Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pro Pointer Garrett (czarny)
27-12-2016, 11: 41
Pro Pointer Garrett (czarny)
Panowie.Kupiłem używanego kreta(3 miesiące gwarancji).Wczoraj byłem w terenie i zauważyłem że krecik czasem się wzbudza(w sumie to podczas szukania fantu nie przestaje popiskiwać) i trzeba go wyłączyć i włączyć żeby przestał.Jest to troszkę irytujące i stąd pytanie,czy "ten typ tak ma" czy wysłać do proscana na gwarancję,puki jeszcze jest?

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2016, 12: 23
RE: Pro Pointer Garrett (czarny)
Mam kreta gareta i takich jaj to nie widziałem. Owszem, musiałem odsunąć od niego ale Argo bo wykrywka wygrywała mi melodie po całej skali. Ale gareta nigdy. Proponuję odesłać do sprzedającego, albo oddać na gwarancji.
Sorry przypomniało mi się że raz tak miałem i myślałem że się popsuł bo dawał do tego jeszcze dodatkowy sygnał w postaci jak karetka, ale okazało się że to bateria padła. Po zmianie było ok.
27-12-2016, 13: 12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2016 13: 54 przez długi.)
Dzięki kolego,właśnie stawiam na baterię i zobaczę co dalej.Sprzedający pewny gość i świadomie by mi takiej "lipy" nie wcisnął Oczko
Jeszcze jedno zauważyłem.Jak przycisnę końcówkę lub "odegnę" ją w którąś stronę,to też się wzbudza.Sprawdzi ktoś u siebie czy też tak ma?

27-12-2016, 19: 21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2016 19: 22 przez mazur.)
To normalne (częsta przypadłość) w czarnym krecie zwłaszcza jak był rozbierany i po złożeniu kabelek jest źle ułożony, jak go włączasz to przyłóż do ziemi żeby się zestroił i wymień baterię.
27-12-2016, 19: 32
Dzięki kolego mazur.Chyba jednak wyślę do proscana na gwarancję niech mi to poprawią.W końcu dali gwarancję,zaplombowali kreta to chyba łaski nie robią Oczko

29-12-2016, 09: 47
Inni użytkownicy piszą także że potencjalne wzbudzania to: tel. komórkowy za blisko kija, linie energetyczne, słaba bateria. Spróbuj wywołać te wzbudzanie na załączonym i wyłączonym telefonie. Przetestuj te same nastawy w rożnych warunkach tła elektromagnetycznego.
29-12-2016, 11: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2016 11: 18 przez brzoza.)
Daj na gwarancję jeśli wymiana baterii nie pomogła. Mój czarny garrett nigdy się sam od niczego nie wzbudzał. Co do wyginania go to tak, jeśli na siłę odginam końcówkę to piszczy.
30-12-2016, 11: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2016 11: 19 przez długi.)
rambo7,po wymianie baterii jest to samo,on nie wzbudza się sam z siebie,tylko jak np.mocniej przycisnę do ziemi lub czegoś innego i czasem się tak zawiesza i piszczy do puki nie wyłączę.Nie ma na to wpływ żadne pole ani fale.Brzoza,u mnie wystarczy lekko przycisnąć czubek kreta albo naprawdę delikatnie wygiąć i już piszczy.W poniedziałek napiszę do proscana z informacją że odsyłam sprzęt i zobaczymy jak sprawa się zakończy.Oczywiście napiszę co i jak.

30-12-2016, 14: 11
Tak, masz usterkę.
Czubek to nieźle musiałbym przycisnąć aby zapiszczał. Co do wyginania to już mniejsza siła potrzebna, ale na pewno nie jest to "delikatne wygięcie"
Zawieszanie odpada. Nawet jak coś docisnę to automatycznie wraca do normalnej pracy.
Automatycznie się stroi do gruntu bez żadnego tam zestrajania ręcznego.

A tak na marginesie to jestem z niego bardzo zadowolony
30-12-2016, 23: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2016 23: 18 przez mazur.)
Mój też do pierwszej naprawy którą robiłem sam (wymiana włącznika) nie miał takich objawów tzn działał ok. nie wzbudzał się potem rozbierałem go kilka razy i raz było lepiej (dobrze) raz gorzej. Moim zdaniem w krecie był wymieniany włącznik który psuje się nagminnie i firmowy wytrzyma 2,5 - 3 lata a potem co 1,5 roku trzeba robić (czarny garrett 1 wersja). Więc twój był pewnie naprawiany a ułożenie kabla przy składaniu to loteria i serwis może się usrać albo za 1 razem albo za 20 ale się uda złożyć idealnie a to twa. Więc albo oddaj albo baw się sam aż się uda złożyć (tylko nie rozwal przycisku bo to nagminne przy rozkładaniu - sam wiem co piszę Uśmiech) metodą prób i błędów lub zaakceptuj tę wadę po rozkładaniu elektroniki w tym dziadostwie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS