Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia
29-11-2016, 11: 37
Fotografia
Więc tak. Fotografia to jedno z moich zainteresowań. Niestety od bardzo dawna zaniedbywane. Pstrykałem namiętnie w szkole średniej w latach 90. Potem praca w delegacji, wojsko, żona i dzieci, zawsze brakowało czasu. O teorii jakieś pojęcie mam, podstawowe zasady i terminy są dla mnie jasne. Szukam sprzętu dla początkującego, bo mimo jakiejś tam praktyki, za takiego się uważam. Na przeszkodzie stoi przede wszystkim ilość gotówki, którą dysponuję. Szukam czegoś do 2000 zł. Tak, wiem, że to niewiele. Biorę pod uwagę sprzęt Pentaxa, Nikona i Canona. Jestem świadom, że wybierając konkretnego producenta wiążę się z jego rozwiązaniami i systemem obiektywów, które są przeznaczone dla jego aparatów. Rozważam sprzęt nowy, ale i też używany (body). Obecnie rozważam Pentaxa K-50, Nikona D3200 i Canona 1200 z obiektywami kitowymi. Znam wady i zalety poszczególnych systemów. Myślę o kupnie używanej puszki i zainwestowaniu w porządny obiektyw. Właśnie w tej kwestii oczekuje pomocy. Który z używanych modeli wybrać? Jakie starsze modele aparatów są według Was warte uwagi. Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie w stronę Pentaxa.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 12: 59
RE: Fotografia
Nie wiem czy w takim wypadku, przy kwocie 2000 , nie lepszym rozwiązaniem było by kupić jakiś dobry kompakt z dużym powiększeniem, i dobrą matrycą.
Teraz kompakty dobrych firm robią dobre zdjęcia i niewiele a może nawet lepsze niż lustrzanki z niższej pułki.
Jakość zdjęcia i tak w większym stopniu zależy od umiejętności fotografa Duży uśmiech
Dla amatora to noszenie i wymiana obiektywu jest trochę uciążliwa.
Jeżeli chcesz drukować zdjęcia amatorsko format max A4 najpopularniejsze to nadal 10x15 i 13x18 wiec rozdzielczość wystarczająca.
Do tego dobry statyw i lampa, ja jednak staram się lampy nie używać.
Kiedyś zaczynałem od zenita i puźniej godziny w ciemni to była dopiero jazda szczególnie przy kolorze, ( ustawienia Altera to w porównaniu z doborem ustawień filtrów w kolorze czasów i temperatury wywoływania pestka)
potem był już kompakt Kodaka, a ostatnio od wielu lat Canon PowerShot SX20IS i jestem zadowolony.
Chociaż już myślałem o kupnie nowszego kompaktu i już z przyzwyczajenia Canona, jednak narazie zostanę przy starym bo mam już inną zabawkę i trzeba ją opanować. Duży uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-11-2016, 13: 18
Nie Stan, kompakt zupełnie odpada. Za dużo ograniczeń. Zgadzam się z twierdzeniem, że na jakość zdjęcia przekładają się przede wszystkim umiejętności fotografa. Nie napisałem co ma być tematem zdjęć. Makro, portrety i krajobrazy. Wiem, dość szerokie spektrum upodobań.

29-11-2016, 13: 31
Ale ja myślę o kompaktcie z pełną możliwościom ustawień manualnych a nie takim typu idioten kamera, oraz możliwością zapisu w jpg, oraz RAW.
Niektóre z nich są lepsze od słabszych lustrzanek.
Oczywiście każdy ma swoje upodobania.
29-11-2016, 16: 04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 16: 48 przez EL NINO.)
Dumadar mam profikompakt Canon G10 ,y poznej pare lat temu dokupilem z drugej reky starse 10 latne kvalitne ,zadbane lustro Canona 20 D s bazovym objektivom 18-55 za 160 eur -barzo tanio. oba aparaty daju dobre foto,ale lustro daje lepse. scegolne jak jest barzdo duzo ,,abo zamalo sviatla ... z drugej strony to dzisaj mozes zakupic 1 calovy kompakt z dobrym objektivem jak pise kolega stan , abo sony nex - lehky-kompaktovy y matrica velikosci lustra.
29-11-2016, 17: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2016 17: 04 przez @liens.)
panowie ja uzywam Fujii HS20XR Finepix i powiem ze mozliwosci ma super chociaj juz ssa nowsze modele.. https://www.youtube.com/watch?v=WooQM4Ah5ZA
29-11-2016, 18: 33
Mogę Ci polecić bo używam Nikon D5200 ale z obiektywem 18-105. Na początek będzie super. Nie bierz kita 18-55 bo to szajs. Możesz pstrykać w trybach, albo całkowicie w manualu. Podstawowe stałki też w rozsądnych cenach. Wiadomo im jaśniej tym drożej,ale to się tyczy wszystkich firm. d3200 też podobno fajny, ale nie miałem go w ręce.
Na temat canona i pentaxa nie podpowiem bo nie miałem z nimi do czynienia.
Pozdr
08-12-2016, 13: 49
Wybór padł na Pentaxa k-50.

19-05-2017, 13: 01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2017 13: 02 przez DecimusMeridius.)
no i jak sie sprawuje Pentax?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS