Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magnes
11-01-2017, 16: 26
Magnes
Co panowie myślicie o takim magnesiku . Do rzucania i ewentualnego montażu na teczce http://www.magnesy.eu/um-70-x-40--m10--n...-6002.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2017, 20: 34
RE: Magnes
70x60 troche ciezki. Razem z obudową i liną jak namoknie dalej niz 15m nie rzucisz. Za to cały rower po krzakach zatopionych i mule, zaroślach za rame spokojnie wyciągnąłem. Niestety coś za coś. Ciezko daleko rzucic ale jak złapie to nie puszcza. 70x40 lżejszy ale pewnie nie dużo. Jak cena Ci odpowiada to bym brał
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-01-2017, 21: 42
Dzieki wielkie za podpowiedz . A można coś podobnego gdzies taniej kupić
12-01-2017, 06: 16
Pisz po forach. Szukaj używki.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-01-2017, 09: 17
Dokładnie,ja kupiłem taki z 30m.linki alpinistycznej za 170zł.już z przesyłką.

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE (obecnie Honda Tranalp)
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
Strzelam z czarnoprochowców(3x Remington Szczęśliwy )
12-01-2017, 09: 21
Ja z kolei brałbym magnes nie mniejszy od 70x50 i co najmniej N42.Jeśli magnesowanie to także z łódki a wtedy dobre będą nawet dwa złączone ze sobą takie magnesy.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
12-01-2017, 10: 13
Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi Uśmiech Napisałem już na PS . Zobaczymy czy ktoś się trafi
12-01-2017, 10: 58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2017 11: 04 przez Regis.)
Jeszcze jedna ważna sprawa.Magnesy z linka jeśli wkręcisz do nich uchwyt to są kiepskie ze względu na ten uchwyt umieszczony na jednej z dwu najważniejszych powierzchni przylegania/łapania fantów.Przez to zostaje tylko jedna powierzchnia gdzie magnes łapie całą siłą a boki mając małą powierzchnię przylegania łapią,utrzymują znacznie słabiej.Kupując normalny magnes i dobrą obudowę np. https://www.olx.pl/oferta/obudowa-do-mag...914cd49574 masz pewność,że magnes jest dobrze zabezpieczony i masz dwie wolne płaskie powierzchnie maksymalnego uciągu,udźwigu,przylegania czy jak tam zwał.Ciągnięcie magnesu odbywa się za bok obudowy czyli optymalnie płaskim po dnie a przy tym magnesie z Twojego linka ciągnie się go tylko bokiem po dni czyli słabszą,małą powierzchnią przylegania.Ponadto może zdarzyć się ,że magnes tak mocno przylgnie do większego stalowego przedmiotu lub zaczepi się o korzen,że ręcznie go nie wyciągniemy i wtedy trzeba posiłkować się samochodem.Jakoś słabo widzę aby uchwyt umieszczony bezpośrednio w magnesie wytrzymał takie holowanie.
Nie mam pewności ,ale wygląda to jakby magnes z linka miał obudowę a spód magnesu pozostaje odkryty i to jest kolejna wada.Magnes jest kruchy.Prędzej czy później pojawią się jakieś ubytki i pęknięcia.Mój neodym przy wymiarach 75x50 lub 75x50 i N42 miał udźwig 250 kg a magnes z linka 70x40 jak podaje sprzedawca 310kg przy tym samym N42.W jaki sposób magnes o mniejszej powierzchni przylegania może mieć udźwig większy o 60 kg od większego ? Niektórzy sprzedawcy przesadzają w podawaniu siły magnesów którymi handlują.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
16-01-2017, 13: 51
No nic przyszła pora na decyzja mam dwa typy i nie wiem cze lepszy o troche większej średnicy za to o mniejszym n czy o mniejszej średnicy a o większym n
http://magtom.pl/magnes-neodymowy-mw-70x...p-525.html
http://magnesywawa.pl/magnes-neodymowy-m...p-274.html
04-02-2017, 08: 30
Juz kupiłem. 8 x 3 cm walec n 42 i powiem tylko tyle ma moc . Samom rękom nie idzie oderwać . I jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc .
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS