Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy, wady, niedoskonałości
30-11-2016, 09: 51
RE: Błędy, wady, niedoskonałości
Czułość powyżej 90 wprowadzała sporo szumów do pracy detektora dlatego maksymalnie jest na 90.Tak lub w podobny sposób wypowiadał się na ten temat producent na forum PS.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2016, 12: 12
(29-11-2016 21: 01)daro napisał(a):  Wie ktoś może czy w następnych softach o ile takie w ogóle się pojawią czułość będzie podniesiona do 120 ?
Już podczas pierwszego wypadu chodziłem na pełnej czułości mimo iż nie używałem żadnego z fabrycznych programów a wszystkie ustawienia "wyciśnięte" na max.
Po pierwszych wypadach brakowało mi możliwości poczucia pełnej mocy tak jak w Argo .
Z Argo chodziłem na czułości 47 i wiedziałem,że mam "zapas mocy" a tu w Alterze czułość jak dla dzieci.
Ten wykrywacz miał bić o głowę poprzednie Rutusy a z tą czułością to co najwyżej wyprzedza je o włos.

Moim zdaniem kolega ma racje,żeby się nie okazało że na każdym programie można chodzić na maxa,a powinien być lekki zapas-to może od razu niech będzie tylko jedna czułość.
30-11-2016, 14: 17
Regis ale nikomu szumy nie przeszkadzały w Argo mimo iż tam był spory zapas i z tego co wiem większość ludzi chodziła z czułością 45

Scoti5 na pełnej czułości da się chodzić na wszystkich programach mimo wyżyłowania każdego z osobna ,nawet ten niby najgłębszy "Bardzo głęboki" dawał radę.
Jedynie statyk głupieje na ciężkiej glebie i w tym przypadku trzeba zjechać na te 87
30-11-2016, 19: 52
Panowie to przecież proste jak drut, nikt na początku wydając nowy produkt nie będzie dawał maksymalnie wyżyłowanych parametrów gdyż z takich korzysta tylko część bardzo doświadczonych użytkowników, a doświadczonych użytkowników Altera na razie niema.
Nie wiem czy pamiętacie ale w argo na początku czułość też była mniejsza już nawet zapomniałem dokładnie ile wynosiła ale chyba 35 dopiero w v3 została podniesiona i nie tylko sama częstotliwość ale zmieniono także inne parametry.
Alter jest można powiedzieć prototypem więc w założeniu z góry ma przewidzianą zmianę softu myślę że przed końcem nowego roku dostaniemy zmianę softu.
Nie można mieć wszystkiego na raz teraz alter daje już dużo więcej jak argo a po dopracowaniu okaże się bardzo dobrym mam taką nadzieje
03-12-2016, 06: 28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2016 06: 30 przez front247.)
Wykrywacz dopiero wyszedł mysle ze zmiana softu nie nastapi az tak szybko.
Aczkolwiek dla mnie osobiscie najwieksza wada na dziś jest edycja nastawów. Jest skomplikowana . W dodatku nie da sie na zywo usłyszec zmian nastawów takich jak np. ustawienie kanału wiodącego czy wzm. audio co strasznie utrudnia dostosowywanie wykrywacza w terenie czy nawet testy jak dana zmiana działa na szybko . Wymagałoby to zapewne zmiany całej architektury menu i raczej na to nie liczę.
Natomiast niewatpliwym plusem jest duza ilość edytowalnych nastawów ,tonów - to daje duże mozliwosci.
03-12-2016, 07: 11
Dla jednych wiele nastawów będzie wadą dla innych zaletą. Szczególnie tych bardziej zaawansowanych użytkowników będzie to zaleta. Początkowo i Argo wydawał być się dla mnie trudnym wykrywaczem. W porównaniu z kanarkiem mnogość ustawień mnie przytłoczyła na początku. Z Alterem już tak nie uważam. Po drobnych modyfikacjach audio da się spokojnie chodzić na fabrycznych programach.
12-12-2016, 22: 07
Mój wykrywacz wzbudza się przy poruszaniu kablem przy sondzie, i w lesie pojawia się troszkę więcej nie chcianych sygnałów.
12-12-2016, 22: 31
To normalne zjawisko. Proponuję ci kupić w sklepie wędkarskim dwie takie opaski na rzep i przymocować nimi kabel do sztycy w dwóch miejscach - przy elektronice i przy cewce. Zrób to tak, żeby nie latał luzem, ale nie ściskaj za mocno i musi mieć luz między opaskami, żeby w razie jakiegoś wypadku, czy upadku nie wyrwać kabla z cewki.
12-12-2016, 22: 40
W lesie może występować ruda darniowa, która daje sygnały. Przy ruszaniu kablem przy cewce każdy wykrywacz ( przynajmniej każdy który miałem oprócz deusa) daje sygnały, podczas poszukiwań w końcu nie ruszasz tą końcówką. Pamiętaj żeby przewodu nie owijać zbyt luźno i zbyt ciasno bo mogą też się pojawiać fałszywe sygnały ( na zbyt napiętych końcówkach zwłaszcza) a przy cewce nie dawaj na początku żadnego rzepa rzeby nie naderwać kabla we wtyczce od cewki jak się sonda przegnie.
12-12-2016, 22: 42
Wiem jak rozwiązać ten problem bo z Argo było podobnie, jest tu na forum ciekawy i prosty pomysł jak go rozwiązać w Argo i myślę że w Alterze zda egzamin na 100%. Dla mnie osobiście to żaden problem ale mówię o tym nim ktoś pierwszy raz wejdzie z nim do lasu aby był na to przygotowany.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS