Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 testy i porównania
12-12-2016, 21: 26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2016 21: 27 przez mazur.)
RE: Alter 71 testy i porównania
W alterze jak będziesz patrzył na ID to będą płytkie dołki bardziej polegaj na dźwięku jak jest na kolor to kop i nie patrz na ID jak podkopiesz to i ID się pokarze. Ja dziś kopałem na mikrej łące i stroił się nisko ale działał. Może było spróbować znaleźć odpowiednie miejsce do zestrojenia gruntu na strojeniu fabrycznym albo zejść z czułością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2016, 07: 48
Próbowałem zachodzić z czułością nic nie dawało co do dźwięków też zmieniły sie co chwilę
13-12-2016, 08: 55
To na fabrycznym trzeba było spróbować, poszukać czystego miejsca i jeszcze raz. Może coś źle robisz przy strojeniu.
13-12-2016, 10: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016 15: 14 przez stan.)
Przyczyną takiego zachowania wykrywaczy z reguły jest występowanie w glebie rud żelaza, soli lub innych minerałów, także na mokrych torfowiskach, ratunkiem może być użycie wysokiej częstotliwości, najwolniejszych filtrów gruntowych, 1- 2, obniżanie czułości, i wzmocnienia audio.
Musimy próbować dobrać odpowiednio te parametry.
Jeżeli jest problem z dostrojeniem do gruntu nawet wtedy, to pozostaje poszukiwanie na gruncie fabrycznym.

Pomaga też nieraz dokręcenie nakrętki przewodu cewki i odpowiednie jego umocowanie, ale także wyłączenie tel. Duży uśmiech
13-12-2016, 11: 03
Telefon zawsze jest w drugiej kieszeni ale najprawdopodobniej coś z gleba bo po przejściu na drugie pole 30metrow za droga cisza i strojenie 86.9
Jedyne co mi jeszcze przeszkadza to zmienność dźwięków w sensie że w jednym miejscu sygnał daje od srebra po miedziany kawałek do folii aluminiowej trochę Masakra nawet proxima była bardziej. Zdecydowana co ma pod cewka
13-12-2016, 11: 17
Cytat:Przyczyną takiego zachowania wykrywaczy z reguły jest występowanie w glebie rud żelaza, soli lub innych minerałów, także na mokrych torfowiskach, ratunkiem może być użycie niskiej częstotliwości,

Stan, tu się mylisz. Niska częstotliwość nie nadaje się na gleby o dużej mineralizacji. W takim wypadku, tylko wysoka częstotliwość.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-12-2016, 15: 17
(13-12-2016 11: 17)Dumadar napisał(a):  
Cytat:Przyczyną takiego zachowania wykrywaczy z reguły jest występowanie w glebie rud żelaza, soli lub innych minerałów, także na mokrych torfowiskach, ratunkiem może być użycie niskiej częstotliwości,

Stan, tu się mylisz. Niska częstotliwość nie nadaje się na gleby o dużej mineralizacji. W takim wypadku, tylko wysoka częstotliwość.
Oczywiście masz rację kolego Dumadar moja pomyłka już poprawiłem, ale dobrze że ktoś czyta ze zrozumieniem i może zwrócić uwagę na pomyłki Duży uśmiech
13-12-2016, 15: 41
Witam dzisiaj Las ustawienia takie same jak wcześnie i pewny sygnał 111 słupek bez odchyleń za szpadel wbijam mało szpadla nie polamelem znaleziskiem okazało się stalowe lub zeliwne koło średnicy 60cm zalegalo 3cm pod darnia po wykonaniu test powietrzny cały czas wskazywał 111 dopiero przy dotknięciu Brzęczek
13-12-2016, 20: 04
Dobrze że nie rozrywkowe znalezisko Uśmiech
13-12-2016, 20: 25
Dokładnie a w sumie nie daleko wzywalem saperów nie wiem o co chodzi nawet nie patrząc na id sygnał mocno do kopania kurczę no myślałem że nie będzie Aż takich omylek
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS