Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter w Praktyce - czyli jak wykorzystać altera
27-04-2017, 10: 10
RE: Alter w Praktyce - czyli jak wykorzystać altera
Pozwolę sobie wstawić linka z You.... Człowiek w kilku odcinkach dokładnie opisuje funkcje Altera jak i sam wykrywacz.Dla mnie jest to bardziej zrozumiałe niż instrukcja fabryczna,bo opis jest poparty przykładem,idealne dla takich lajkoników jak ja Uśmiech .Jak już gdzieś jest na forum,to nie zauważyłem.
https://www.youtube.com/watch?v=4QXDJcS5_yo

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2017, 11: 53
A jak ustawić Altera,żeby pracował jak Argo w trybie Relict?
30-04-2017, 16: 01
tymek to poco kupiłes Altera jak chcesz miesz tryb relict??
30-04-2017, 16: 18
Tak z ciekawości pytam.Do lasu był dobry,sięgał głęboko.
30-04-2017, 16: 57
alter ma to własnie i wiele wiecej..
30-04-2017, 17: 05
Teraz musisz nauczyć się co czyni wykrywacz głębszy i wolniejszy a co szybszy ale płytszy, do tego służą filtry. Im niższy filtr tym głębszy do tego odpowiednie maskowanie, i częstotliwość zadanie polega aby odpowiednio sobie dopasować do miejscówki rodzaju szukanych przedmiotów i swoich predyspozycji, a także rodzaju gleby.

Tutaj właśnie alter daje nieograniczoną ilość kombinacji, na początek właśnie trzeba wiedzieć jak zmieniają wykrywacz poszczególne parametry, takie jak częstotliwość (tak ogólnie im mniejszych przedmiotów chcesz szukać tym wyższa częstotliwość ale bez przesady), filtr (im wyższy tym płycej ale drobniejsze przedmioty łatwiej znaleźć) i maskowanie ograniczone przez producenta (jednak im mniejszych szukamy przedmiotów i wyższy filtr, tym mniejsze maskowanie) . Tu jeszcze role odgrywa rodzaj gleby ale nie wszystko naraz, oczywiście że można nie trzymać się tych reguł, ale tylko wtedy kiedy dokładnie wiemy co chcemy robić...

Jeśli nie mamy doświadczenia radzę zaczynać od programów fabrycznych, i po ich opanowaniu dostosowujesz parametry tych programów zgodnie z zasadami i swoimi potrzebami, aby osiągać maksimum.

Trudniej to opisać ale w praktyce jak załapiesz o co chodzi to już będzie z górki.

Trzeba być na bieżąco z forum tu koledzy chętnie zaczną zaraz dzielić się swoimi praktycznymi spostrzeżeniami, bo na razie to wszyscy Altera dopiero poznajemy.
30-04-2017, 17: 32
Stan nie przesadzaj z tym "dopiero poznajemy"
Alter jest na rynku pół roku z głównych ustawień wpływających na pracę ma raptem 2(słownie dwa) więc nie jest to jakiś wykrywacz z kosmosu.
X-terra 70 jest bardziej somplikowana w obsłudze od Altera
Czego tu się uczyć i co poznawać?????
30-04-2017, 17: 41
Pisząc "dopiero poznajemy" nie miałem na myśli samych ustawień tylko różne sytuacje w terenie i ich opisanie wiec takich ciekawych opisów skrajnych sytuacji czy zastosowań jeszcze za wiele nie ma, nie trafiło mi się jeszcze Alterem np złoto, czy jakieś łańcuszki, czy wyłuskiwanie kolorku na śmietnikach.
30-04-2017, 17: 49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2017 17: 49 przez daro.)
Ja juz wiem,że Alter ustępuje Deusowi na drobnym złocie typu łańcuszek.
Na dużej powierzchni cewki (DD) złoty łańcuszek identyfikowany jest jako stal a dopiero na jej środku widzi słaby kolor Deus całą cewką widzi kolor z ID powyżej 50.
Co do zaśmieconego terenu jest OK w śmietnisku odłamków i kulek szrapnelowych na terenie jednej z największych bitew 1 wojny światowej nawet kolorowe skrawki pierścieni wiodących nie dają rady się schować Oczko
30-04-2017, 17: 56
Faktycznie cewka DD 28 nie cała powierzchnia jest aktywna jedna strona prawa i środek działają, prawa krawędź jakby nie działała
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS