Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy, wady, niedoskonałości
14-11-2016, 07: 52
Błędy, wady, niedoskonałości
W tym wątku prosiłbym zamieszczać wszelkie informacje dotyczące zauważonych błędów w oprogramowaniu, niedoskonałości i wad. To pierwsza wersja Altera i zapewne znajdą się jakieś niedociągnięcia. Łatwiej będzie zebrać je wszystkie i przekazać producentowi celem usunięcia w kolejnej wersji softu. Jeżeli wątek wyda się nieodpowiedni, proszę o usunięcie.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2016, 08: 10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 08: 12 przez Dragster.)
RE: Błędy, wady, niedoskonałości
Pierwszy bug jaki się pojawił to własne profile dźwiękowe. Mianowicie, gdy definiuje się własne profile dźwiękowe i ustawi ton 999Hz powiedzmy dla ID od 115 do 120 to po wyłączeniu i włączeniu wykrywacza są one ustawiane do wartości domyślnej. Nie ma tego problemu np. dla wartości 995Hz. Problem zgłosiłem już producentowi.

Drugi problem to zbyt duża głośność domyślna na wyjściu słuchawkowym. Mam wrażenie, że w ogóle jest za głośny na słuchawkach. Dla mnie vol 5 to max a jest do 30.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-11-2016, 09: 01
Kolego nie możesz żądać aby,ustawienia domyślne były ustawione pod Ciebie, ludzie mają różną wrażliwość choćby z racji wieku choroby, czy najzwyczajniej chodzą bez słuchawek.
Mamy kilka możliwości dopasowania tego parametru pod siebie w menu lub prawie każde słuchawki mają potencjometr, więc problemu nie ma.
Ponad to były już głosy na PS. że jest nawet trochę za cichy.
Nasze osobiste odczucia są subiektywne,i nie dotyczą wszystkich w jednakowym stopniu.
Musimy to także brać pod uwagę, mamy możliwość dostosowania do swoich predyspozycji i to jest ważne.
14-11-2016, 09: 26
Stan, Domyślnie wyjście słuchawkowe jest podkręcone na MAX, w dobry słuchawkach dosłownie "łeb urywa". Nie piszę tu oczywiście głośniku bo nie używam. Nie wiem jak będzie przez odbiornik, może akurat dobrze. I to nie jest krytyka po prostu ostrzeżenie dla innych by pierwszy raz nie uruchamiali wykrywacza ze słuchawkami na uszach.
14-11-2016, 15: 53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 15: 56 przez rutus.)
Witam!

Rzeczywiście w wykrywaczach które poszły na rynek wkradł się błąd. Tony poniżej 100 Hz oraz ton 999 Hz są kasowane do wartości 500 Hz. Każdy może podesłać wykrywacz na serwis - w celu ponownego zaprogramowania.Błąd wkradł się przy uzupełnianiu "Menu" o język polski.
Koszt wysyłki zwracamy - proszę tylko o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Od dziś błędu już nie ma w nowych Alterach.
Bardzo przepraszam za problem.

pozdrawiam.
14-11-2016, 16: 13
A my serdecznie dziękujemy za informację i zapraszamy do częstrzych wizyt na forum.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-11-2016, 18: 04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 18: 07 przez Regis.)
W moim Alterze tak się dzieje,ale ten drobny błąd nie ma dla mnie żadnego znaczenia.Drobna korekta multitonów i wszystko jest ok.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
14-11-2016, 18: 11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 18: 14 przez Dragster.)
Dokładnie, błąd dla mnie również bez znaczenia, zresztą odpisałem producentowi, że nie wyślę mojego altera do póki nie będzie jakiegoś grubszego software updejtu (np jakiś ciekawych dodatkowych ficzerów).

Edit:
Powinniśmy założyć temat z wishlist. Wiemy, że Pan Arek słucha użytkowników i zagląda tutaj na forum. Można by podyskutować na temat opcji/funkcjonalności, których nam brakuje.
29-11-2016, 21: 01
Wie ktoś może czy w następnych softach o ile takie w ogóle się pojawią czułość będzie podniesiona do 120 ?
Już podczas pierwszego wypadu chodziłem na pełnej czułości mimo iż nie używałem żadnego z fabrycznych programów a wszystkie ustawienia "wyciśnięte" na max.
Po pierwszych wypadach brakowało mi możliwości poczucia pełnej mocy tak jak w Argo .
Z Argo chodziłem na czułości 47 i wiedziałem,że mam "zapas mocy" a tu w Alterze czułość jak dla dzieci.
Ten wykrywacz miał bić o głowę poprzednie Rutusy a z tą czułością to co najwyżej wyprzedza je o włos.
29-11-2016, 23: 01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 23: 01 przez stanis.)
Póki ci nie widziałem żadnego wpisu na innych forach producenta odnośnie zmiany czułości, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
Jeśli dla ciebie miarą skuteczności wykrywacz jest czułość wykrywacza wyrażona w "cyferkach" no to nie wiem jak to skomentować.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS