Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 DD 28cm vs Argo DD29cm
06-02-2017, 22: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2017 22: 57 przez Regis.)
RE: Alter 71 DD 28cm vs Argo DD29cm
(06-02-2017 10: 46)daro napisał(a):  Pytanie do twórcy i autora testu czyli Regisa
Czy nie dało się ustawić niższego filtru gruntu i maskowania?
Z moich doświadczeń wynika ,że każdy kolejny filtr obniża zasięg średnio o kilka centymetrów niezależnie od częstotliwości więc test na 1 filtrze spokojnie dorzuci te 10cm do zasięgów a roztopy"wiosna" kolejne cm.

Dla wiarygodności testu detektory wymagają stabilnej pracy co musi być słychać na filmie.Ja i wiele osób w terenie może chodzić sobie z lekko popiskującym detektorem ,ale przy testach moim zdaniem detektor powinien pracować stabilnie po to żeby nie było zastrzeżen,że jest zbyt wyżyłowany.Tak ,więc ustawiłem je dostosowując do realnych warunków terenowych.Miały o tyle trudniej,że na skarpie zdarta jest ściółka więc jest goła ziemia z lodem na wierzchu.Poza skarpą wszędzie w okolicy jest kilkanaście centymetrów ściółki i przez to ziemia nie jest tak zamarznięta jak nad skarpą.Tak jak wcześniej pisałem po odwilży powtórzę porównanie.Na pewno nie będzie wtedy problemu z ustawieniem najgłębszych filtrów w obu detektorach.

(06-02-2017 19: 22)Przechodzień napisał(a):  Kolego Regis, w drugim teście również Cię słabo słychać, na laptopie muszę bardzo wytężać słuch żeby Cię zrozumieć, w starych filmikach słucham Cię na połowie regulacji głośności i jest ok Uśmiech

Może to kwestia ustawień aparatu?

W starszych filmach używałem aparatu fotograficznego do nagrywania a od tej jesieni już kamerki sportowej.Oczywiście bez wodoszczelnej obudowy Uśmiech bo ta tłumi niemiłosiernie.Widocznie ma mniej czuły mikrofon a i chyba ja staram się trzymać kamerkę bliżej wyświetlacza.Ta skarpa testowa znajduje się w pobliżu ścieżki i kiedy słyszę ,że ktoś nią idzie to staram się nie mówić głośno i niekiedy jeszcze ściszam wykrywkę co widac na filmach.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 14: 16
Pozostaje czekać do wiosny i odwilży z porządnymi "prawdziwymi" testami bo ta zmarzlina ogranicza wszelakie możliwości już o możliwościach wykrywacza nie wspomnę.
07-02-2017, 20: 28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 20: 33 przez Regis.)
Rzetelne porównanie wykrywaczy nie polegają na wyszukiwaniu idealnych warunków dla pracy detektorów tylko realnych warunków.Jest zima i zimą też się szuka.Jak można poznać dobrze wykrywacz jak będzie się z nim chodziło tylko w miejscach i czasie gdzie będzie pracował na najwyższych nastawach ? Dla mnie ten test jest jednym z ważniejszych ponieważ do tej pory nie robiłem tego w zamarzniętej ziemi.Nauka bezcenna.
Wiosną pojadę z kumplem nad morze.Kolega będzie chodził z Argo a ja z Alterem. Planuje porównywać sygnały oboma wykrywaczami i to nagrywać. Mokry piasek przy samym morzu jest bardzo trudnym i wymagającym miejscem dla pracy wykrywaczy.Jeszcze gorzej jest w pobliżu wydm gdzie wychodzi ruda żelaza.Pod powierzchniową warstwą rudy żelaza monety są widziane przez wykrywacze maksymalnie do kilku cm.W takich warunkach nie ma mowy o chodzeniu z Argo na relikcie. Czy uważasz ,że nie powinno się nagrywać takich poszukiwan,porównan wykrywaczy kiedy warunki są dla nich bardzo trudne ponieważ wyniki mogą urazić ich posiadaczy ? Może też nie powinno się w ogóle o tym pisać i mówić ?
Daro czy Ty włączasz wykrywacz i szukasz tylko tam gdzie może pracować na najwyższych nastawach ?

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
07-02-2017, 20: 31
Profesjonalne podejście do tematu. Tak trzymać !

ARGO v3
08-02-2017, 11: 30
(07-02-2017 20: 28)Regis napisał(a):  Rzetelne porównanie wykrywaczy nie polegają na wyszukiwaniu idealnych warunków dla pracy detektorów tylko realnych warunków.Jest zima i zimą też się szuka.Jak można poznać dobrze wykrywacz jak będzie się z nim chodziło tylko w miejscach i czasie gdzie będzie pracował na najwyższych nastawach ? Dla mnie ten test jest jednym z ważniejszych ponieważ do tej pory nie robiłem tego w zamarzniętej ziemi.Nauka bezcenna.
Wiosną pojadę z kumplem nad morze.Kolega będzie chodził z Argo a ja z Alterem. Planuje porównywać sygnały oboma wykrywaczami i to nagrywać. Mokry piasek przy samym morzu jest bardzo trudnym i wymagającym miejscem dla pracy wykrywaczy.Jeszcze gorzej jest w pobliżu wydm gdzie wychodzi ruda żelaza.Pod powierzchniową warstwą rudy żelaza monety są widziane przez wykrywacze maksymalnie do kilku cm.W takich warunkach nie ma mowy o chodzeniu z Argo na relikcie. Czy uważasz ,że nie powinno się nagrywać takich poszukiwan,porównan wykrywaczy kiedy warunki są dla nich bardzo trudne ponieważ wyniki mogą urazić ich posiadaczy ? Może też nie powinno się w ogóle o tym pisać i mówić ?
Daro czy Ty włączasz wykrywacz i szukasz tylko tam gdzie może pracować na najwyższych nastawach ?

Test sam w sobie jest pozytywny choć wiem,że oba detektory zupełnie inaczej znoszą niską temperaturę i to również może wpływać na sam zasięg i identyfikację.
Niska temperatura nie tylko wpływa na operatora ale i na cewkę,procesor a nawet sam kabel do cewki.

Jak najbardziej jestem "ZA" testami i porównaniami w różnych warunkach i dla tego teraz czekać wypada na ocieplenie.
Co do samego testu porównującego oba wykrywacze zimą to może się pojawić mały problem.
Co mniej "zorientowani" kiedyś obejżą ten film wezmą swojego Garretta 150 latem wykopią dziurę na 30 cm i wrzucą swoją mnetę i powiedzą "po cholerę mi jakiś Rutus skoro mój kanarek jest tak samo głęboki" Uśmiech

Co do włączania wykrywacza zimą i chodzenia z nim po 15cm śniegu podczas 15 stopniowego mrozu to dla mnie nie problem.
Prawie codziennie gdzieś jestem na spacerze,co prawda mokre i zamarżnięte rękawiczki nie pozwalają na długie wyprawy ale u mnie nie ma zimowej przerwy Oczko
Obecnie daje się kopać bez najmniejszych problemów na torfowiskach ,których u mnie jest trochę.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS