Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 w praktyce
12-11-2016, 20: 22
RE: Rutus - cisza przed...? Nowy Rutus- Alter 71
Tak w domu, ale na czułości 90 czyli maksymalnej i gruncie fabrycznym, ale w polu jest to samo. Jeśli chodzi o stabilność to alter jest super stabilny u mnie w domu aby tylko leżał nieruchomo to nawet nie piśnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2016, 07: 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 08: 24 przez front247.)
Po ostatnim tescie Sheltona na polu .
W końcu mamy na rynku nowy stabilny wykrywacz..po tych wszystkich fisherach,tekneticsach, deusach...gdzie osiągi zdobywa sie na zasadzie braku stabilnosci i kręcenia parametrów bo producent chyba inaczej nie umie. Jak widać juz teraz w alterze..a wczesniej np.w terra 705 jest to możliwe. Jest mozliwy kompromis miedzy stabilnością powtarzalnym ID serparacja i szybkością. Efekt? To co zaznaczył Shelton w swoim filmie..efektem jest efektywnośc poszukiwań a nei idiotyczne kopanie tzw. wszytkiego. Powtarzam jak mantre ,kopać wszytko trzeba ...ale na wyszukanej miejscówce,a nie wchodząć na dowolne 500 hektarów...do tego wystarczy FIsher za 100o zł a nie wykrywki za 4-5 tysiecy.
Nowość czyli przestrajane częstotliwości bez czekania na wielomiesięczne testy od razu z miejsca mozna uznac tylko za zaletę,to daje własciwie nieskończone mozliwosci kombinacji z innymi parametrami,na tle innych wykrywek na dziś jest to jakiś przełom.
Tryb jednoczesny ,nie znam dobrze rutusów ,nigdy wczesniej nie zastanawiałem sie nad tym trybem w rutusach ale tutaj po filmie sheltona kiedy wyjaśnił na czym dokładnie ten tryb polega uwazam to za dające wielkie mozliwości w połaczeniu z innymi parametrami,głównie chodzi o kontrole głebokości względem ID.
Trzecia sprawa ..uważam rewelacyjna która także otwiera w pewnym sensie nowe możliwosci to ustawienie ID na dowolny ton. Jak to chyba w filmie Shelton opisał..ustawiasz sobie złoto na niski ton, dyskryminacja,srebro na wysoki....dokładasz notch czyli dysk wybiórczą i.....biegasz po plazy dosłownie schylakąc sie tylko po fanty Uśmiech Oczywiscie to uproszczenie ale mneij wiecej taka jest filozofia tych mozliwosci..aż dziw że w innych firmach nikt tego dotąd nei zrobił. Szacun dla producenta.
Pozostaje tylko jedno pytanie: Jak ten wykr. zachowuje sie na morskiej plazy ...?Uśmiech
13-11-2016, 16: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 16: 25 przez Regis.)
Dzisiaj przed wyjściem z domu ustawiłem 120 tonów.Po włączeniu Altera w terenie okazało się,że skasował 5 ostatnich tonów do poziomu 500. Jak dla mnie dźwięki Altera są milsze dla od tych w Argo.Niektóre tony przypominają mi tony z Minelabów.Separacja Alter z DD28cm,bardzo szybko wyraźnie lepsza niż w Argo z DD29cm niezależnie od wybranego filtra gruntowego.
Wygląda na to,że Alter na optimowej 16kHz jest od niej głębszy dla boratynki.Nie piszę,że na pewno,że jest głębszy bo nie miałem pod ręką Optimy dla wiarygodnego porównania.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
13-11-2016, 16: 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 16: 32 przez Dragster.)
Regis, ktoś już pisał o problemie kasowania się tonów po wybraniu programu na forum PS. Ja puki co nie miałem takiej sytuacji. Zrobiłem sobie dwa profile dźwiękowe. Jeden bardzo podobny do Twojego dla Argo z dużym odseparowaniem tonów dla stalowego śmiecia i drugi 7 tonów również z konkretnym odejściem od stali. Na razie testuje sobie na sucho. Zobaczymy jak będzie w terenie. Problemy trzeba będzie zgłaszać producentowi.
13-11-2016, 16: 35
(13-11-2016 16: 17)Regis napisał(a):  Dzisiaj przed wyjściem z domu ustawiłem 120 tonów.Po włączeniu Altera w terenie okazało się,że skasował 5 ostatnich tonów do poziomu 500. .

Może przekroczyłeś maksymalną liczbę ustalonych tonów, nieświadomie.
Czy mam rozumieć że do każdego ID ustawiłeś inny ton? i dałoby się to ogarnąć
13-11-2016, 16: 45
Nie da się. Edycja tonów się nie zapętla.
13-11-2016, 16: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 14 przez Regis.)
Ustawiłem jeden ton dla jednego segmentu ID. z małym wyjątkiem.Dla ostatnich segmentów ID 118 do 120 ustawiłem najwyższy ton 999 spodziewając się w tym zakresie kamieni magnetycznych.Dla stali brzydsze dźwięki z dużym odskokiem od koloru .Taki wstępny profil dźwiękowy który wraz z nabieraniem doświadczenia będzie ewoluował do finalnej wersji.Biorąc pod uwagę 3 rodzaje przeliczania ID dla 6kHz,12kHz i realne potrzebne będzie ustawienie i wypracowanie trzech profili dźwiękowych stąd i możliwość ustawienia trzech własnych profili dźwiękowych.
Potrzebne jest dokładne ustalenie osobno dla każdego z trzech rodzajów przeliczania wartości ID wartości do których będą sygnalizowane słabe kolory.W Argo słabe kolory są sygnalizowane(wiem,że wiesz Uśmiech ) w skali dla stali do -36.Dlatego stworzyłem II profil dźwiękowy dla Argo i Proxy w którym te dwa tony dla stali są dźwiękowo podobne do koloru.
Prościej mówiąc chcę przenieść mój pomysł II profilu dźwiękowego dla Argo i Proxy do Altera na 120 tonów.
II profil dźwiękowy dla Argo i Proximy mój post nr. 36 http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....+dzwiekowy
I profil dźwiękowy http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....+dzwiekowy jest dobry ,ale II profil dźwiękowy jest lepszy bo daje sygnał na kolor obiektom które wyświetlacz wskazuje do -36.Od 0 do -36 oprócz gwoździ Smutny wychodzą też małe kolorki np. z marnych stopów.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
13-11-2016, 17: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 13 przez mazur.)
Dziś 3 dzień z alterem w terenie. Chodziłem po świeżo (chyba wczoraj) bardzo głęboko oranym polu (nie dokopałem się do twardego a ryłem czasem prawie na 2 sztychy). Początek czyli pierwsze 2,5h to jedna wielka klęska. Ustawiony program fabryczny monety, czułość 90-80 i dyskryminacja ok 25. Wykrywacz spokojny i w zasadzie tyle. W czasie przerwy na papierosa kumpel rzuca silbergoschena na ziemię i zdziwienie alter widzi w powietrzu leżącą monetę na ziemi w połowie (może nawet mniej) tego co argo na cewce koncentrycznej. Gmeranie w ustawianiach nastąpiło i częstotliwość na 13200 kHz, filtr gruntu na 3 i maskowanie na 2 a wzmocnienie audio na 40, dyskryminacja na 0 i alter ożył z czułością zszedłem na 70 i zaczął wyciągać z ziemi. Trzeba zaznaczyć że gleba była raczej lekka ale miejscami mocno zażelaziona.
Wniosek: na oranym z czułością w dół ale coś mocno spłyca altera nie doszedłem co, czy dławi się z zbyt dużą czułością i dyskryminacją czy może jest to korelacja dyskryminacji i maskowania nie wiem (nie było czasu pole duże do łażenia Duży uśmiech). Ale Regis tu prośba do ciebie jak będziesz robił testy to zwróć proszę uwagę czy to maskowanie czy dyskryminacja tak spłyca altera (a może zbyt wysoka czułość i dyskryminacja go przytyka jak w okolicy jest żelazo) ale moim zdaniem coś w trawie piszczy tylko jeszcze nie wiem gdzie.
No i filtr gruntowy 3 jest dość szybki do chodzenia po polu (przynajmniej dziś się sprawdził). Acha dźwięki wrzuciłem na własne gdzie żelazo było burczeniem sygnalizowane do 21.
13-11-2016, 17: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 11 przez benekpe.)
Panowie, mam prośbę - podeślijcie linka do sprawdzonych już profili dźwiękowych z Argo - chciałem sobie przed jutrzejszym wyjściem poustawiać dźwięki.
Kolejne pytanie - jaki bezpieczny przyjąć próg ID dla żelaza?
Chciałbym we własnym profilu full tony odseparować zakres żelaza bardzo niskim tonem - jaki bezpieczny zakres dla żelaza przyjąć? 1-20, 1-30? by nie ominąć czegoś wartościowego? Zdarzało mi się w przeszłości, że gorszej próby srebra podchodziły pod zakres żelaza.
Szkoda, że nie można ustawić własnych odrębnych programów, tylko modyfikować fabryczne. Łatwiej by było eksperymentować z programami. No trudno.
PS
Dzisiaj dopiero przysiadłem do Altera.
Menu bardzo intuicyjne, kilka prób z nastawami, i już nie zastanawiamy się jakich użyć przycisków.
Generalnie obsługa bardzo prosta, intuicyjna. Pierwsza moja uwaga: głośność powinna być stała dla wszystkich programów. Bawiąc się na słuchawkach o mało nie ogłuchłem zmieniając program.
W piwnicy znalazłem przerobione w kabel spiralny słuchawki Philipsa SHP1900 - tanie i jednocześnie bardzo wygodne o przyzwoitej jakości - z Alterem współpracują bardzo dobrze.
13-11-2016, 17: 08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 12 przez Dragster.)
Zrób sobie dwa rozróżnialne tony, 0-22 i od 23-29 np 150 i 200 Hz. Niestety ciężko to na razie ustalić jaki jest bezpieczny próg. Trzeba kopać, kopać i jeszcze raz kopać. Od 30 w górę tony 500+ (bez skojarzeńUśmiech ) W Argo z programu Regisa do 800Hz. Tutaj masz tony Regisa: http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=833. Od razu podpowiem, że dla stali -90 do 0 inaczej brzmią w Alterze. Trzeba mocno zjechać w dół.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS