Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 testy i porównania
29-11-2016, 22: 45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 22: 47 przez benekpe.)
RE: Alter 71 testy i porównania
Maskowanie przez żelazo jest efektem słabej separacji.
Shelton upubliczniając swój test musi się liczyć z komentarzami ludzi oglądających ten test. Ja dostrzegam w nim brak obiektywizmu - i tyle.
W tym wątku przytoczony został ten test - ja się do niego odniosłem - podobnie jak inni. Omawiamy go, komentujemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 22: 55
Żeby było jasne ja nie mam nic do tego jak ty odnosisz się do altera to jest twoje prawo skoro tak czujesz i jest OK. tylko jeżeli chodzi o ten sam test mówisz raz że Alter ma potencjał i wróżysz mu skuteczność na polu, a drugi raz że jest gloryfikowany, w takim samym teście który chwaliłeś, więc ja tego nie rozumię.
Czy może Shelton nie umie robić testów, czy może celowo oszukiwał? a może nikt dokładnie jeszcze nie potrafi skonfigurować tego nowego wykrywacza...
29-11-2016, 23: 07
Ja rozumiem że nie każdemu można dogodzić..ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie żebyś Benek sam zrobił wg. ciebie prawidłowy test i pokazał nam jak wypadł Alter? a jeśli w tym samym teście był by Deus to już w ogóle było by zajebiście.
Tylko nie mów w stylu " testy już robiłem ale zachowłem je dla siebie żeby ktoś mi nie zarzucił że jestem stronniczy" Duży uśmiech
30-11-2016, 07: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016 07: 54 przez benekpe.)
Dlaczego wszyscy na siłę chcą coś testami udowodnić?
Ja nie muszę sobie udowadniać, że Alter jest lepszy od deusa i odwrotnie. Dla mnie to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Ale widzę, że niektórzy jednak mają z tym problem.
Wątek jest już bardzo mocno zaśmiecony, więc na koniec powtórzę ostatni raz. Odniosłem się do ewidentnie nierzetelnie przeprowadzonego przez Sheltona testu - zwróciłem uwagę na to, że świadomie lub nie starał się na siłę udowodnić, że testowany detektor sygnalizuję monetę. Podobnie jak ja, pewnie wielu innych oglądających ten test odniosło takie wrażenie. Taki test będzie szkodliwy dla Altera - niestety. Zdaję sobie jednak sprawę, że inni mogą nie widzieć tego co ja ewidentnie wychwyciłem.
Podtrzymuję to co pisałem wcześniej - Alter ma duży potencjał i rękach doświadczonego operatora nie raz udowodni wyższość na polu.
30-11-2016, 08: 42
Chłopaki mają rację. Po pierwsze Benku, Twoją opinia powinna być skierowana do Michała. A po drugie, sam przeprowadź swoje testy. Przeprowadzałem Nail Board Test kilkukrotnie, swoje spostrzeżenia przedstawiłem na forum. Testowałem różne przedmioty o różnych średnicach i z różnych materiałów. Starałem się przemiatać cewką szeroko
I z taką prędkością jak robię to podczas poszukiwań. Wyniki takie same. Największe problemy to 2 położenie monety, ruch 2 i 4.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-11-2016, 09: 21
A mi się wydaje że Benek nie lubi polskiego producenta i nie tylko na tym forum można poczytać jego negatywne opinie które dla początkujących mogą być jednoznaczne. Ja jestem zwolennikiem polskiej myśli technicznej i czekam z niecierpliwością na mojego Altera. A moderator tego forum o ile jest powinien zrobić porządek z wpisami który ni jak mają się do tematu bo strasznie to wygląda. Nie jest też to forum jedynym które Alter w taki sposób poruszył Oczko
Moim zdaniem nikt nikogo nie namawia do chodzenia z danym dyrektorem a Temat testy porównania powinien zawierać testy i porównania a nie wpisy typu nie bo nie.
30-11-2016, 09: 45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016 09: 48 przez benekpe.)
Ale to nie jest kwestia lubienia czegoś. Jak myślisz - dlaczego wywaliłem 3tys zł na sprzęt który rzekomo nie lubię? Merytorycznie odnoszę się jedynie do tendencyjnie przeprowadzonego testu i tyle. Za chwilę na YT ukaże się pełno produkcji z udziałem Altera. Wielu będzie próbowało udowodnić że to ALter jest najlepszy na świecie inni wręcz przeciwnie. Ja piszę o moich spostrzeżeniach. Jak widzę że Alter się wzbudza pod liniami WN to piszę o tym, jak schodzę z czułości wzmocnienia audio i Alter robi się płytki - piszę o tym, jak nie mogę go złożonego włożyć do mojego bagażnika - piszę o tym, jak duża cewka ma problemy z drobnicą i separacją - piszę o tym...itd. Forum ma służyć do tego by dzielić się własnymi wrażeniami - tak też robię.
Jak dostrzegam problem braku czytelności toru audio (za co jestem mocno krytykowany) - pisze o tym - za chwilę potwierdzają to inni użytkownicy, do których dotarł ten sprzęt.
Zrozumcie w końcu - ja nie wymyślam sobie tych wszystkich rzeczy - one mają miejsce - to są fakty. Nie próbujcie zaklinać rzeczywistość. Wielu potwierdza już to o czym wcześniej pisałem - wielu też nie musi się z tym zgadzać - to zrozumiałe. Jednak forum ma służyć wszystkim i zawierać różnorodne opinie. To że to forum dotyczy produktów rutusa wcale nie oznacza, że jedynie zadowoleni użytkownicy mają prawo na swoje subiektywne wypowiedzi. Alter nie jest doskonały - jak większość wykrywaczy i trzeba mieć tego świadomość.
Bądźmy uczciwi wobec samych siebie i przyjmijmy ze spokojem krytykę posiadanego sprzętu. Jedni są bardziej krytyczni inni mniej - to też zrozumiałe. Jednak próba siłowego gloryfikowania sprzętu jest mocno nieuczciwa i mija się mocno z prawdą.
Powtarzam kolejny już raz - w mojej ocenie Alter jest udaną konstrukcją z dużym potencjałem.
30-11-2016, 15: 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016 15: 56 przez front247.)
Trochę faktów na początek.
Kto się interesuje detektorystyka ,testami ten wie że najlepsze testy w sieci robią na wyspach i ..w Rosji. Merytoryka,wiedza oraz audiowizualnny estsyczny przekaz jest na wysokim poziomie.
Shelton jest pierwszym polskim testerem (yuotuberem) który złamał ten badziwny syndrom niedbałego testingu w Polsce,goscia mamroczacego cos pod nosem nagrywającego film tosterem .
On jest człwoiekiem który pokazuje,wyjaśnia i uzasadnia..tam się wszystko zawsze trzyma kupy. Otoczka wizualna trzyma wysoki poziom i tak byc powinno.
Nie mam tu na mysli szeregowych poszukiwaczy w Polsce którzy nieraz wrzucą jakiś film z testem itd. Bardziej chodzi mi o ludzi którzy chcą coś pokazac i testujea systematycznie.

To tyle o testach.

Benek z całym najwiekszym szacunkiem,ale chyba nie powinienes zarzucac Sheltonowi publicznie braku obiektywizmu i jakości testu,tylko prywatnie ,bo jest w tym mała hipokryzja. Pamietam dobrze twój post z PS gdzie mówiłęs o tym ze nie bedziesz robił zadnych testów z deusem i alterem bo takie testy nei mają sensu.
To wiedz jednak ze dla wielu ludzi maja sens..i chyba do tych ludzi skeirowany jest kanał Sheltona,dla tych co lubia testy i porównania. Szanujmy takie osobyUśmiech,dla mnie osobiscie test przedstawiony rzetelnie.Dumadar zresztą w swoim poscie potwierdza jednak prawidłowośc testu Michała...czyli podobne wrecz te same reakcje altera. Jedna mucha może sie mylić ale 2 nie Uśmiech
Pomijam to ze osobiscie uwazam nail board test za mało miarodajny w samej swojej istocie dla cech skutecznego szukania jakimś wykrywaczem,ale zawsze miło popatrzec ze jednak jedna wykrywka reaguje tak a inna inaczej.Uśmiech

Benek z tego co czytam ciebie widze ze jestes człowikeime ciekawym i dociekliwym -super cechy. Tym bardziej szokuje mnie ze do tej pory nie chciałeś jednak wytestowac bezp[osrednio wykrywaczy które masz u siebie..wiemy jakie Uśmiech..cóż to za wysiłek kartka papieru kilka gwozdzi,telefon wystarczy nie musi byc kamera,wrzucić do sieci i..wtedy napisac ze tamten test nierzetelny -to by było naprawde coś....Ja bym nie wytrzymał kładąc sie spać żeby nie sprawdzić Uśmiech.A mój alter..cóż jescze go skłądają...uff czekam wiec nadal Uśmiech
ps.
Teraz ogladałem ten test 3 raz...przemiata cewką poza gwozdzie,mysle że ten test ma własnie na celu ,,wywołać,, monete pośród gwożdzi za wszelka cene....odległosci na kartce po to są tak dobrane,żeby cięzko było oszukiwać w tym teście-taka istota tego testu,co za kłopot zasypać monete skrzynką gwożdzi w lesie..tez mozna tak potestować ale to już nie nail board test ;")
Na wspomnianych kanałach angielskich czy rosyjskich są testy takze te najbardzeij odzwierciedlające w stylu NBT....czyli moneta zakopana pomiedzy ustawionymi na róznych głebokosciach zardzewiałymi gwozdziami..chyba najlepsze są takie testy .
pozdrawiam
10-12-2016, 16: 52
Dziś wędzenie na działce to i czas testów z alterem, niestety pogoda nie dopieszczała i padało więc jakieś 2-2,5h tylko zabawy. Program dźwiękowy kolegi altertomka ten ostatni 8 tonowy z tym że pierwszy ton 98 Hz zamieniony na 104 Hz bo po ponownym włączeniu wykrywacza z 98 Hz robiło się 500 Hz (błąd w oprogramowaniu).
Teren na działce nie do końca czysty tzn w bliskiej okolicy drobne żelazo i mogą być (nie znalazłem ale ja to wiem) śruciny od wiatrówki (a teren wielokrotnie przekopywany).
Na początek ustawienia:
program monety: 13 200 kHz, wzmocnienie audio 50, maskowanie zawsze 0 i filtr gruntu od 1 do 4
i drugi program to podstawowy wzmocnienie audio i filtry jak wyżej.
Wnioski:
Szeląg pruski Fryderyk Wilhelm (dziadowskie sreberko próby chyba 150) widziany na 15 cm (głębiej nie sprawdziłem sam nie wiem czemu).
Duże srebro współczesne angielska moneta z królową (próba chyba 900) 38 mm na głębokości 28 cm - cisza i nie gra czasem pierdnie na kolor i cisza. (byłem bardzo zdziwiony i skonsternowany).
Wrzucam program duże srebro i moneta widoczna. Przeglądam go i widzę ustawienie kamienie magnetyczne na +10.
Po powrocie do programu monety i podstawowego i przestawieniu kamieni magnetycznych na +10 moneta była widoczna.
Postanowiłem zadzwonić do kolegi Sapera ("koło ratunkowe" myślę pogadam).
Po przywróceniu programu fabrycznego monety i zmianie dźwięków na te co wyżej atertomka (saper polecał relikty) podbiciu wzmocnienia audio na maxa czyli na 60 i wzmocnienia statyki na 30, SAT na 1 i sygnału wiodącego na 6. Moneta była dobrze widoczna na filtrze 3 i w miarę dobrze na 4 (jak najechałem idealnie cewką) maskowanie zawsze na 0, ale ten sam szeląg FW był też widoczny z 20 cm w ziemi (wcześnie sprawdzałem tylko na 15 cm).
Aby głębiej sięgnąć trzeb wolniutko cewką machać lub inaczej jak to mówił saper dobrać odpowiednią prędkość. Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie że w alterze programowo coś jest kombinowane przy strojeniu do gruntu że on jest zawsze taki spokojny. No i ta korekcja kamieni tu mi zabiło ćwieka. Bo korekcja kamieni to grzebanie przy zmianie fazy strojenia do gruntu i tak wykrywacz przy korekcji kamieni ustawionej na 0 (sprawdzałem po 2 razy) dawał odczyt gruntu na 86,3 ale przy korekcji ustawionej na +10 dawał już odczyt na 86,9. I tu mnie to zastanawia bo jeżeli korekcję dajemy na - czyli ukrywamy kamienie magnetyczne (to faza od gruntu powinna iść na + aby uspokoić wykrywacz tak na logikę mi się wydaje) a jeżeli dajemy korekcję na + to faza powinna iść na minus aby głębiej sięgnąć ale i kamienie będą widoczne a tu przy strojeniu (KM na +10) faza jest wyraźnie wyższa (nieco ale jest). Niestety nie sprawdziłem jaka by była na -10 bo zaczął padać deszcz i do mięsa trzeba było iść ale to może być wbrew pozorom bardzo istotny parametr ustawień przy szukaniu monet.
Małe uzupełnienie, Saper poprosił mnie abym zrobił test powietrzny na max czułości na obie monety w nie modyfikowanym programie monety i statyk na programie monety duże srebro miało zasięg w powietrzu 30 - 33 cm a szeląg 20-23 cm natomiast w programie statyk duże srebro miało zasięg 45-46 cm a szeląg 25-26 cm i te wartości (lub zbliżone) Saper mówił że powinienem osiągnąć taki zasięg w ziemi (dynamiczny) po podkręceniu programu monety. Wzmocnienie audio na max czyli 60, wzmocnienie statyki na 30, w SAT na 1 - udało się po zdjęciu jeszcze maskowania na 0 (od razu z 4 zszedłem na 0). Duże srebro sprawdziłem tylko na 28 cm bo tak maiłem przygotowaną dziurę w dołku i zaczęło padać szeląga z 15 cm zdążyłem wcześniej sprawdzić na 20 cm i był widoczny (korekcji kamieni tu nie ruszałem). Nie wiem dlaczego wcześniej ta moneta nie była widziana może to różnica wzmocnienia audio 50 a 60 robi taką różnice. Sam nie wiem ale deszcz pokrzyżował mi dalsze testy. W każdym bądź razie na samym początku przestawienie KK na +10 dawało zdecydowanie lepszy i pewniejszy sygnał na dużą srebrną monetę.
12-12-2016, 20: 21
Witam dzisiaj 2 godziny pole Mokre ustawienia jak wyżej i straszna kaszana w uszach i wogole brak konkretów trzy machniecia stabilne 104 ale po ponownej próbie 58 poza tym nie chciał się dostroić wychodziło 84.4 a po zbliżeniu do gruntu dawał niby sygnał zalegającego przedmiotu stalowego ale musiał być to złoty pociąg ponieważ całe pole tak Masakra. Zero lini wysokiego napięcia itp
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS