Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter sreberka
02-03-2017, 20: 15
Alter sreberka
czy mógłby ktoś napisać jak Alter radzi sobie z cienkimi sreberkami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2017, 20: 29
RE: Alter sreberka
z racji ze ma mozliwosc zmiany czestotliwosci to chyba logiczne ze musi je widziec dobrze
02-03-2017, 20: 37
I widzi je dobrze sprawdzone w terenie
02-03-2017, 23: 27
I do tego co dla mnie ważne na wysokiej częstotliwości jest nadal głęboki na duże srebro jak i inne ładne kolory.Wygląda na o ,że na 16kHz jest głębszy od Optimy .

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
03-03-2017, 08: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2017 08: 03 przez Dumadar.)
Co do cienkich srebrnych monet. Dużo zależy od średnicy monety, jej grubości, jakości/zawartości srebra z jakiego moneta została wykonana, a najwięcej od ułożenia monety w ziemi. Na jakieś kosmiczne głębokości się nie nastawiaj, zwłaszcza gdy moneta leży w ziemi na sztorc. Kiedyś, któryś z kolegów,chyba kolega Mazur, wspominał, że Alter ma problemy z monetami na sztorc, zwłaszcza gdy są one ustawione prostopadle do wiązki skanującej cewki. Potwierdzam Alter w takiej sytuacji traci wiele na zasięgu. Myślę, że na koncentryku powinno być lepiej. Ogólnie, jeżeli chodzi o cienkie małe srebra, niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jednak dostajemy wiele możliwości w konfiguracji sprzętu, a przez to możemy "ułożyć" go pod siebie.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2017, 08: 57
Mam nadzieję, że będzie dobrze, po to go zakupiłem. Niestety po testach muszę przyznać, że generalnie słabo sobie radzi z monetami na sztorc ustawionymi równolegle do kierunku przemiatania, prostopadle było lepiej, gdyż lekko odchylona od poziomu cewka łapała boki monetki. Nie wiem czy to wada Altera, bo Proxima w ogóle nie reagowała na taka monetkę. Pewnie wszystkie wykrywki w takich warunkach mocno siadają.

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
03-03-2017, 16: 56
a to czy moneta w ziemi bedzie na sztorc czy nie to juz nie jest zalezne od nikogo wiec troche entuzjazmu i bedzie dobrze
03-03-2017, 17: 30
(03-03-2017 08: 57)McKylu napisał(a):  Mam nadzieję, że będzie dobrze, po to go zakupiłem. Niestety po testach muszę przyznać, że generalnie słabo sobie radzi z monetami na sztorc ustawionymi równolegle do kierunku przemiatania, prostopadle było lepiej, gdyż lekko odchylona od poziomu cewka łapała boki monetki. Nie wiem czy to wada Altera, bo Proxima w ogóle nie reagowała na taka monetkę. Pewnie wszystkie wykrywki w takich warunkach mocno siadają.

Żaden wykrywacze nie łapie monet na sztorc chyba ze są
bardzo płytko. A alter całkiem nieźle radzi sobie ze sreberkami mimo iz mam go o niedawna jestem bardzo zadowolony z niego .
03-03-2017, 19: 25
Cytat:Żaden wykrywacze nie łapie monet na sztorc chyba ze są
bardzo płytko.

To akurat nie do końca prawda. Jedne radzą sobie w takich sytuacjach całkiem przyzwoicie, inne wręcz przeciwnie.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2017, 19: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2017 14: 37 przez stan.)
(03-03-2017 19: 25)Dumadar napisał(a):  
Cytat:Żaden wykrywacze nie łapie monet na sztorc chyba ze są
bardzo płytko.

To akurat nie do końca prawda. Jedne radzą sobie w takich sytuacjach całkiem przyzwoicie, inne wręcz przeciwnie.

Mimo wszystko, każdy wykrywacz jednak w takich przypadkach ma ograniczone zasięgi, a jak dużo zależy od ustawień i gleby, akurat alter w tym wypadku ma mnóstwo możliwości dobrania ustawień.
Prawdą jest jednak niestety także że jeżeli pewne ustawienia są dobre na jedne znaleziska to na inne będą trochę słabsze. Jednak w trudnych wypadkach najbardziej pomocne jest szczęście Duży uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS