Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter sreberka
26-03-2017, 18: 37
RE: Alter sreberka
Gratuluję! Tylko dlaczego tak wysoko dyskryminacja???

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2017, 19: 00
(07-03-2017 21: 36)McKylu napisał(a):  Czyli kopać skrajne sygnały. Nie wiem, czy u mnie jakieś sreberka w ogóle są, może przeniosę się w ciekawsze historycznie miejsca. Póki co poprawiam po Proximie na programie monety, z wzmocnionym audio dla statyka i dynamika, dodatkowo SAT na 20, albo jak za dużo śmieci i piszczy jak oszalały schodzę do 10.

Tylko że takie ustawienie nawet na programie monety, to daje już tryb jednoczesny, a sat też bardzo wysoki. Wysokość wzm. statyka określa jak duży wpływ ma w trybie jednoczesnym statyk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-03-2017, 19: 45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2017 19: 56 przez McKylu.)
Teraz chodzę na programie monety z podbitym audio dynamika do 35 i dyskryminacją 30-35. Nie uruchamiam statyka, testuję częstotliwości, śmigałem na 10, 12, 14 i 17kHz i wydaje mi się, że najlepiej pracuje na 12kHz. Na 14 miałem wrażenie, że tak samo czuły, ale bardziej płytki, a na 17kHz dyskoteka w głośnikach i sonduje po powierzchni. Do 10kHz się nie przekonałem, za głębokie dołki za żelastwem identyfikowanym początkowo jako kolor.
Generalnie mam wrażenie, że z identyfikacją coś nie bardzo, na niskiej częstotliwości głębokie żelazo wskazywane jest na kolor, a na wysokiej, przy czystym sygnale skala szaleje od 50 do 105, a wyciągasz ołowianą plombę.

Podrzucam zeskanowaną monetkę.

Załączone pliki Miniatury

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
27-03-2017, 08: 31
Cytat:a na 17kHz dyskoteka w głośnikach i sonduje po powierzchni.

Podawaj dokładniejsze nastawy, zwłaszcza wartości filtra gruntu i maskowania. Dyskoteka, ponieważ przy tak wysokiej częstotliwości zaczęła odzywać się mikrodrobnica. A co do sondowania po powierzchni, to też nie do końca prawda. Chcesz aby było głębiej - ustaw filtr gruntu niżej.

Cytat:Generalnie mam wrażenie, że z identyfikacją coś nie bardzo, na niskiej częstotliwości głębokie żelazo wskazywane jest na kolor, a na wysokiej, przy czystym sygnale skala szaleje od 50 do 105, a wyciągasz ołowianą plombę.

Generalnie, to Alter nie jest sprzętem dla leniwych. Problemy z zardzewiałym, głębokim żelazem ma wiele wykrywaczy. Im częstotliwość wyższa, tym bardziej maszyna będzie przekłamywała na kolor. Przy głębokich calach zwróć uwagę na kształt wykresu. Często przy głębokim żelastwie, pomimo dobrych wskazań zarówno VDI jak i dźwiękowych, wykres jest pochylony, rozciągnięty lub całkowicie rozjechany po skali. Ale i tak warto kopać takie sygnały. Niepewne cele staraj się sprawdzać "na krzyż" Pamiętaj, że VDI to tylko dodatek i całkowite poleganie na nim nie jest dobrym rozwiązaniem. Masz zbyt wysoko ustawioną dyskryminację. Tracisz sporo informacji dźwiękowych i pomijasz potencjalnie ciekawe cele.

http://tempelburg.pl
27-03-2017, 11: 19
Dodał bym może do tego co napisał Dumar że chyba teraz nie jest dobrym rozwiązaniem chodzenie na wielu tonach, (chyba że jest się muzykiem) bo na razie to nie jesteśmy jeszcze dobrze osłuchani wszyscy, a szczególnie ci którzy mają pierwszy raz rutusa.
Na początek dźwięki które są fabryczne to dla większości z nas najlepsze rozwiązanie.
Myślę że eksperymenty z dźwiękiem możemy rozpocząć pod koniec roku po dobrym osłuchaniu i bardzo dobrym poznaniu wykrywacza.
Sam zacząłem eksperymentować z dźwiękami, ale teraz wróciłem do fabrycznych.
31-03-2017, 13: 15
Zmieniłem ustawienia i wydaje mi się, że osiągnąłem optimum na polną drobnicę. W terenie mało zaśmieconym 14kHz, filtr gruntu 3, maskowanie 2 dyskryminacja 15. Moniaki słychać głośno i wyraźnie, zasięgi zadowalające.

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
05-04-2017, 19: 03
Panowie, opiszcie proszę swoje spostrzeżenia z dyskryminacją ustawiona poniżej 30. Czy znaleźliście "kolor" dzięki temu ustawieniu ? chodzi o wydobycie koloru na wskazaniach stabilnych do 30. Jakie to były przypadki ? jak wasze odczucie na kopanie żelaza przy obniżonej dyskryminacji.
05-04-2017, 21: 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017 21: 45 przez mazur.)
Saper pisałem o tym tu ma forum przejrzyj tematy szczerze nie chce mi się o tej porze szukać Duży uśmiech ale po między 20-30 przy ID 12 kHz biła mi stalowa łuska miedziowana a w zasadzie jej 1/3 do połowy i stabilnie o ile pamietam ID 24 blaszka cieniutka z kolorowego bliżej nie określonego materiału. Lubię chodzić bez dyskryminacji bo przy kopaniu niepewnych sygnałów szybko się orientuję czy żelazo czy kolor po pogłębieniu dołka. Alter ma tą przypadłość że zwłaszcza na wilgotnym gruncie ciągle popiarduje ID 1 w zakresie żelaza a moim zdaniem jest to zwykła reakcja chyba na grunt mokry (wiosenne pola) ale i irytująca czasem wada.
06-04-2017, 08: 35
Jak masz ustawione KK ? przy pewnym ustawieniu KK takie zjawisko nie jest niczym dziwnym, ale przy 0 już jest niepokojące.
06-04-2017, 12: 24
Dziś Alterem trafiłem pierwszego rzymka,jak do tej pory nie miałem farta trafic cos takiego chodząc z tym sprzętem.
Teraz jestem mądrzejszy o tych kilkanaście machniec cewka Oczko
Pierwsze sygnały były na poziomie 34-37 ,po lekkim odkopaniu wzrosły do 45-50 ,leżąc już na płasko na powierzchni 61-64
W całej tej zabawie nic pewni by nie było dziwnego gdyby nie to,ze właśnie na dyskryminacji 25 sygnał był czysty a slupek pionowy a gdy zjechalem na dyskryminacji do 5 sygnały były pół na pół z zelazem i już miałem odpuścić kopanie ale to ze nadal nie rozgryzlem tej maszyny w 100% kopalem i efekt jest calkiem zadowalajacy Oczko
Alter daje radę ze srebrem słabych prób Oczko
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS