: 09
U mnie jest to samo co napisał "mazur". Moneta na sztorc i machanie wzdłuż monety powoduje drastyczny spadek zasięgu i rozjechane ID. W poprzek monety jest zgoła inaczej czasami lepiej niż na płasko. Zatem rozjechane sygnały obowiązkowo do sprawdzania na krzyż. Dotyczy to także wszystkich innych płaskich przedmiotów.
Dodatkowo prawa połowa cewki DD patrząc od góry lepiej łapie sygnały niż lewa do tego stopnia, że machanie monetą na sztorc pod prawą połową w kierunku przód-tył cewki daje lepszy zasięg i Id niż w poprzek całej cewki.
W cewce CC nie ma tego zjawiska i nawet chyba lepiej sobie radzi z monetami na sztorc.
Jeśli ktoś ma Altera i jakiś inny wykrywacz pod ręką niech sprawdzi jak to widzą inne wykrywki.
12-11-2016, 20: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 20: 16 przez Dragster.)
Wy to w domu sprawdzacie? na zjechanej czułości? Shelton po pierwszym teście w terenie pisze, że jest bardzo dobrze.
12-11-2016, 20: 15
Kolego Mazur i kolego "kropek" na jakiej czułość sprawdzaliście?

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS