Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 testy i porównania
29-11-2016, 12: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 12: 08 przez stanis.)
RE: Alter 71 testy i porównania
Myślę że przy jeszcze mniejszej cewce wypadnie lepiej w tych położeniach.

Ziggyjinx separacja Altera na miejscu zaśmieconym żelazem https://www.youtube.com/watch?v=XWBAC7Awhhc
jak widać z włączoną dyskryminacją bardzo dobrze pośród żelastwa "wyłuskał" przedmiot znajdujący się pod liściem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 12: 38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 12: 48 przez robertv3.)
(29-11-2016 12: 00)Dumadar napisał(a):  Film Michała potwierdza, moje testy. Tak jak wcześniej pisałem, najgorsze problemy Alter ma w położeniu 2 monety, przy ruchach 2 i 4. Identyfikację można jeszcze poprawić ustawiając 2 tony. I warto posłuchać podsumowania testu, bardzo mądre i prawdziwe słowa. Każdy powinien je zapamiętać.
Film nie do końca obiektywny na testach wisty smart i deusa są inne monety jak w teście z alterem chodzi o wielkość i wagę monety.
29-11-2016, 12: 53
To test poglądowy. Ja przyczepiłbym się do stanu gwoździ. Przeprowadzałem taki test kilkukrotnie, na różnych monetach, plombach, obrączkach, kolczykami i pierścionkach. Wynik ten sam, największe problemy przy ruchach 2 i 4.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-11-2016, 21: 07
Odniosę się do testu Michała - Sheltona. Test z dużą cewką mocno naciągany. O ile małą cewką przemiatał stosunkowo szeroko - w mojej ocenie jednak nie wystarczająco szeroko, bo efekt maskowania byłby jeszcze większy przy szerszych bardziej zamaszystych ruchach cewki, to już przy dużej cewce momentami przemiatał tuż nad monetą tak by zmusić wykrywacz do zasygnalizowania monety.
Wcześniejsze jego testy z deusem były bardziej miarodajne - szerokie zamaszyste ruchy - imitujące przemiatanie w terenie. Na upartego każdy wykrywacz przejdzie taki test jeśli macha się jego cewką nad monetą i prowadzi cewkę nie wzdłuż narysowanych linii tylko zbliża ruch cewki do monety.
Test w mojej ocenie tendencyjny, próbujący na siłę udowodnić wykrywalność monety. Gdyby cewka prowadzona była szeroko, wychodziła mocno poza szablon - tak jak to powinno się rzetelnie robić, już tak różowo by to nie wyglądało - a z dużą cewką zwłaszcza. Niestety ostatnio w wypowiedziach Sheltona dopatruję się próby gloryfikowania Altera. A okrzyknięcie go rewolucyjnym w świecie wykrywaczy przed premierą rynkową było mocno nieprofesjonalne.
Nie odbierajcie mojej wypowiedzi jako próby zdyskredytowania Altera - mnie po prostu irytuje taki celowy brak obiektywizmu, takie próby udowadniania czegoś na siłę.
29-11-2016, 21: 50
Cytat:Dołączył(a): 22 października 2010, o 19:50
Lokalizacja: Silesia https://www.youtube.com/watch?v=H8JnNHFGWJE
Rewelacyjnie sobie poradził z testem Nail Board - w najtrudniejszym położeniu, z którym wiele topowych wykrywaczy w tym i deus ma problemy, Alter poradził sobie bezbłędnie (na końcu filmu). To wróży Alterowi dużą skuteczność na polu.

Cytat: Odniosę się do testu Michała - Sheltona. Test z dużą cewką mocno naciągany. O ile małą cewką przemiatał stosunkowo szeroko - w mojej ocenie jednak nie wystarczająco szeroko, bo efekt maskowania byłby jeszcze większy przy szerszych bardziej zamaszystych ruchach cewki, to już przy dużej cewce momentami przemiatał tuż nad monetą tak by zmusić wykrywacz do zasygnalizowania monety.
Wcześniejsze jego testy z deusem były bardziej miarodajne - szerokie zamaszyste ruchy - imitujące przemiatanie w terenie. Na upartego każdy wykrywacz przejdzie taki test jeśli macha się jego cewką nad monetą i prowadzi cewkę nie wzdłuż narysowanych linii tylko zbliża ruch cewki do monety.
Test w mojej ocenie tendencyjny, próbujący na siłę udowodnić wykrywalność monety. Gdyby cewka prowadzona była szeroko, wychodziła mocno poza szablon - tak jak to powinno się rzetelnie robić, już tak różowo by to nie wyglądało - a z dużą cewką zwłaszcza. Niestety ostatnio w wypowiedziach Sheltona dopatruję się próby gloryfikowania Altera. A okrzyknięcie go rewolucyjnym w świecie wykrywaczy przed premierą rynkową było mocno nieprofesjonalne.
Nie odbierajcie mojej wypowiedzi jako próby zdyskredytowania Altera - mnie po prostu irytuje taki celowy brak obiektywizmu, takie próby udowadniania czegoś na siłę.

benekpe który z tych cytatów jest prawdziwy? i kto to napisał?

Myślę że powinieneś to powiedzieć Sheltonowi, na PS. może będzie mógł to wytłumaczyć.
Szczerze mówiąc to teraz nie bardzo wiem które twoje wypowiedzi są prawdziwe i wychodzi że nie są do końca uczciwe.
29-11-2016, 22: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 22: 33 przez benekpe.)
stan - nie dostrzegasz różnicy w obu tych testach?
Ja odnoszę się jedynie do tego co przedstawia Michał - ślepy by zauważył, że test jest na dużej cewce mocno naciągany. Z mniejszą cewką na obu filmach już jest lepiej. Dobór odpowiedniej monety też ma kluczowy wpływ na wynik testu. Odniosłem się w obu wpisach do tego co oba filmy ukazują. Z tym, że Shelton w swym filmie zmienił zasadniczo sposób przemiatania większą cewką - celowo?
Nie chodzi o to by coś na siłę udowadniać - wielu oglądając film Michała pewnie odniesie takie wrażenie. Z jedną monetą poradzi sobie lepiej z inną gorzej.
Mała cewka ma zdecydowanie lepszą separację - to potwierdzają oba filmy. I nadal twierdzę, że z małą cewką skuteczność na śmietnikach będzie dużo większa niż z dużą.
Jeśli ktoś upublicznia taki test, to musi on być miarodajny, przeprowadzony poprawnie. Jeśli widać ewidentne triki na poprawę detekcji to test już nie jest niestety miarodajny - a w wykonaniu Michała dodatkowo nieprofesjonalny. Michał w środowisku detektorystów dotychczas był postrzegany jako osoba bardzo obiektywna a to do czegoś zobowiązuje...
29-11-2016, 22: 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 22: 31 przez stanis.)
Jeśli mogę dodać coś od siebie w sprawie przemiatania cewką nad monetą w tym teście, to zauważ Benek że test był robiony w domu/pokoju... więc są blisko ściany/urządzenia AGD ogólnie jest dużo rzeczy które mogły uniemożliwić przeprowadzenie pełnego machania jak w terenie np. blisko ściany z kablami/meble. Nie zarzucał bym więc braku rzetelności czy stronniczości po prostu w pomieszczeniu jest ograniczone pole manewru Uśmiech

Swoją drogą czekam na podobny test z monetą miedzianą bo u Ziggiego też było sreberko.
29-11-2016, 22: 33
To któryś z tych testów jest prawdziwy?, czy oba są robione na siłę, żeby jak to napisałeś "Gloryfikować Altera"?
29-11-2016, 22: 40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 22: 40 przez benekpe.)
Stan - skoro nie dostrzegasz różnicy i intencji testera, to niestety nie mogę z Tobą polemizować.
Polecam zapoznać się z polem testowym Marcina z Mocnego Sygnału.
https://www.youtube.com/watch?v=0smJ55hpri4&t=2s
Od 6-tej minuty opisuje jak można u niego w miarodajny sposób przeprowadzić test Nail Board.
Zastanawiam się, dlaczego Pan Arek nie poprosił Marina o przetestowanie ALtera na jego polu. Ma też fajny test na prędkość procesora "speed test".
29-11-2016, 22: 40
Niezależnie jak by Alter poradził sobie przy szerszych ruchach jest to twoja krytyczna ocena wykonania testu przez Sheltona, Benek. Zatem należało by kierować to na priv do kolegi lub wyrazić ją pod filmem na YT, gdyż w tym wypadku nie stanowi postu w temacie.
Nic nie stoi na przeszkodzie byś wykonał taki test osobiście i podzielił się z nami.
Poza tym jest to test bardziej skierowany na maskowanie, a nie na separację.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS