Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista Życzeń - Alter71
15-11-2016, 07: 24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2016 14: 20 przez Dragster.)
Lista Życzeń - Alter71
Zakładam ten temat by wszyscy mogli napisać, czego brakuje w nowym wykrywaczu Rutusa. Myślę, że producent mógłby wyciągnąć wnioski z opinii szerszego grona użytkowników. Piszemy w formie listy. Dyskusja merytoryczna oczywiście mile widziana.

Będę edytował post na bieżąco.

1. Ręczne strojenie do gruntu lub chociaż korekta.
2. Możliwość regulacji głośności tonów (Fe Silencer).
3. Pokazanie mineralizacji żelaza U przy strojeniu,jak w Argo, Optimie, y autotrak... ??? (śledzenie gruntu?)
4. Blokowa funkcja notch bo teraz trzeba każde ID klikać po kolei.
5. Praca na dwóch częstotliwościach na raz.
6. Nowe cewki o kształcie "ściśniętej" elipsy.
7. Procentowe wskazanie stopnia rozładowania/naładowania akumulatorów.
8. Klapka z zawiasami do miejsca gdzie znajduje się koszyczek na baterie/akumulatory .

...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 07: 49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2016 10: 29 przez Dumadar.)
RE: Lista Życzeń - Alter71
Może nasze życzenia zaznaczajmy kolorem np zielonym. Będzie czytelniej i przejrzyście.

- możliwość regulacji głośności tonów (Fe Silencer)

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-11-2016, 08: 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2016 08: 39 przez EL NINO.)
Tęcza RE: Lista Życzeń - Alter71
2.pokazanie mineralizacii zelaza U ,pri strojeniu,jak u argo,optimi,y autotrak...
15-11-2016, 10: 50
Dumadar napisał(a):Może nasze życzenia zaznaczajmy kolorem np zielonym. Będzie czytelniej i przejrzyście.

- możliwość regulacji głośności tonów (Fe Silencer)

Producent pisałe już na innym forum chyba na PS że to było w oprogramowaniu i wyleciało bo powodowało jakieś konflikty. To raczej nie będzie tej opcji.
15-11-2016, 21: 31
- ręczne strojenie do gruntu lub chociaż korekta
- blokowa funkcja notch bo teraz trzeba każde ID klikać po kolei
- praca na dwóch częstotliwościach na raz
16-11-2016, 10: 01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2016 10: 01 przez Dumadar.)
3. Pokazanie mineralizacji żelaza U przy strojeniu,jak w Argo, Optimie, y autotrak... ??? (śledzenie gruntu?)

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-11-2016, 14: 03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2016 15: 15 przez Tomasz.)
7. Procentowe wskazanie stopnia rozładowania/naładowania akumulatorów.
8. Klapka z zawiasami do miejsca gdzie znajduje się koszyczek na baterie/akumulatory.

Już tłumacze dlaczego: jak wiadomo ikonka baterii na wyswietlaczu podzielona jest na trzy kwadraciki. Śmiało możemy powiedzieć, że pod kazdym z nich kryje się ok 33,3% energii. Przy zgaśnięciu pierwszego nie martwimy sie wiemy, że mamy jeszcze spory zapas, przy zgaśnięciu drugiego nadal śmiało jeszcze popracujemy w terenie ale chodząć już na ostatnim okienku ikonki baterii po kilku dniach czy tygodniach przerwy w używaniu wykrywacza nie wiemy czy baterie/akumulatory są na 5% gdzie zaraz trzeba je zmienić czy na 30% i jeszcze kilka godz ( zawsze chodze na słuchawkach, stąd czas szacuje w godzinach) śmiało pobawimy się w terenie. W Argo procentowe wskazanie stanu baterii spisywało się swiętnie, wykrywacz wyłączał się lub zaczynał wariować dopiero po kilku/kulkunastu minutach gdy wskazanie osiągało 0% a ja kończąc prace w danym dniu przykładowo na ok 30% śmiało wiedziałem, że starczy mi energii na kolejny wypad .
Druga kwestia klapka z zawiasami: myślę, że w Argo, Optimie czy Proximie świetnie się to sprawowało i minimalizowało możliwość zgubienia klapki w terenie podczas wymiany. W Alter71 niestety możną ją całkowicie zdjąć i tym samym zgubić gdzieś w terenie. Osobiscie na tych dwóch kwestiach bardzo by mi zależało przed zakupem wykrywacza na wiosne.

20-11-2016, 20: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2016 20: 40 przez stan.)
Ja to bym radził panowie na razie wstrzymać się z tym koncertem życzeń bo wykrywacz jest dwa tygodnie na rynku właściwie to Ci co go mają używali go od kilku do kilkunastu godzin, myślę że za miesiąc lista powiększy się do kilkuset, a może zapisane zostaną wszystkie możliwości z jakimi spotkaliśmy się w innych wykrywaczach.
Moim zdaniem powinniśmy go najpierw bardzo dokładnie poznać i nauczyć się wykorzystywać w praktyce to co może on zrobić teraz, a podpowiadać tylko błędy jakich się dopatrzymy podczas używania.

Każdy z nas nauczy się jak korzystać z możliwości zmiany częstotliwości, oraz możliwości płynnego przechodzenia od wykrywacza statycznego przez mix aż do programów tematycznych jako wykrywacza wysoko częstotliwościowego.
Przecież dokonać tego możemy płynnie zmieniając niektóre parametry a najważniejsze to wz.audio. , wzmocnienie statyki, i częstotliwość i filtry gruntowe, tym działaniem możemy stworzyć "wiele wykrywaczy"

Siedem z nich zapisać w istniejących programach i praktycznie mamy wtedy przy sobie tyle wykrywaczy ale nosimy tylko jeden, a wtedy zmiana ogranicza się do naciśnięcia przycisku zmiany programu wybraniu go i dostrojeniu do gruntu.
Z praktyki wyjdzie co może by jeszcze było użyteczne, a wprowadzenie jest możliwe w naszym sprzęcie.
Jeżeli wejdzie tu pan Rutyna i zobaczy ten koncert życzeń to myślę że zaglądał tu będzie coraz rzadziej.
Oczywiście jest to moje zdanie i z góry przepraszam jeśli mój wpis kogoś uraził, piszę to w dobrej wierze i oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
20-11-2016, 21: 22
Ja uważam z kolei, że temat może przydać się P. Arkowi. Nie ważne czy to wykorzysta czy nie ale będzie wiedział czego użytkownicy Rutusów oczekują, tylko wyciągnąć wnioski. Nikt przecież nie oczekuje, że to wszystko wprowadzi. No powiedzcie np czy nie brakuje Wam ręcznego strojenia do gruntu?
21-11-2016, 22: 14
(20-11-2016 21: 22)Dragster napisał(a):  No powiedzcie np czy nie brakuje Wam ręcznego strojenia do gruntu?
Mnie brakuje na tyle, że po prostu Altera nie kupię. Niestety Huh
Nie rozumiem, jak producent w tak zaawansowanym sprzęcie dał tylko automat.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS