Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vademecum czyszczenia i konserwacji monet
03-02-2017, 23: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2017 00: 29 przez brzoza.)
Vademecum czyszczenia i konserwacji monet
Natrafiłem na bardzo ciekawą książkę. Właśnie ją zakupiłem i czekam na dostawę. Zapowiada się dobrze. Wszystko w jednym miejscu bez skakania po różnych technikach różnych osób. Szukałem konkretnych metod dedykowanych do konkretnej monety a dokładniej stopu metalu.

Poniżej link do wybranych stron od autora. Spis streści wydaje mi się że spełnia wszystkie moje potrzeby jakich potrzebuję odnośnie konserwacji i czyszczenia

Słowa od autora:
"Publikacji na temat czyszczenia, przechowywania i konserwacji numizmatów pojawiło się kilka, jednak po raz pierwszy trafia w ręce Czytelnika książka wyczerpująco traktująca temat w odniesieniu do monet lustrzanych oraz bitych ze stopu zwanego Nordic Gold.
Książka jest bogato ilustrowana, ukazuje temat praktycznie krok po kroku w taki sposób, że nawet osoba nie mająca większego doświadczenia powinna poradzić sobie z prezentowanymi tu metodami. Odnoszą się one w szczególnej mierze do numizmatów, ale ich jednoczesna delikatność oraz skuteczność powinna oddać znaczące usługi również zbieraczom staroci: żelazek, mosiężnych moździerzy, kubków i mis wykonanych z różnych metali, a nawet wydobytych z ziemi przedmiotów militarnych w postaci starych części broni i wyposażenia żołnierskiego.
"

http://www.czyszczenie-monet.bestbit.pl/...owe_strony

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2017, 17: 52
RE: Vademecum czyszczenia i konserwacji monet
Myślę że nie jest to do końca prawdą ta wyczerpująca wiedza dla mnie to liźnięcie tematu Duży uśmiech , ja jednak nie bardzo jestem z tego zadowolony, ta wiedza jest już zawarta a może nawet wiele więcej w linkach na stronie naszego forum dotyczącego czyszczenia.
Jednak to moja subiektywna opinia może inni będą mieć inne odczucia.
06-02-2017, 00: 19
O kurcze?
Czyli raczej lipnego dokonałem wyboru Smutny
No cóż...

A może by zrobić u nas właśnie taki podział na różne stopy metali (oddzielne wątki) i tam każdy kto ma doświadczenie by się wypowiedział? Uśmiech Uśmiech Uśmiech
08-02-2017, 23: 19
Książka doszła.
Raczej będą z niej ludzie. Wygląda sensownie i zawartość też.
Jak tylko wpadną pierwsze fanty wypróbuję techniki Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS