Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter sreberka
03-03-2017, 21: 07
RE: Alter sreberka
(03-03-2017 19: 47)stan napisał(a):  
(03-03-2017 19: 25)Dumadar napisał(a):  
Cytat:Żaden wykrywacze nie łapie monet na sztorc chyba ze są
bardzo płytko.

To akurat nie do końca prawda. Jedne radzą sobie w takich sytuacjach całkiem przyzwoicie, inne wręcz przeciwnie.

Mimo wszystko, każdy wykrywacz jednak w takich przypadkach ma ograniczone zasięgi, a jak duże zależy od ustawień i gleby akurat alter w tym wypadku ma mnóstwo możliwości dobrania ustawień.
Prawdą jest jednak niestety także że jeżeli pewne ustawienia są dobre na jedne znalezisk a t na inne będą trochę słabsze. Jednak w trudnych wypadkach najbardziej pomocne jest szczęście Duży uśmiech

Amen Uśmiech Ja dodam od siebie ze o jejku, radzi sobie, na prawde sobie radzi Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2017, 21: 08
kupuję dzięki za info
04-03-2017, 21: 40
Moje zdanie jest takie, radzi sobie dobrze tzn wyłuskuje szelągi drobne bez problemu. Jednak jeżeli chodzi o monety na sztorc to do deusa mu daleko. Porównuje bo miałem deusa wcześniej i jest to nadzwyczaj czuły detektor na drobnice i piździółki (nawet bardzo drobne) o których alter może tylko pomarzyć (i bez przekory przez duże P pomarzyć) za to alter jest głębszy. Alter to dobry wykrywacz kwestia jak w każdym osłuchania się i można się cieszyć z wykopek.
04-03-2017, 22: 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2017 23: 24 przez EL NINO.)
detektory y monety to jest pare zaleznosci ktore dobre znac,, co do monet na storc prostopadlych ,, to u cewky dd , jest srodek cewky-moze50%wielkosci cewky jest duzo mnej culy - moze byc spadek tez 50y viecej procent glebokosci,, jak konce cewky su duzo culse na ten typ fanta -krizovania uzvojen cewky...2X 25% wielkosci cewky...premiatanie na pul cewky moze zalatwyc tu wade cewek DD...U monet na plasko,y na storc neprostopadle to centrum cewky jest najculse...
05-03-2017, 12: 51
Cytat:Mimo wszystko, każdy wykrywacz jednak w takich przypadkach ma ograniczone zasięgi, a jak dużo zależy od ustawień i gleby

Fakt, jednak konstruktor powinien na etapie projektowania uwzględnić takie sytuacje jak "moneta na sztorc", tym bardziej, że są one częste. Aby wykrywacz w takich przypadkach nie tracił na zasięgu czy prawidłowej identyfikacji, powinien zapewnić odpowiednie rozwiązania. Wiadomo, że praw fizyki nie przeskoczymy, ale niektóre właściwości można dopracować czy to w warstwie sprzętowej, czy programowej. Obecnie jest dobrze i jestem zadowolony, za kilka miesięcy, gdy pojawi się nowa wersja oprogramowania myślę, że będę szczęśliwy tanczy

Cytat:Moje zdanie jest takie, radzi sobie dobrze tzn wyłuskuje szelągi drobne bez problemu. Jednak jeżeli chodzi o monety na sztorc to do deusa mu daleko. Porównuje bo miałem deusa wcześniej i jest to nadzwyczaj czuły detektor na drobnice i piździółki (nawet bardzo drobne) o których alter może tylko pomarzyć (i bez przekory przez duże P pomarzyć) za to alter jest głębszy. Alter to dobry wykrywacz kwestia jak w każdym osłuchania się i można się cieszyć z wykopek.

Z Noktą też było lepiej. W przypadku Altera myślę, że wina leży po stronie cewki DD. Zastanawiam się nad zakupem koncentryka, bo w przypadku tej sondy powinno być o wiele lepiej.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-03-2017, 16: 03
No i waham się wszyscy piszą że jest super a wszyscy czekają na nową wersję oprogramowania ,o której nic nie wiedzą.Myślę że poczekam do wypuszczenia GM 5+
05-03-2017, 20: 22
Panowie a na czym ma polegać ta nowa wersja oprogramowania, Co nowego wniesie?
06-03-2017, 16: 39
a jak Alter radzi sobie z monetami na sztorc lub większym kątem?
06-03-2017, 17: 14
Dumadar zgadzam się z tobą w 100%. Mój Alter po jednym z wypadów wylądował w kartonie i leży na szafie nawet nie chcę na niego patrzeć wróciłem do Argo i jestem mega szczęśliwym człowiekiem
07-03-2017, 13: 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2017 13: 30 przez Tomasz.)
Cytat:Panowie a na czym ma polegać ta nowa wersja oprogramowania, Co nowego wniesie?

Rutus zapowiedział nową wersję oprogramowania na ten rok, okolice jesieni. To potwierdzona wiadomość. Na profilu Rutusa, na FB, w wątku dotyczącym nowego plecaka: https://www.facebook.com/Rutus.Detektory...i/?fref=ts
Kolega Dropek z forum "Włóczykij" kontaktował się w tej sprawie z Rutusem. Poniżej cytat:

Cytat:Cytat:
"Witam,

Panowie proponuję trzymać się tematu a nie pisać listów do Św. Mikołaja... Oczko

Explokera napisz może jakiej konfiguracji tonów w Alterze używasz.

Już niedługo będzie dostępny odbiornik do słuchawek (cena ma podobno oscylować w granicach 70-80zł), ma być wielkości połowy paczki fajek... więcej info od strony technicznej nie mam niestety.

Ja z kolei mam zamiar przerzucić Altera71 na stelaż od Deusa całkowicie bez modyfikacji elementów Altera, ale nie wiem kiedy za to się zabiorę...

Pytanie do posiadaczy Altera:
Może mielibyście jakieś życzenia co wg Was mogłoby się zmienić lub znaleźć w nowej wersji oprogramowania Alter71 V2.0?
Jeśli tak to śmiało możecie wyrażać swoje opinie w tym temacie.
Zgłoszone już przeze mnie:
1. Głośność sygnału wiodącego - przy nastawie 0 nadal słychać sygnał wiodący - zostanie to uwzględnione
2. Bardziej precyzyjny wskaźnik poziomu baterii - zaproponowałem spadek poziomu po pikselu lub wskaźnik % - też coś będzie zmodyfikowane
3. Wyciszanie sygnału wiodącego podczas wykrycia dyskryminowanego metalu - tego może nie być, za mało "wniosków" o zmianę Oczko
4. Prezentacja dźwiękowa nastaw niektórych funkcji podczas przestawiania (sygnał wiodący, ton sygnału wiodącego, wzmocnienie statyka, głośność ogólna, etc.) - zgłoszone przez masę ludzi - zostanie uwzględnione
5. Dodanie różnych rodzajów modulacji (np. ja kw e-tracu Oczko normal, pitch, smoth, long)
6. Pinpointer na 3ch paskach + ID na ekranie namierzania - to ma być w jakiś sposób dodane, zmodyfikowane
7. Rezygnacja z ciągłego dostrajania do gruntu oraz dołożenie manualnej zmiany fazy gruntu (przycisk Ground wciśnięty raz krótko - ręczna zmiana fazy gruntu; wciśnięty i przytrzymany - automatyczna przez pompowanie zmiana gruntu; lub na odwrót).

..na razie tyle. Tam gdzie nie ma komentarza nie uzyskałem jednoznacznego potwierdzenia czy będzie to zmodyfikowane."

Link do całości: http://www.wloczykij-forumposzukiwaczy.c...3&start=75

Moim zdaniem, zmiany są potrzebne i to bardzo. Sprzęt w chwili obecnej jest dobrym wykrywaczem, ale aktualny soft nie wykorzystuje jego możliwości w pełni. Nie rozumiem zupełnie, dlaczego taka sytuacja nadal ma trwać. Są błędy, niedopracowania, przydałoby się kilka nowych funkcji, aby Alter pokazał prawdziwą klasę. Dlaczego więc o tym nie mówić i nie wytykać błędów?

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS