Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 w praktyce
13-11-2016, 17: 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 18 przez Regis.)
RE: Rutus - cisza przed...? Nowy Rutus- Alter 71
Warto przeczytać jeszcze to http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....+dzwiekowy
Są tam dwa profile dźwiękowe I i II i krótkie omówienie o co kaman z tymi profilami.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2016, 17: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 23 przez benekpe.)
Ok, dzięki serdeczne.
Dla mnie identyfikacja dźwiękowa to podstawa - czytelne dźwięki dają więcej informacji niż to co widzimy na telewizorku.
Dlatego z każdym nowym wykrywaczem, o ile się da chodzę na full tonach. Taki profil dźwiękowy pozwala na wychwycenie bardzo subtelnych niuansów, co ma przełożenie na bardziej poprawną identyfikację dźwiękową.
Dlatego na początek będę się skupiał na nauce dźwięków. Jeśli dobrze nauczymy się identyfikować śmieci to sygnały monetkowe będą tym bardziej czytelne. Więc na początek altera będę używał jak analoga - dźwięki, dźwięki i jeszcze raz dźwięki.
13-11-2016, 17: 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 41 przez Regis.)
Włączyłem przed chwilą Altera i zauważyłem,że skasował dźwięk dla 119 ID do poziomu 500.Poprawiłem i ponownie wył/wł a tym razem skasował dźwięk dla ID od 118 do 120.Ponownie poprawiłem i kolejne wył/wł i ponowne skasowanie ustawione prze ze mnie ostatnie trzy dźwięki dla ID 118-120 do poziomu 500.

Tak wygląda mój wstępny profil dźwiękowy    

13-11-2016, 17: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 17: 48 przez Dragster.)
Od ilu Hz zaczynasz? Od 30 skok na 500Hz?
13-11-2016, 17: 55
Od 100 w skokach co 6Hz.Ostatni 30-sty ton dla stali 274Hz .Tony dla koloru od 31 - 500Hz w skokach co 5Hz do 930 Hz - 117-sty ton.Tony 118 do 120 wspólne ton 999Hz

13-11-2016, 19: 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 19: 39 przez Dragster.)
RE: Alter 71 w praktyce
Regis, u mnie kasuje ostatnie ID ustawione na 999Hz. Z Twojego profilu od 118 do 120. Jak ustawie np na 995Hz jest ok. Po wyłączeniu i włączeniu pamięta. Zrobiłem 3 profile i na każdym jest tak samo, 999 > 500.
13-11-2016, 19: 45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 20: 21 przez mazur.)
Myślę że robienie dźwięku dla stali do 30 to błąd. Od 20 do 30 będą sygnały mieszane tzn stali i drobne kolory, zresztą sam rutus gdzieś pisał że na monety to dyskryminacja po niżej 20 czyli co najmniej od 20 zaczynają sie sygnały mieszane.
Swoją drogą w moim alterze ustawienie dyskryminacji nawet na 1 mocno go uspokaja wśród żelaza.
13-11-2016, 20: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 20: 44 przez benekpe.)
Potwierdzam co pisze Dragster - użycie mniejszej wartości Hz na końcu skali nie powoduje błędów.
Ja mój profil ustawiłem w zakresie 1-30 od wartości 100 i skok co 5Hz, od 31-120 od wartości 500 skok co 5Hz - skala kończy się na 945Hz. Ja nie lubię zbyt piskliwych tonów, więc na razie przetestuję ten profil - skok o 5Hz łatwo przeliczyć dla kolejnych wartości ID. Po kilku wyłączeniach i włączeniach pamięta te nastawy.
Będę kopał sygnały w zakresie 20-30 i najwyżej zakres żelaza zmniejszę do zakresu 1-20.
mazur - widzę że Alter zachowuje się podobnie jak deus - minimalna wartość dyskryminacji działa kojąco i sprzęt staje się stabilny.
Nawiążę jeszcze do problemów z poprawną detekcją monet o których pisał kolega mazur - powodem może być użycie filtrów - wyciszenie, dyskryminacja i szybkość (filtr gruntu). Podobnie jak w deusie ich użycie przekłada się na spadek osiągów - niestety. Dlatego warto jednak podkręcić Altera, wyłączając dyskryminację i wyciszenie, stosownie do warunków dobierać filtr gruntu - ale nie przeginać w jedna ani w drugą stronę. Jak będzie hałaśliwy i nadpobudliwy zejść z czułości.
Czytając Wasze posty dostrzegam analogię do zachowań deusa. Albo ustawiamy go do stabilnej pracy, albo podkręcamy wyłączając wszystkie filtry i wówczas pozornie tylko wydaje się nadpobudliwy. On jednak podobnie jak deus po prostu sygnalizuje wtedy wszelkie drobinki i te kolorowe i żelazne - w szczególnych warunkach takie zachowanie jest szczególnie pożądane, w co trudno wielu osobą uwierzyć.
Ta pozorna nadpobudliwość nie jest tak bardzo męcząca - mi zdarzało się kilka godzin chodzić z takimi pierdami w tle - kwestia przyzwyczajenia. Jednak z takimi nastawami jesteśmy w stanie wyłuskać te krótkie i ciche sygnały monetkowe - coś za coś.
13-11-2016, 20: 45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2016 21: 05 przez Regis.)
A no to musiałem przeoczyć taką informację z tym mieszanymi sygnałami.Kopałem tylko raz i to na totalnym śmietniku gdzie trudno było to wychwycić.Czyli muszę zmienić dźwięki dla ID od 20 do 30 awansując je na kolor lub wyróżnić je odcinając wyraźnie od stali i koloru choć w zależności od wybranego ID (6kHz,12kHz i realne)mogą pojawić się jeszcze pewne różnice.
Dzięki.

14-11-2016, 10: 32
Zauważyłem, że wysokość wykresu jest różna dla różnych celów. Może ktoś z Was wie od czego ta wysokość jest zależna?

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS