Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter w Praktyce - czyli jak wykorzystać altera
23-05-2017, 18: 32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 18: 36 przez Nightmare.)
RE: Alter w Praktyce - czyli jak wykorzystać altera
(30-04-2017 17: 41)stan napisał(a):  Pisząc "dopiero poznajemy" nie miałem na myśli samych ustawień tylko różne sytuacje w terenie i ich opisanie wiec takich ciekawych opisów skrajnych sytuacji czy zastosowań jeszcze za wiele nie ma, nie trafiło mi się jeszcze Alterem np złoto, czy jakieś łańcuszki, czy wyłuskiwanie kolorku na śmietnikach.

Mój kolega to farciarz, albo ma lepsze miejscówki Zhm Jego pierwsze wyjście z Alterem, pierwszy sygnał i złota obrączka Zdziwko. Ostatnio trafił złoty sygnet, chodzi na fabrycznym programie Monety, wskazania ID na sygnet 50.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 10: 26
(30-04-2017 17: 56)stan napisał(a):  Faktycznie cewka DD 28 nie cała powierzchnia jest aktywna jedna strona prawa i środek działają, prawa krawędź jakby nie działała

Jestem ciekaw co na to sam pan Rutyna?
30-05-2017, 16: 32
stan, ty chyba jaja sobie robisz , schemat działa cewek juz był niejednokrotnie pokazywany ..
30-05-2017, 18: 14
Myślę że nie czytasz ze zrozumieniem, to jak działa cewka DD to chyba wiedzą wszyscy, ja mówię o tym że w odróżnieniu od cewki DD29 na przykład w argo gdzie działanie było rozłożone symetrycznie, w mojej cewce w alterze to działanie jest przesunięte na lewą stronę, z prawej strony cewka staje się aktywna dopiero kilka cm od krawędzi nawet dotykając brzegu cewki, natomiast lewa działa od początku krawędzi.
A te schematy to też pokazują tylko ogólnie, w praktyce nie jest to prostopadłościan, a właściwie romb gdzie góra jest szersza i zwęża się in dalej na głębokość na szerokości cewki, na długości cewka działa od brzegów co prawda cewka od argo nie była okrągła i może z tond ta różnica
30-05-2017, 21: 33
No cóż cewka DD to dwa uzwojenia TX i RX jedno jest nadawcze a druga odbiorcze
12-10-2017, 14: 39
Szukając depozytów lub większych przedmiotów z koloru czy ze stali w miejscach z powierzchniowym dywanem stali czy koloru (np,ruinki) gdzie machanie sondą przy ziemi powoduje bardzo silną widoczność obiektów zalegających płytko w ziemi i maskowaniem większych zalegających głęboko.Wystarczy unieść sondę do kilkudziesięciu cm nad ziemię aby detektor przestał widzieć gwoździe i inne mniejsze obiekty.Wysokość machania sondą uzależniamy od siły z jaką detektor sygnalizuje płytko zalegające obiekty.Jeśli machamy na 40-50 cm nad ziemią detektor traci z pola widzenia mniejsze i nieduże przedmioty a jest w stanie wykryć duże fanty jak depozyty zalegające głębiej.W Alterze do takich poszukiwań ustawiam filtr 1 a w Argo f.relikt i na bieżąco ustalam wysokość machania sondą zależnie od tego czy jeszcze widzi płytkie obiekty i jak mocno .Nie trzeba wolno machać sondą ze względu na to ,że poszukiwane obiekty dadzą duży rozległy sygnał.Ten sposób szukania dużych obiektów metalowych najlepiej sprawdza się w detektorach z dużym zasięgiem i dużych sondach.Alter z DD28cm i Argo DD29cm nadają się do takich poszukiwań wyśmienicie.W ten sposób można też od czasu do czasu znaleźć płycej zalegające kolory zalegające między stalą.Wszystko zależy od tego ile sygnału od koloru przebije się przez stal,w jaki sposób zalegają względem siebie,od ich wielkości itp.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS